Kat: Válečná zóna

• USA Punisher: War Zone (více)

Bývalý člen speciálních sil Frank Castle je po šesti letech zpět v plné zbroji jako Punisher, který tentokrát vede válku na dvou frontách - s podsvětím i s FBI. V hlavní roli vykonavatele spravedlnosti se představí Ray Stevenson, jehož známe ze seriálu Řím.  Bývalý člen speciálních sil a agent FBI Frank Castle je po šesti letech zpět v plné zbroji jako Punisher, který tentokrát vede válku na dvou frontách. Poté, co zabil mocného mafiánského dona, se nyní jeho terčem stává druhý darebák v pořadí - krutý šéf gangu Billy Russoti (Dominic West). Castle ho při přestřelce znetvoří, ale zahyne přitom i tajný federální agent. Russoti, který si říká “Jigsaw”, touží po odplatě a najme si na to Franka, nejnechvalněji proslulého zločince z podsvětí. Ale ani FBI nechce zůstat pozadu. Je na Punisherovi, aby nalezl způsob, jak v tomto adrenalinem nabitém akčním thrilleru obejít zákon a zničit smrtící armádu zločinců. Herec Ray Stevenson (seriál Řím), se přesvědčivě zhostil role vykonavatele spravedlnosti, jehož žena a dcera byly zavražděny, kterou převzal po Dolphu Lundgrenovi (1990) a Thomasu Janeovi (2004). (oficiální text distributora)

helloween93

O třídu horší než předchozí Punisheři. Chybí tomu nějaký výraznější nápad, záporák "Jigsaw" je docela ubožák a film celkem nemá co nabídnout. Tedy mimo akce. Navíc obsazení Punishera se rovněž povedlo nejméně. Lepší byl Lundgren resp. Jane. ()

Slava4

Plechi: spíš "Prima béčková sračka" :) plytká, tupá a přehnaně krvavá kravina, ve které jeden nasraný Punisher každou chvíli někomu ustřelí min. polovinu hlavy.. což mě párkrát hodně rozesmálo :)) ()

darkreider

Brutálna režba. Punisher je vyzbrojený od hlavy až po päty(to nevadí), mele to tam do radu bez blbých kecov(to nevadí), všetky postavy sa správajú divne a ich reakcie sú nepochopiteľné(to vadí), náväznosť na prvý diel nulová(to vadí, obzvlášť mne). Jednotka bola komixová s inteligenciou a symbolizmom. Toto je mierne tupá, ale o to brutálnejšia režba. Nevravím, že ma to nebavilo :) Ak nič iné, tak aspoň poteší akčný hrdina, ktorý sa nevykecáva, ale rovno strieľa. Hold mám Punishera rád a ťahá ma to k 4* kvôli lebke na triku, ale vstupujem si do svedomia a dávam tri. Nabudúce zlepšiť dej a obsadiť poriadnych záporákov. Zjazvený jigsaw mal tie jazvy, len aby sa nepovedalo, aspoň chodiť by mohol normálne. Komu prišiel Jigsaw cool, nech zdvihne ruku, mne teda nie. ()

illy.cz

Tohle už není ani o vypnutí mozku, ale o rozřezání hlavy, jeho vyjmutí a následném spláchnutí do záchodu...ale bavil jsem se, a to jakože celkem dobře...určitě víc, než u předchozích dílů a přemrštěná brutalita sem prostě skvěle sedla...jinak, oba záporáci jsou katastrofální, ale samotná postava Kata je celkem slušná. Ray Stevenson se na tu roli hodí ze všech představitelů asi nejlépe a drsný výraz prostě umí. Pár brutálních poprav neozbrojených lidí, jedna židle v oku, několik useknutých či jinak oddělených hlav a v přemíře umírněných komiksových filmů působí tyto jatka jako výrazné oživení. ()

parabellum

Musím souhlasně přikyvovat s uživatelem Xmilden, také se mi zdá o třídu lepší zpracování Punishra od svého staršího kolegy. Bylo přidáno pořádně velká dávka krásně krvavých scén, děj perfektně akčně ubýhal, hlavní postava si nehrála na žádného dramatika a místo mlení pantem nechala mluvit svoje nádobíčko. Ohodnoceno a sečteno kvalitní béčková podívaná na dlouhé zimní večery. ()

Pekisan

Cele to je take...divne necharizmaticke. Sceny su akcne, ale co na tom, ked Punisher tam vyzera castejsie ako tatko v depresii nez chladnokrvny zaijak. Brutalne zabery smrti na vsetky mozne sposoby su naozaj jedinecne, ale co na tom, ked "zloduchovia" vyzeraju ako banda raperov z Petrzalky, japoncov z rakosnickeho shopu a skinheadov od nas z dediny. Policajti su banda retardov, ze pri nich aj Pista Derrick so svojim vernym psikom Harry Kleinom vyzeraju ako laureati nobelovych cien. Ked som po 3 hodinach pozerania filmu zistil, ze ubehla len hodinka...no proste soudruzi z Hollywoodu urobili niekde chybu:) ()

Pacek

Na rovinu...Rayovi ta akce sluší víc než Tomovi. Ten ale bohužel Raye hoodně přehrával v těch vážnějších scénách, kdy se zrovna nestřílelo. Akce je tu hodně, nicméně Lexi to nenatočila uplně dobře. Vzpomente na užasný Green Street Elite. Ray při těch vážných scénách nemá absolutně žádnej prožitek...jenom prostě se tváří, jak mu zrovna někdo řekne. Filmu by ale rozhodně prospěla o něco delší stopáž+ aspon ještě jedna akční scéna. A samozřejmě chybí tu to nejduležitější co dělá akční film skutečnou klasou. Ano, jsou to hlášky, které zde opravdu nejsou a které by dělali z našeho hrdiny skutečného drsného frajera. Ode mě jsou to sice silné 3 ale mít punisher s Tomem takhle skvělou akci, nepochybně by byl určitě červený. ()

Kadas97

Po prvom zhliadnutí som tento film zaradil medzi šedý priemer, čo mi nestojí za komentár. Potom som však spadol do komiksového opojenia Punisher MAX a zvyšujem hodnotenie na plný počet. Scény, hlášky a aj záporáci z papierových stránok dostali rozmer a hlas a ja som si pri druhom pozretí filmu krochkal ako prasa v žite. Vychutnával si Magintyho, popravu starého Cesareho a samozrejme Franka Castla. Punisher konečne dostal herca podobného predlohe, ktorý stvárnil všetok ten cynizmus, aroganciu a surovosť čo sa v Katovi (2004) nepredrala na povrch. Mám silné nutkanie zaradiť film medzi obľúbené, ale odolám a nechám tam klasiku. 10 z 10 ()

rukay

Laciná dějová tupost, kterou od slabšího než 3*** hodnocení zachraňuje pouze očividná snaha o úmysl a neohrabané komiksové stylizování. Trochu zamrzí nedostatek kruto-přísných hlášek, jež by člověk v takovém filmu, a od takového drsňáka jakým je Punisher, očekával. Prim hraje hlavně přepálená brutalita, určitě dostatečná na to, aby nejednomu měkkosrdcaři přivodila i nějaký ten duševní otřes. Násilí, krev, mozkomíšní mok a další tělní tekutiny cákají až do třetí řady kinosálu. Příběh samozřejmě 100x omletá pohádka o pomstě, bez příkras, bez nápadu, ale neurazí. Ač neinvenční Bčko, je to rozhodně lepší, než starší pokusy z roku 2004 (2**) či 1989 (2**). Škoda tedy, že se jednalo o takový kasovní propadák, že se nezaplatila ani nuzná 1/3 z celkového rozpočtu $35 mil. Mít to totiž v pokračování lepší rozpočet a lepšího režiséra, schopného z toho udělat stejný kult jako Nolan z Batmana, nemusel komiksový bijec Punisher skončit v propadlišti dějin. ()

Razzor_82

"Sakra, teď mám všude jeho mozek.” Komiksové pokračování o neohroženém mstiteli. Drsná msta mafii v brutálních scénách. 5/10 ()

Tamten

Na svůj komiksový žánr žádná sláva - "suprhrdina" je nemastný neslaný a nepředvádí nic extra speciálního, "suprzložinec" je kromě sešitého obličeje úplně normální "hloupý" zločinec a vůbec, tohle prostě není to, co čekáme u tohoto žánru - to je vlastně úplně normální (tj. nablblý) akční film. ()

sonoluca

Žádný zázrak, ovšem po trailerech jsem čekal něco daleko horšího. Béčková brutalitka (dementní scénář nikoho nepřekvapí), jenž je daleko stravitelnější a zábavnější než např. ambicioznější Hitman či Max Payne ()

E lan

Dobrý komiksák vyznačující se výborným záporákem a trošku méně výrazným hlavním hrdinou. Zábavné pokoukání... ()

BLADER

Mám rád oboch novodobých Punisherov, ale musím sa priznať, že tento to konečne rozbehol vo veľkom štýle, či už hlavným predstaviteľom, alebo nekompromisne natočenou brutalitou, ktorá ale rozhodne nie je samoúčelná. Je síce pravda, že od úvodného ( skvele natočeného ) masakru sa toho veľa už nedeje ( aspoň do konca ), ale je to všetko zábavné a neberie sa to tak vážne ako Punisher z roku 2004. ()

10Domik10

Celkom pohodová, komixovo-štýlová akcia, v ktorej sa mi oveľa viac páčili šialení záporáci (Dominic West, Dough Hutchinson) než hlavný hrdina. ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Starosti se zjizveným pistolníkem

Starosti se zjizveným pistolníkem

07.12.2008

Adaptace drsného westernového komiksu Jonah Hex, která vzniká u studia Warner Bros., si prošla dlouhou a strastiplnou cestu. A možná ještě není všem změnám konec. Shrňme si to: Prvním kandidátem na… (více)

Řím na filmových plátnech?

Řím na filmových plátnech?

04.03.2008

Další lovec přízraků

Další lovec přízraků

23.10.2007

Je to tak předvídatelné! Jakmile se horor 30 dní dlouhá noc stal přes víkend jedničkou v americkém komerčním řebříčku (a weby, včetně tohoto, se zaplnily spokojeným vrněním nejen žánrových fanoušků),… (více)