Chicagský policajt Nico Toscani (Steven Seagal) je na stopě něčeho velkého. Podezřelí, zadržení při policejním protidrogovém zátahu, jsou propuštěni a Nico sám musí odevzdat policejní odznak. Možná, že ho postavili mimo službu – v akci mu ale zabránit nemohou. Pro Stevena Seagala je Nico senzačním filmovým debutem, který ho katapultoval přímo mezi největší akční hvězdy a vyslal ho po stopách bývalých agentů CIA, kteří pašují drogy... a plánují politický atentát. Jak se Nico a jeho partnerka Jax (Pam Grier) blíží k psychopatickému gangsterskému bossovi (Henry Silva), rozpoutává režisér Andrew Davis (Uprchlík) nad celým Chicagem doslova akční smršť... (Magic Box)

J.Lajner

Film Nico, víc než zákon (1988) je typické, dobře zpracované béčko se solidní detektivní rovinou. Taková ta nostalgická klasika. Zkorumpovaná tajná služba, drogy, výbušniny, smrt parťáka a tvrdá odplata. Kromě Seagala se ve filmu objeví i kultovní herečka Pam Grier a především výborný záporák Henry Silva. Na segalovky koukám zásadně s dabingem a musím říct, že hlas Jana Přeučila dodává Silvovi až démonický rozměr. Neméně důležitým krokem bylo obsazení režisérské sesle. Andrew Davis si na svůj nejslavnější film musel ještě pár let počkat, ale za úspěch „Nica“ může z velké části právě on. Davis dokázal i z průměrného scénáře vyždímat vždy to nejlepší. Navíc uměl skvěle pracovat s vedlejšími postavami a každá i sebemenší role dostávala v jeho filmech patřičný prostor. Stejný postup uplatnil i u prvního filmu Stevena Seagala. Nutno podotknout, že náš bijec režiséra respektoval a snažil se spolupracovat. Přeci jen šlo o jeho hereckou premiéru a tudíž si tolik nevyskakoval. ()

ssfan

Velmi dobře obsazený akční film, který byl zároveň Seagalovou premiérou. Je zde zajímavý příběh a plno bitek. Je to jeden z nejlepších Seagalových filmů vůbec, i když mně se nejvíc líbí film Těžko ho zabít. Přesto nechápu tak nízké hodnocení, když je to akční pecka. ()

Drnqonovic

Slibný začátek Stevena; mlaďounký, hubený (že by rovnou přijel z Japonska?) a hned to jede. Je tady vidět, na co použil svojí první výplatu - hned v dalším filmu má O DOST hustší ofinu :) ()

lewwin odpad!

Já skutečně nechápu, co na tom Seagalovi kdo vidí. Člověk, který neumí hrát, má jeden konstantní xicht (zlatý Stallone) a jeho filmy jsou prostě nanejvýš nudné, se kdysi dostal mezi 'elitu' akčňáků 90. let. Postupně všichni pochopili, že akční film se u diváků na prvním místě neudrží, a tak se alespoň pokoušeli točit něco jiného. Ale vlastně ne - jeden z nich to nepochopil - Seagal. A co se týče tohohle filmu - vůbec jeden z největších crapů, co natočil. ()

lskala

Začátek Seagalovi kariéry nebyl špatný. Takový průměrný, ale měl v té době něco, co třeba JCVD neměl. A to obrovské charisma a uměl perfektně bojová umění. 55% - 3*** ()

kenkaku

Film "Víc než zákon" měl své kouzlo nejen v tom, že poprvé předvedl na plátně bojové umění Aikido (do té doby bylo jen Judo, Karate a Kung-fu), ale i v tom že vytvořil novou škatulku filmu: vznikla Seagalovka (policajt - temná minulost - mega drsoň - Aikido bitky). Také fáma a drby, že film je vlastně Seagalova biografie pomohla ke startu slibné kariéry jednoho akčního hrdiny. ()

klúčik

Jeden z prvých filmov, ktorý som zo Segalom videl. Bol to úplne iný akčný hrdina, zo zaujímavým bojovým prístupom. Ale film je celkovo len priemerný....50%. ()

MARTIN*I

Segalovka jak má být: Segal je strašně tajnej, může si všechno dovolit, všechny zmlátí skvělejma kouskama z aikida... Sice jsou tyhle filmy všechny stejný, ale mě se to celkem líbí :-)) ()

Michelle75

Já nevím, tyhle Seagaloviny mě připadají spíše jako komedioparodie. No zřejmě je to v oblibě, když to v televizi běží pomalu stejně často jako večerníček. ()

xaver

Taková celkem nepovedená kritika praktic CIA. Nedotažené, nesmyslné honičky a přestřelky. Tak pro milovníky stříleček. ()

Han22

Po letech jsem se vrátil k Seagalovi a začal jsem od začátku. Nico je obyčejný polda s minulostí u CIA na kterou není moc pyšný. Dostává se na stopu kšeftům svých bývalých kolegů s drogama a pokusu zabít jednoho senátora. Nakonec se mu je podaří dostat před soud. Spíše krimi film než akční a na Segala je to celkem civilní - žádné machrovinky, žádné filozofování, žádné brutality. Hlavně se střílí, Segal předvede pár hodů, ale spíše se spoléhá na zbraň, finále je překvapivě antiklimatické (hlavní záporák není ani zabit). Čili přes spoustu shlédnutí v mládí neurážející průměr se spoustou věcí které příšerně zestárly. ()

Zagros

Nico je prvním filmem Stevena Seagala a přes rozporuplná hodnocení, je nutné přiznat, že nastartoval novou vlnu „béčkových“ akčních filmů. Právě Nico (Seagal) je jejím typickým zástupcem. V rámci žánru jde o povedený kousek, který má jednoduchý děj a jasně definované postavy a role. Nic moc vás na něm nepřekvapí. Na druhou stranu má dobré tempo, akční scény mají spád a dokáže i lehce napnout. Po filmu Nico vznikaly v dalších letech jeden až dva podobné film ročně, které se téměř neodlišovaly, bohužel postupně upadaly, stejně jako Steven přibíral. Nico si ovšem tři hvězdy zaslouženě vybojoval. ()

iXtr3m3

Jeden zo Seagalových najlepších filmov. Skvelý Nico, jeho nekompromisné riešenie problémov so zločinom, dobré hlášky, skvelé fighty, v podstate neohrozený hrdina sám proti všetkým. Super. ()

Davej

Hrůza. Jeden z důvodů proč nemám Stevena Seagal rád. Viděl jsem to jen jednou, ale žaludek se mi zvedá ještě teď. ()

Zemřel herec Henry Silva

Zemřel herec Henry Silva