Mohli jsme to vycítit šestým smyslem, viděli jsme znamení a teď se to stalo. Na světě se objevila úplně nová epidemie – rychle se šíří a je smrtelná. Nejhorším symptomem je totiž naprostá ztráta základního lidského pudu jedince – pudu sebezáchovy. Elliot Moore učí přírodní vědy na střední škole ve Filadelfii. Když napříč státy udeří tajemná smrtící epidemie, vyrazí spolu se svou ženou Almou, kolegou z práce Julianem a jeho osmiletou dcerou na zběsilý útěk před katastrofou. Míří do Pensylvánie a doufají, že na farmách mimo dosah velkých aglomerací se jim epidemie vyhne a jim se podaří přežít stále intenzivněji se šířící hrozbu. Brzy ale začne být jisté, že v bezpečí nebude nikdo a nikde… Režisér M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Znamení) přichází s dalším ze svých paranoidních thrillerů, které se vyznačují neočekávanými zvraty, temnou atmosférou, promyšleným budováním pocitu nebezpečí a nečekanými pointami. Film Stalo se je návratem k poetice, kterou diváci i kritici tolik oceňovali v jeho prvních filmech. (oficiální text distributora)

Jerris008

Absolutně nevyužitej a ještě k tomu špatně zpracovanej námět :-( Plno zbytečných a nelogických chyb (scéna, kdy několik desítek lidí naskákalo z hospody do aut i přesto, že na místo všichni dojeli vlakem, mě pronásledovala celej film), Zooey Deschanel, která mi celou dobu připadala jak retardovaná pro mě předvedla nejhorší herecký výkon, nezdařile pojatej a špatně vysvětlenej děj, příšerné dialogy! Ztráta času ()

Křepi

Podivná směsice gore sebevražd, zbytečných scén, záběrů na stromy ve větru a rádobyvědeckých vysvětlení. ()

DJ Kritik

Stalo sa, ja som si pozrel tento film. Stalo sa a už to nejde vziať späť. Celý čas som dúfal, že to bude mať nejaký podtext, alebo niečo, bláznivé, čo je v katastrofických filmoch priam bežné. Tu nie je absolútne nič. Nič, čo by ma oslovilo. Vcelku zaujímavý rozbeh filmu bol len asi krátkym poblúznením režiséra a ďalej to už len upadá. Akcia: odpad Nápad:* Vtiahnutie do deja: odpad Myšlienky filmu: odpad ()

Brmbolec

Celý čas som čakal, že snáď dozviem niečo bližšie o tom čo sa vlastne deje prečo to vypuklo a prečo len na ľudí a prečo len na východnom pobreží USA. WTF? Nič sa však nedialo. Herci mi pripadali ako keby stály prvýkrát pred kamerou. V podstate celý film mi pripadal ako keby to nerežíroval Shyamalan, ale nejaký amatér, ktorému dali peniaze aby natočil film na tému "vraždiace rastliny". Je to zlý film s pár dobrými momentami... 2* dávam tomu len preto, lebo mám dobrú náladu... ()

MrMir

Naprosto bezduchá záležitost se šíleně se tvářícím Marky Markem a protivnou Zooey. Shayamalan je již pouhým stínem toho co býval a tento film je směsicí nudy, klišé a naprosto nelogického chování všech postav, včetně těch šílených stromů, keřů a drnů. Film má pouze dva silné momenty - úvodní sekvenci sebevražd a pár dobrých chvil v domě šílené paní...jinak nestojí za to. ()

pepo701

mozno je to pomerne vacsimy ocakavaniami, neviem, ale Stalo sa je pre mna sklamanie. film o vrazdiacich rastlinach tu asi este nebol a myslim, ze i tento film sa da bohuzial zaradit k nevyraznym "katastrofickym" filmom, v ktorych amici kapu ako na beziacom pase. aby sa to vsak dotklo aj zvysku sveta, tak do poslednej sceny hodime nejakych francuzov - velmi predvidatelne, nedopovedane a v niektorych scenach zbytocne. tak vnimam aj postavu toho dievcatka, ktore tam mam pocit bolo iba pre umele vytvorenie akehosi sucitu. skoda no, po pozreti "500 dni so Summer" som cakal cosi viac aj od Zooey ()

Elegnor

Takový lehce nadprůměrný hodnocení? Vždyť v tomhle filmu je všechno - tísnivá atmosféra, sympatický herci, katastrofa vyhlazující lidi a taky happyend (ten úplnej konec jsem nějak nepochopil, tak za konec pokládam předposlední scénu :)) 3,5* ()

curfew77

Spojení Shyamalan (jehož ŠESTÝ SMYSL považuju s prominutím za jednu z nejnadhodnocenějších sraček v historii kinematografie) a můj oblíbený (a zároveň těžko zfilmovatelný) žánr globální ekokatastrofy? Tuhle kombinaci jsem považoval za natolik rizikovou, že jsem THE HAPPENING radši nechal dobře dva roky odležet. Průser, který jsem celou dobu podvědomě čekal, se ale nedostavil, i když popravdě, jeho náznak se ke konci přeci jen objeví. Začnu ale tím, co funguje: civilní herectví Marka Wahlberga mám prostě rád, ústřední manželský pár sice není právě obvyklým prototypem, ale jejich vztah mi nepřišel o nic ujetější, než taková Carrie Bradshaw s panem Božským, dětská postava není uječenou brzdou děje, jako bývá v rámci žánru obvyklé, a i konec, který pro filmy tohoto druhu představuje velezapeklitý oříšek, zvládl Shyamalan rozhodně lépe, než kupříkladu JÁ, LEGENDA. Decentní, neukecané, poctivě odsýpající, místy opravdu mrazivé (rozhovor s umělým fíkusem nebo třeba příjezd do Princetonu)... ano, bavil jsem se a obočí nakonec málem ani nemusel nadzvednout. Že by se ovšem (v minulosti trochu rozhádaný) manželský pár rozhodl kvůli ušlechtilému společnému usmíření také pro společnou smrt, a naprosto suše s sebou jaksi mimochodem vzal i svěřenou dcerku nejlepšího přítele? Poněkud asociální přístup, nezdá se vám? Jinak překvapivě realistický nádech byl rázem pryč, přesto ovšem dávám na mé poměry velmi slušné hodnocení a ptám se: co byste vlastně chtěli? Shyamalan není bůh, THE HAPPENING je ale o fous víc, než "jen" slušný film, a to i navzdory předem velmi čitelnému pařížskému finále. 85 %. PS: Málem bych zapomněl: ústřední zápletku s rostlinami bych si troufl označit za bezmála originální, což se mi stává tak jednou do roka. Takže i proto. ()

Peter-1307

Zle som sa rozhodol čo som budem očakáť od tohoto filmu a to, že to bude sci-fi thriller, a nie ako sa nakoniec ukázalo, že je to psychologická melodráma, v ktorej Mark Walhlberg-ovo "herectvo" bolo tak naivné, že ružové okuliare sú nič. Tá jedna hviezdička je za zápletku a rozmýšľal som ešte aj o druhej, ale scény ľudí padajúcich zhora "z nebíčka" bolo na ňu príliš málo. ()

macetoma

Ekologie teď dost frčí, nápad je to zajímavý, dokonce pro mne tak zajímavý, že jsme ochoten odpustit hercům cokoliv a nevadilo by mi ani kdyby tam hrál celý ochotnický soubor vesnických hasičů. Spousta scén je vyloženě psycho, objevují se i hororové prvky. Konec mi vůbec nepřipadá slabý, naopak nemám rád konce typu všechno je jinak a nic už nebude jako dřív. Dávám 4 hvězdy, je to věc osobního názoru. ()

Tuniak DF

Nebudte na prírodu krutí, lebo sa vám za to odplatí... Shyamalan to zobral doslovne, a natočil film, kde rastliny nútia ľudí k autodeštrukcii... čo by nebolo také zlé, problém je, že celý film je táto jedna veta zopakovaná asi 87 krát. Mimochodom, najpolopatistickejšie prerozprávanie hlavnej myšlienky. ()

Pitryx odpad!

Tak tydlety sci - fi naprosto miluju. Pár lidí si řeší své mindráky, jiní rodinné problémy. Skutečně SF jako noha. Děj je krom své stupidity statický, v podstatě se celý film nic neděje. Sem tam pár sekund záběrů na lidi páchájící sebevraždu a to je vše. Prostě nuda a nuda a ještě jednou nuda. Vlastně ani o SF nejde, tak nevím co tu melu. Téma nákazy není SF a navíc už tu spoustukrát bylo. Lidi skáčí ze střechy, páchají sebevraždy...Hm a co dál? Co s načatým večerem? Ani gore, ani napětí, prostě nic. CI 02072010 ()

pekas

Tak to je opravdu velice různorodé hodnocení. Skoro mi to připadá, jako jeden z filmů s nejširší škálou hodnocení vůbec (nezaměňovat s filmy, které mají těch hodnocení pár desítek, nebo stovek). Mě na něm vadí pouze ten konec. Čekal jsem nějaké uzavření, vysvětlení a tohle mne trochu zklamalo. Kromě závěru se mi to líbilo. 78%. ()

Bendiys

Divny. A to v tomto pripade neni dobry. Zajimavy, ale obtizne realizovatelny namet na to, aby upoutal, shazuje scenar. Uvod navnadi, nicmene utikani pred hrozbou nema silu a ten temer hororovy konec se vymyka celemu pojeti filmu, a tak nevytvori celistve dilo... ()

Dinsberg

Prvních deset minut slibuje hororového mistra v plné síle. Je zajímavé sledovat, když Země jako živý organismus vyloučí ze svého těla virus v podobě lidského pokolení. Rozhodně originálně pojatá ekologická agitka, kterou však neuvěřitelně pohřbívá snaha o cool look a vyrovnání se tradičním slasherům. Přitom tenhle námět by to neměl mít zapotřebí. A komorní pasáže, ve který Shyamalan tradičně boduje, nechávají diváka chladným, a to se v hororu neodpouští. ()

Anniysha

Po vcelku zkaženém Znamení, kde kolem domu pochodoval počítačový mimozemšťan, jsem byla z The Happeningu docela mile překvapená. Shaymalan umí vytvořit slušné napětí a mrazení v zádech a děj se hezky odvíjí a nenechá vás chvilku v klidu.Takže v závěru dobrý film. ()

Lyriq

Na tenhle film jsem se hodně těšil, ale když vyšel, tak nějak proplul kolem mě. Před pár měsíci sem ho zkouknul a nedávno ještě znova. Pokud mám hodnotit, je to tak 70%... Díky skvělý atmosféře, napětí, a tradičně nízkýmu hodnocení tady na csfd to ale mame za 5 :) ()

Uberlord

Rozhodně to nebyl špatný nápad, jen to provedení nebylo až tak skvělé. Od kamery, přes střih až k hereckým výkonům se mi vše líbilo. Dokonce jsem měl kolikrát i dost nahnáno. Ale bohužel to nic nemění na tom, že mě film nijak zvláště nenadchnul. Přestože ekologie atd... jsou poměrně aktuální témata, na jejichž vážnost právě film poukáže, zůstává pro mne film jen klasickým "B"éčkem, s nevyužitým potenciálem. ()

meemini

První hvězda za atmosféru, která fungovala ve větší části, druhá za vítr ve větvích (nápad, provedení). Jen mám strach, jestli do budoucna nerozfoukal zbytek Shymalanovi soudnosti. Mezi Wahlbergem a Deschanel to absolutně nefunguje. Takhle to nejspíš vypadat nemělo?! Zooey Deschanel mě dost zklamala. Wahlberg taky, ale reputaci si trochu vylepšil v části filmu s osamoceným domem. Jenže co vylepšil Wahlberg zase zkazila paní domu. Možná to byla snaha celý děj vypointovat. Pasáž sama o sobě je dramatičtější než celý film, jenže se do filmu jako celku s danou tématikou nehodí, působí spíš jako nápad, který se ocitl někde, z čista jasna a úplně špatně. ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

20.02.2023

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Nejžhavější scénář v Hollywoodu?

Nejžhavější scénář v Hollywoodu?

25.03.2009

Už před několika týdny se objevila zpráva, že Mark Wahlberg si zahraje v „mstitelském“ thrilleru The Prisoners o otci unesené 6-leté holčičky, který vezme spravedlnost do vlastních rukou. Znělo to… (více)

Zlaté maliny rozdány

Zlaté maliny rozdány