Vykoupení jedné duše může být zkázou pro celé společenství.
Film se odehrává v polovině 19. století v Americe. Do hor přišla skupina waleských přistěhovalců, kteří si přinesli i své zvyklosti. Jednou z nich je také způsob pohřbívání mrtvých, kdy „pojídač hříchů“ na sebe vezme všechny hříchy zemřelého. Jeho pomoc vyhledá i desetiletá Cadi Forbesová, která se cítí vinna za smrt své sestry. Ten ji však nemůže pomoci. Teprve tajemný cizinec, kterého objeví, ji ukáže cestu. Cadi na této cestě odhalí tajemství, které může rozvrátit nejen její rodinu, ale celou komunitu. Musí proto volit mezi vlastní spásou a soudržností celého společenství. (oficiální text distributora)

djcremo

Príbeh o potrebe odpustenia a o odvahe malého dievčaťa. Pohľad na starú mytológiu welšanov, na nádej, že po smrti nebudem kráčať po horách a po poliach. Námet na film skvelý, krásna príroda, ale čo mi tu vadilo boli triky na veľmi slabej úrovni s nejakých 70 rokov, keď stáli nad roklinou, tak bolo jasne vidieť že tam bola vystrihnutá s iného záberu a iné nasvetlenie ako nad roklinou. Ale zasa príbeh na tom nestojí a je to len taká malá chybička krásy. Film stojí na pocite viny a potrebe odpustenia ešte pred smrťou, lebo dušu človeka to ťaží a potrebuje pocítiť, že mu to bremeno bolo sňaté, ale to odpustenie, ktoré mu ponúka jeho viera a presvedčenie mu nepostačuje a necíti po tom tú vytúženú úľavu. Škoda len tých občasných nudných dialógov a slabej vášne pre to čo by mohlo pomôcť uľaviť môjmu svedomiu. ()

lacerta

Je to trochu utahané a přehnané, konec na můj vkus trochu moc americký a celé trochu moc křesťanské, ale celkově překvapivě lepší, než to na první pohled vypadalo. ()

vodnarik

Jeden z filmov, pri ktorom som najprv čítal knižnú predlohu, až potom ho zhliadol. Bol som preto veľmi zvedavý, ako to tvorcovia zvládli a približne prvú polovicu u mňa prevládalo skôr nadšenie ako sklamanie. Potom však začali vykúkať neduhy - tvorcovia sa rozhodli čoraz vo väčšej miere využívať skratky a niektoré scény pozmenili úplne. Skratkovitosť sa podpísala hlavne na postave kazateľa, ktorého posolstvo adresované obyvateľom dediny, je osekané na minimum. Je tu úplne vynechané aj to najpodstatnejšie, čo autorka v diele podčiarkuje - potreba šírenia evanjelia prostredníctvom Cadi a Fagana. Veď to bola práve pravda evanjelia, ktorá prisťahovalcom z Walesu ukázala, v akom klamstve a poviazaní doposiaľ žili a ktorá ich aj oslobodila (teda aspoň viacerých z nich). Obsadenie hercov (a najmä hlavnej predstaviteľky) sympatické, prostredie hôr krásne a mne sa páčili aj flashbacky do minulosti, ale to pri takomto type filmu nestačí. To najdôležitejšie, čo by z tohto snímku malo na diváka dýchať, je tu zatlačené do kúta. Som si istý, že taký tím Alexa Kendricka by tomuto príbehu dal skutočný význam. Samotná kniha Francine Riversovej je vynikajúca, toto filmové spracovanie len jej slabým odvarom. ()

Dann99

Nevedel,som,čo som mal čakať a nakoniec som bol milo prekvapený.Krásne obrázky,pekná hudba a niekedy prehrávajúci herci,ale zato perfektný výkon Liany Liberato o ktorej ešte určite budeme počuť. ()