O dívce, která proskočila časem

(festivalový název)
  • Japonsko Toki o kakeru šódžo (více)

Jednoho všedního dne se dívce Makoto stane ve školní laboratoři fyziky velmi zvláštní příhoda. Po této příhodě Makoto zjišťuje, že umí cestovat zpátky v čase. Schopnost vrátit se v čase s sebou nese velké výhody a radosti, ale jak si Makoto později uvědomuje, bohužel i starosti. Ovlivnění minulosti totiž neovlivní jen její život, ale i životy ostatních lidí a zejména přátel, na kterých jí záleží. (Asgy)

rikitiki

Hrdinka ve filmu převážně běhá, bulí nebo do něčeho vráží. A je neskutečně protivná. Neumí se vypořádat s city, reaguje hloupě. Způsob, jakým nakládá s nečekaným darem, je absolutně pitomý. Závěrečné vysvětlení a zakončení je nesmyslné a nechá víc otázek než odpovědí. Včetně toho, že by vůbec nefungovalo. Vážná doprovodná hudba mě k tomuto typu příběhu přišla rušivá. SHRNUTÍ: Takhle vypadá názorná ukázka neschopnosti naložit se zázrakem. ()

andiek05

Ze začátku to na mě působilo průměrněji, bylo to pěkné, ale zase nic převratného. Postupně se můj názor začal zlepšovat, protože rozuzlení bylo opravdu zajímavé a nečekané. Konec byl pěkný, ale doufala jsem, že se tam objeví scéna, že slib, který byl vysloven, byl i naplněn, ale to se bohužel nestalo, což se mi zdá jako škoda, protože to by byl krásný závěr. A proč tedy průměrné hodnocení? Ano, líbilo se mi to, ale když jsem si pak zpětně ujasňovala některé věci, zjistila jsem, že mi tam občas něco nesedí. Možná se pletu, ale na mě to působilo, jako když se děj vyvíjí určitým směrem a pak se vymyslí úplně něco božího, aby to dostalo šťávu. Zmíní se tohle, zmíní se tohle, aby bylo jasné, že to pokračuje, jenže ... to prostě 100 % nesedí. :-D :-D ()

Marius

ZÁŽITOK ..viac k tomu písať netreba, snáď len: upaľujte si to pozrieť....lebo...Time waits for no one. 10/10 Best of 2007 Nominee P.S. na niektorých komentároch je úžasné, ako pisatelia nepochopili záver filmu takže SPOILER pre nechápavých: Stroj času vymyslela Makoto v budúcnosti kam ju vlastne Chiaki nasmeroval svojou poslednou vetou. Preto už vie na akú školu pôjde ale je to himitsu. :-) ()

Hees

V prípade tohoto veľmi krásneho filmu by som vymenil miesta v žánroch dráme a romantike. Dievča ktoré dokáže cestovať v čase vás obíme svojou krásou tak,že budete prežívať príbeh spolu s ňou.Na začiatku ešte nie je jasné,že prečo Makoto dokáže cestovať v čase dovtedy je to veľmi lahodné a človeka to naplní bezstarostnoustou.Ale neskôr sa začínajú vo filme objavovať prvky drámy a vtedy sa začnete spútaný týmto filmom obávať,že čo sa stane ďalej. ()

honajz2

Nah, tak další anime, který není moc pro mě a nedokážu ho moc ocenit. Už ze začátku mě tam iritovaly ty divné střihy a skoky v čase (a tím nemyslím ty skutečně skoky v čase, ale ty v tom stylu Scéna 1: Den, nějaká postava něco pronese, Scéna 2: Noc, jiná postava pronese něco jiného a absolutně nesouvisejícího s předchozí scénou - a takových scén je tam nemalý počet), nezaujaly mě ani ty přehnaně energické šablonovité postavy (a promyšlené nejsou, fakt že ne) a dokud Makoto nezačala cestovat v čase, docela mě to i otravovalo. Pak už to začne být zajímavější, místy i vtipné a docela se mi líbila i ta pointa, ale ani tak mě to nepohltilo, nezískalo si mě to, má to na mě až moc těch typických anime prvků co moc nemusím a vadilo mi docela i to, že Makoto je poměrně blbá. Teď nemám na mysli to, že všechny možnosti cestovat v čase vyplýtvala na blbosti, ale hlavně to, že si toho odpočtu na ruce všimla až po tak dlouhé době a že až když jí zbyl poslední (přičemž poprvé si toho všimla u 90), tak až teprve pak jí došlo, k čemu to ve skutečnosti je... Takže celkově: Ujde to, ztracený čas to nebyl, ale znova to vidět nepotřebuju a opět jsem se přesvědčil, že tahle typická anime se spousty typickými anime prvky asi prostě nejsou pro mě. A vlastně ani ta animace mě nijak nezaujala. Slabé 3* ()

• Snímek vyhrál v roce 2006 cenu Grand Prize v kategorii Animace na Japan Media Arts Festival. (Shley)
  • Příběh filmu je založen na novele "Toki o Kakeru Shōjo" od Yasutaky Tsutsuiho z roku 1967. (Shley)
  • Snímek byl prvním výhercem nově zavedených Cen Japonské akademie, a to v kategorii Nejlepší animovaný film v roce 2007. (NGP)