Zvědavý teenager Mercer (Lou Taylor Pucci) se po smrti své matky rozhodne cestováním poznat Ameriku. V Oregonu ukradne auto a vydá se na cestu, aby nalezl svého staršího a dávno ztraceného bratra. Po cestě zažije nejen několik nečekaných událostí, ale také přes telefon naváže vztah s původní majitelkou auta, tajemnou a odpouštějící dívkou (Zooey Deschanelová). Vzájemné telefonické rozhovory slouží jako průvodce při Mercerových cestách po postmoderních dálnicích bývalého Divokého západu, při nichž mladík poznává sám sebe i své místo na světě. Snově stylizovaná kamera a originální hudba umocňují směs citových prožitků. Režisér Martin Hynes směřuje diváka na cesty, kterými se stále vyplatí vydat.
[Zdroj: Febiofest 2008] (oficiální text distributora)

Tred2

Moje oblíbená klasika - spousta podivných postav a nepravděpodobných událostí na jedné dlouhé cestě. Po všech stránkách snímek splňuje to, co se od takového díla očekává.. tedy většinu času. Některé vizuelní scény se zdají být samoúčelné, některé postavy zbytečné. První půlka kdy hl. hrdinku nevidíme funguje vztah s jejím protějškem velmi dobře a na snímek se příjemně kouká. Naopak druhá část, která je už více "fyzická" trošku postrádá tu správnou poetiku (navíc Lou a Zooey mi vedle sebe nesedli ačkoliv mám oba jinak rád). Na pohled je snímek rozhodně zajimavý, i přesto že si kamera moc se záběry na krajinu nepohrává, což bývá silný tahoun road movie. Snímek tak nějak s ubíhajícími minuty druhé půlky ztrácí na zajímavosti a na konci ve vás nenechá skoro nic. A to je ten problém. Nicméně vzhledem k tomu, že něco podobného jsem přesně chtěl vidět, zaokrouhlím nahoru. 70% ()

atmen

Je zajímavé, že u některých filmů hledáte každou drobnost, kvůli které ve vašich očích snímek klesá níž a níž, zatímco u vyvolených ledacos přehlídnete, aby jste jímy byly unešeni... Ukrást auto, vydat se na cestu po státech a přitom vést telefonní rozhovory s majitelkou auta. Zároveň si uvědomovat, že čím dále od domova, tím více se těšit na její tajemný hlas a zjišťovat, že tyto chvíle jsou tím nejlepším na tomto výletě... ()

DarkoCohen

Chcete se vydat na roadtrip, potkat pár podivných lidí a zažít ,,mírně" ulítlé věci? Auto nemáte a odvahu nějaké ukrást už vůbec ne? Sice je to škoda, ale nevadí. Protentokrát se stačí jen dívat... Neuvěřitelně odzbrojující film, který vás donutí udělat něco bláznivého. Ať už je to sebevětší hloupost - jako třeba vyběhnout ven do deště a pořádně si zakřičet;p Škoda jen místy otravného střihu. Zasahovat do scény, kterou zabírá kamera pořád z jednoho místa, mi nepřijde zrovinka moc kreativní. Ale i přesto veliký zážitek. ()

Hackthor

Hlavní hrdina šlohne auto a jezdí po USA. Nuda? Ani náhodou! Velmi originální road movie, ve kterém se jde snadno sžít s hlavním hrdinou... kdo by taky nechtěl ukrást auto a za trest dostat Zooey Deschanel? :) ()

Doski

''It's kind of disapointing, never to be chased.'' Super podívaná na odreagování. Dobré obsazení a výkony na jedničku. Super kamera a hudba se super dávkou absurdního humoru dělají takovou krásnou atmosféru, že máte chuť se taky někam vydat. Prostě skvělá indie záležitost + dvě krásný holky. Film s demotivovaným hrdinou, který vás motivuje (jestli to jde :). 86% ()

perutman

"I have a problem with this movie. I mean...I saw it and it's good and everything. The journey, America and all of it. But..it just made me feel stuck." Nádhera:-) ()

kurzweil

Tenhle filmek mě fakt potěšil. Takovej snovej videoklip se skvělou hudbou a vcelku zajímavou zápletkou. A nakonec všechno dobře skončí, takže je to takovej životabudič pro chvíle kdy potřebujete povzbudit. ()

Cujo11

Pohodový roadtrip film, u kterého si člověk solidně odpočine. I když po prvních 20 minutách myslel, že film vypnu, nakonec jsem se dobře bavil, i když příště tu část kde je Mercer na farmě hipíků přetočím. Od začátku jsem vyhlížel Zooey a když se konečně objevila, dostal Go-Getter ten správný spád :) ()

Iswet

Milá, vtipná, rošťácká komedie o hledání bratra-nebratra. Sice jsem si ze začátku říkala na jakou kravinu se to dívám, ale čím blíže se Loui Taylor Pucci blížil společně se Zooey Deschanel cíli, tím více se mi to líbilo. Tahle hodinka a půl mi utekla jako voda a myslím že to nebyl zbytečně promarněný čas. Osobitý a hlavně dobrodružný snímek, který doporučuji;-) ()

jaqubko

Tento film ma proste zrazil na kolená. Dokonalá esencia všetkého čo človek miluje na indie filmoch. Zaujímavé a civilne originálne charaktery v podaní neskutočne sympatických hercov. Výborne zoskladaný "pesničkový" soundtrack. Občasné vtipné odľahčenie vďaka epizódnym vedľajším postavám. Dráma a rôzne druhy emócií, ktoré Lou Taylor Pucci dokáže preniesť aj na diváka. Je to proste milý, komplexný a zároveň i odľahčený road movie, s jedným twistom, a to, že náš hlavný hrdina auto ukradol a počas cesty si telefonuje s pôvodnou majiteľkou auta. A dokonca sa filmu podarilo aj to čo sa nepodarilo ani 500 Days of Summer či Perks of Being a Wallflower, a to, že kedykoľvek sa ženská protagonistka (do ktorej je hrdina zaľúbený) objaví na scéne, film sa až magicky rozžiari spoločne s úsmevom diváka. Navyše je film ešte lepší na druhé pozretie, keď už divák chápe od začiatku niektorým metaforám či lepšie rozumie konaniu hlavnej postavy. Pre mňa osobne je to najlepší film z nezávislej tvorby aký som mal tú česť vidieť. ()

Hrobař

Žádná velká pecka to bohužel není. Ruční kamera v první chvíli dost ruší a je dost dobře možné že bez ní bych první polovinu kde jsem si příběhově nebyl vůbec jist kde se ocitám, co je sen a vzpomínka a co realita, zvládl bez většího problému (někdy není nutné dostat racionální dějovou linii pro kvalitní filmový zážitek) takto však jako bych se co chvíli budil a nebyl jsem se schopen soustředit, když se právě kameramanovi klepala ruka. Ale na konci si mě to dostalo, přestal jsem vnímat kameru, užil si hudební složku a dámskou představitelku majitelky auta, která mi v lecčem připomínala mojí ex. Tři jsou málo, ale nedávám spokojený 4, spíš slabší 4. ()

Troniq

V mnoha momentech výjimečný, originální...a potěšile zvláštní. Moc dobře pamatuju, jak mě před lety, při prvním...a nějak tak náhodném shlédnutí dostalo pár scén, kdy jsem chtěl taky brázdit cesty ve starym Volvu, než si pro mě přijede jeho krásná majitelka. Škoda, že dodnes Martin Hynes nenatočil víc věcí, měl bych radost. Kamera je skvělá, soundtrack osobitý a pár dreamy scén z paměti těžko, těžko smazatelných. Trochu pohádka, trochu naturální sonda do hlavy mladýho outsidera. Fajn, fajn a nebejt pár scénáristickejch podivností, dal bych s radostí a poctivym pocitem melancholie plnejch 5. ()