Osmiletý Willie Morris, který žije s rodiči v Yazoo v jižanském státě Mississippi, je plachý chlapec, který si raději čte, než by sportoval. Má potíže s hledáním kamarádů a raději tráví čas sám než s ostatními dětmi, které se mu často posmívají, že je slaboch a zbabělec. Jediným jeho skutečným přítelem je Dink Jenkins ze sousedství, který je pro jedináčka Willieho skoro jako starší bratr. Když je Dink v létě 1942 povolán do armády a odvelen do zámoří, kde zuří 2. světová válka, donutí Willieho matka Ellen svého drsného manžela Jacka, aby chlapci povolil štěně, které dostane jméno Skip. Chytrý a hravý pes dostane brzy malého majitele do řady nečekaných dobrodružství, z nichž to největší prožije při střetu s pašeráky alkoholu. Důsledky na sebe nenechají dlouho čekat a Willie nejenže začne díky čtyřnohému příteli a společně prožitým chvílím pomalu získávat tolik potřebné sebevědomí, ale také pozornost ostatních kluků v městečku. Když ho místní rváč vyzve, aby ukázal svou odvahu a strávil noc na strašidelném hřbitově, dokáže to díky Skipovi a získá si tak uznání ostatních. Navíc zaujme nejkrásnější dívku ve škole, půvabnou Rivers Applewhite. (Nova Cinema)

Juto

Toto je sladký, jemný film s posolstvom, že dospievanie môže byť ťažké, ale môže slúžiť aj ako prameň spomienok, ktoré sa udržia na celý život. 5/10 ()

MiCM

Úžasný film.. To přirovnání k Zelené Míli je fakt na místě.. Dojalo mně to teda paradoxně ještě víc, vůbec nechápu.. Velké překvapení.. ()

cross

Rodinná podívaná namýchaná ve správném poměru s vtipem, napětím i smutkem. Děj je vhodně zasazený do Ameriky v průběhu 2. Světové války, se slušnou výpravou i hudbou, o přirozeně kvalitních představitelech ani nemluvě. Občas má sice scénář tendence směřovat k patosu, ale vždy to nějak rozdýchá a ve výsledku je to velmi přijemný odpočinkový film. ()

LadyVader

Težko říct kolika lidem tenhle film útočí na city, když měli jako děti podobnýho pejska. Já jsem taky jedna z těch lidí :-(. Prostě příběh o obyčejným pejskovi a žádným superpsovi ve stylu Lassie, proto mám tenhle film tolik ráda. ()

Haymar

Jeden z mála filmů od kterých původně nečekáte vůbec nic, o to víc jste nakonec mile překvapeni. Krásná a sentimentální vzpomínka na dětství, v níž se určitě mnoho z nás najde. Příjemná retro atmosféra ameriky v období 2. sv. války, dobří herci a působivá hudba... ale především po hooodně dlouhé době upřímný a krásně nostalgický film, který mě dojal k slzám! ()

miawallacova

ten kdo neplakal nemá rád psy a kdo nemá rád psy nemá rád ani lidi a kdo nemá rád lidi, nemá rád život... Jeden z nejlepších "zvířecích" snímků ()

tranquill

"Proč si v dětství přejeme, aby čas utíkal rychle, proč chceme vyrůst co nejrychlej, když jsme dopělí, přejeme si pravý opak?" Rodinná podívaná s emotivním závěrem. ()

snebka

Po velmi dlouhé době jsem viděl film, který mě dokázal dojmout. Pěkná rodinná podívaná s dojemným koncem. 84/100 **** ()