Bubáci

(festivalový název)
  • USA Spookies (více)

Skupinka mladých ľudí náhodne zablúdi do na prvý pohľad opusteného domu, ktorý je však v skutočnosti plný odporných kreatúr, ovládaných zlovestným bosorákom Kreonom, potrebujúcim ľudské obete na oživenie svojej nevesty. (Karamanlis)

Karamanlis

Dejovo je Spookies v podstate klišé, najviac podobné o čosi málo mladším kúskom ako Waxwork 1,2 či Night of the Demons 1,2 - partia ľudí, tajomný starý dom, v ktorom na každom rohu číhajú rôzne obludy a následná naháňačka hore-dolu. Veľkým plusom Spookies však je, že sa tu objavia naozaj rozmanité a bizarné kreatúry a ako tu už bolo niekoľkokrát spomenuté, masky a triky sú na perfektnej úrovni, čo film posúva o triedu vyššie. ()

Campbell

Nebudu zapírat a řeknu na rovinu že mě to zklamalo. Čekal jsem horor který pomalu každý chválí, ale dostal jsem divnou patlaninu kterou režírovaly 3 režiséři ale jakoby se nemohly dohodnout co chce každej točit, chvíli tu je pokus o humor který totálně padá, pak je tu mysterioznost které bohužel padá díky monstrům. Celý tenhle žánrový mišmaš nešel moc dohromady. Co mi aspoň udělalo radost je to že se ve filmu neustále něco děje a masky které byly prvotřídní, ale každopádně nic extra to nebylo. Vidět a zapomenout. ()

Othello

Na střední jsme ukořistili s kamarády diktafon, což byl pro nás vstup do světa neskonalé zábavy, která spočívala v tom, že jsme se váleli v parku, chlastali alpu a vymýšleli naschvál co nejdebilnější příběhy a zápletky, do kterých mohl každý z nás libovolně vstupovat. Do nynějška jsem si nemyslel, že by to mohla být relevantní tvůrčí metoda. A vlastně si to pořád nemyslim. ()

Hunter2222

Na začiatok vám poradím pred sledovaním: Proste vypnite mozog a bavte sa. Nehľadajte žiadnu logiku, pointu, scenár a nezamýšľajte sa nad nedokonalosťami a hlúposťami. Ja som na to prišiel až pred koncom filmu, takže môj zážitok nie je tak intenzívny. Tento film je neuveriteľné béčko, dýchajúce atmosférou 80. rokov, ale s fakt vynikajúcimi maskami. Celé je to len bezcieľne pobehovanie asi ôsmich ľudí po starom baráku, ktorý sú postupne vyvražďovaný rôznymi stvúrami. Občas sa človek pekelne nudí a občas skvele zabáva. Herecké výkony nič moc, ale to je vykryté šialenými vraždami a monštrami. Ako oddychovku odporúčam. ()

Bloody13

Divnej tenhle film. Dobrou půlhodinu mi trvalo, než jsem mu přišel na chuť, a nebylo to jenom tou chlapskou a levnější verzí komiksové Mystique. Spookies je poněkud nesourodý mix fantasy komedie a monster hororu, což jen potvrzuje ona výměna režisérů a následné dotáčky. Výkony a jednání zdejších akterů bude lepší neřešit, protože jeho tvůrci očividně věnovali největší pozornost výtvarné stránce: najdete tu tak obrovskou škálu různých démonů, zombíků, oživlých soch nebo dokonce jedné bizarní pavoučí nestvůry. A co potěší nejvíc je fakt, že jejich masky nevypadají (většinou) vůbec špatně. ()

• Film se měl původně jmenovat Twisted Souls. Díky výměně režiséra se tak nestalo. (Campbell)