Maigret

Maigret a jasnovidka (E44)

(epizoda)

Celá Francie a pochopitelně i všichni Maigretovi inspektoři napjatě sledují průběh Tour de France, když v tom nejlepším přichází jakýsi účetní Joseph Mascouvin oznámit, že zpronevěřil v jisté advokátní kanceláři peníze. Když si v kavárně půjčil psací potřeby, aby se písemně spojil se svými věřiteli, na pijáku našel otisk zprávy, že tentýž den v pět hodin bude zavražděna jasnovidka. Je tu i podpis „Picpus“. Policisté hlídají v Paříži 482 jasnovidek, ale jednu přece jen neuhlídali, neměli ji na seznamu... (Česká televize)

Snorlax

Komisař Maigret je většinou nuda, spleť různých postav, nepřehledných indicií a najednou bum ho, rána z čistého nebe, Maigreta osvítí a případ je vyřešen. V tomto filmu byli také dva jasnovidci, mrtvá žena a komisař Maigret. Ale perfektně civilní projev Cremera z Maigreta udělal člověka. Zpracování nepostrádá lehkou nadsázku a i špetku humoru. ()

Davered

Jeden z nejlepsich dilu predevsim diky atmosfere letni Parize behem Tour de France, sviznemu tempu, i nebyvale zamotane zapletce. Perlickou je, ze se zde objevi velka podepsana fotografie Josefa Masopusta drziciho nad hlavou trofej Zlaty mic (jeji zarazeni je ovsem anachronisticke vzhledem k tomu, ze je z roku 1962 a pribeh se odehrava v polovine 50. let). ()

filmmovier

Jeden z nejlepších dílů vůbec. Nádherná letní atmosféra (s probíhající Tour de France) a vskutku zajímavý případ s tradičně prokreslenými postavami a tentokrát nemalou porcí humoru navrch. Tuhle předlohu (S úctou Picpus) jsem četl a pamatuju si ji jako jednu z nejlepších a tenhle díl to jen potvrdil. 95%. ()

Ixbalanke

Maigret je můj velký oblíbenec už kvůli jeho charakteru, způsobu jednání, ironickému humoru a starosvětskému gentlemanství. Sleduju to v českém dabingu, který je podle mě vynikající. Je to klasická detektivka "agathoidního":) typu a tak doporučuju všem, kdo tento druh má rád. Žádné střílení apod. ptákoviny. ()

Chudobka

Zajímavý a složitý případ. Předlohu jsem před lety četla, ale pamatovala jsem si jen jméno Picpus. Bruno Cremer jako Maigret se mi líbí, i jeho inspektoři, zejména ten mladý, kterému Maigret tento případ svěřil. Inspektoři věčně přilepení u rádia sledují v tomto díle Tour de France. Žádné střílení a honičky nejsou třeba, i bez nich je příběh poutavý. ()

evangelik

Jo, jako vždy pěkně pomalé s občasnými vtipnými a trefnými poznámkami pana komisaře. Množství postav a francouzská jména a příjmení mi neustále děj znepřehledňují, mám problém zapamatovat si kdo je kdo... ()