Než někoho pohřbíš, ujisti se, že je opravdu mrtvý! Manželky jsou vždy nespokojené. Té Clintově se hnusil venkovský život a rozhodla se spolu se svým milencem Cortem k návratu do víru velkoměsta. Jenže v cestě jim stojí nejen Clint, ale i nedostatek peněz. Za pomoci malé lahvičky jedu se tedy rozhodnou zabít dvě mouchy jednou ranou. Jenže život skýtá nejedno překvapení a to největší proradné milence teprve čeká. Ne nadarmo se říká, že pomsta nejlépe chutná podávaná za studena... (Řitka video)

Bachy

Žádná velká sláva. Jedná se o televizní film každým coulem, jen s lehce vypoentovanějším příběhem. Snímek používá typicky televizní kameru a typické zabarvení, které opravdu nemusím. Zřejmě jsem zmlsaný 5ti hvězdičkovými filmy, ale tady jsem se i přes krátkou stopáž poměrně často nudil. Pár lepších nápadů bohužel dobrý film neudělá. 40% ()

Diamant odpad!

Pomsta nikdy nie je správnym riešením! Keď hlavný hrdina Clint uväznil vinníkov v pivnici, mal ideálnu príležitosť ich odovzdať spravodlivosti. Okrem toho vo filme narážame aj na logické problémy. Keď žena svojmu mužovi leje jed do pohára, bolo to stvárnené tak, že skôr si to mohol všimnúť ako nevšimnúť. Šerif príde vyšetrovať nečakanú smrť a nevšimne si na zemi prázdnu nádobku od jedu? Keď šerif stretne v závere filmu pri hrobe Clinta, nespozná ho? Veď sa kamarátili, chodili spolu na ryby! A ak ho spozná, prečo mu to nepovie, prečo ho nezoberie do väzby? ()

Dale

Aj režiséri najlepších filmov všetkých čias nejako začínali. Darabont ako hororový nadšenec si pre svoj debut vybral samozrejme tento žáner, aj keď žiadne hororové scény tu nenájdeme, opäť mi to prišlo skôr ako čierna komédia. Veľmi jednoduchý dej plný klišé s milým humorným záverom. Je tu samozrejme veľa nezmyslov ako že v truhle bez prístupu vzduchu by sotva niekto dokázal prežiť niekoľko hodín a že v USA asi pochovávajú 5 cm do zeme, lebo stačí vystrieť ruky a ste na povrchu. Postavy J.J. Leigh a Athertona sú hrozne naivné, dajú sa akceptovať len ak prijmete ako fakt, že je to komédia, nie thriller. Zaujme len vynaliezavosť Mathesona, ktorý pripravil pekné bludisko pre svoje obete. ()

gogo76

Každý nejako začínal aj hviezda menom Frank Darabont. Napriek prevažne pozitívnym recenziám film na mňa veľký dojem neurobil. V čase premiéry v 90-tom roku to bolo určite niečo iné, ale z dnešného pohľadu už nejde o nič mimoriadne a film právom padá do priemerných čísel. To neznamená, že je to prepadák a ani nikoho nenahováram aby sa filmu vyhýbal. Film sa dá v pohode pozrieť, to len to meno režiséra nejako automaticky vnucuje myšlienku, že pôjde o niečo mimoriedne. Bohužiaľ, nie je to celkom pravda. 60%. ()

Thomick

Prvotřídní psychologická hra s geniální pointou. Už při svém rozjezdu Darabont moc dobře věděl, kde může prorazit a na co se v budoucnu bude moci spolehnout - a sice na schopnost vybudovat neopakovatelně tísnivou a "svěrací" atmosféru a na vrozenou filmařskou zručnost. I když neměl k dispozici tunu peněžního materiálu, dokázal stvořit tak malý a zároveň velký film, že nad tím vším zůstává rozum stát. ()

• John Carpenter v komentáři k filmu Upíři (1998) říká, že byl Frankem Darabontem požádán, jestli by se neujal role řidiče náklaďáku. John odmítl s vysvětlením, že by hrál jedině postavu, která někoho zabije, nebo postavu, která bude v posteli s krásnou ženou. (facojurka)