Smrtící spojení

všechny plakáty

Prý na svět přicházíme a z něj odcházíme sami. To je asi důvod, proč každý hledá své druhé já, svou lepší půlku. Ale co kdybyste se nenarodili sami? Co kdybyste byli od samého počátku připoutání tělem i duší k někomu jinému?
Pim a Ploy jsou siamská dvojčata. Jednoho dne podstoupí rozdělující operaci, při které Ploy umírá. Od té doby se však Pim velmi trápí výčitkami a pocitem osamění a utíká proto za jiným životem do Koreje, kde brzy potká laskavého manžela. Ploy je však stále zde, její duše přebývá ve společném domě a je to duše velmi, velmi nahněvaná. (oficiální text distributora)

ARI50

Mám rad duchařiny hodně a když mají skvělý námět nevidím chybu a tak po dalším kousku jsem spíše smutný než spokojený protože film opět postrádal mnoho faktoru. ()

cunesk8

Výborný duchařský horor,který má vynikající příběh a pěkně temnou atmosferu. Ve filmu je docela dost lekaček, které moc nemusím, ale i přesto se jedná o vynikajici horor. ()

Sprite

Celkem dobrý horor s děsivou atmosférou, ale kdyby tam nebyl tak blbej závěr... Už po cca 45 minutách jsem byl rozhodnutej dát tomu 4*, ale jak říkám ten slabší konec to zkazil. 65% ()

Morholt

Pár solidních nápadů a místy slušná atmosféra, ale jinak mě tenhle asijský horor docela dost zklamal. Námět sice sliboval mnohé a před začátkem jsem se opájel představami, co bude zlotřilé mrtvé dvojče své druhé půlce provádět, ale kromě několika lekaček se vlastně nic nedělo. A nepřekvapil ani zvrat, který nutně musel přijít, protože jinak by po hodině nebylo na co koukat. Konec byl pak nutným a nevyhnutelným zlem. Zklamání. 30% ()

Litsarch

Asijské a hlavně Japonské horory jsou z velké části o duchách, přízracích atd. zakládající hlavně na atmosféře, strachu, mrazení v zádech a ne o potocích krve, hladnokrevných vyvražďovačkách atd... Daří se jim to a Faet je toho příkladem... Takové filmy vyhledávám... Jak píše v jednom rozhovoru sám Hideo Nakata (Kruh) - "Samozřejmě nestačí jenom diváky lekat, pustit nahlas zvuk, připravit si dramatickou hudbu a potom strašidlo, které vybafne za rohem. Potřebujete mít hlavně zajímavý, zobecňující příběh. V poslední řadě musíte vyvolat atmosféru děsu, psychického teroru - potom nemusí být horory ani skutečně "krvavé"." Není to snad tak trochu případ právě Faet? Příběh dobrý je, dvojčat je na zemi hodně a situace z filmu se stát podle mě může. Myslím situaci Weeho, Pim a Ploy... Nicméně i na to ostatní osobně věřím, ale ne všichni samozřejmě. Na základě tohoto byl pro mě snímek velice napínavý, někdy i nervy drásající... Snímek se mi velice líbil, skvělá atmosféra, pro mě dobré herecké výkony a příběh byl s nadsázkou "jako ze života"... Uživatel obitus sice píše, že tam byla jen "tři bafnutí", ale osobně nepotřebuji aby na mě v každé scéně něco baflo, či měl někdo něco useklé... Dobře spracovaná, nervy drásající scéna při které budete mít mrazení v zádech a budete "přikovaní" k sedačce je pro mě daleko větší zážitek.... Doufám že páni režiséři úspěšného Shuttera a tohoto snímku natočí podobné dílko... Jen tak dál! ()

Terva

CITÁT - Její smrt nebyla tvoje vina.......... Pim byla siamské dvojče. Po operaci její sestra umírá. Později se Pimina matka ocitá v nemocnici. Něco se jí stalo a něčeho se bojí. Pim odlétá z Koree za svou matkou a na čas se tak dostává do domu, kde prožila mládí ještě spojená se sestrou. Začíná však vídávat podivná znamení a odrazy v zrcadlech. Začne vídávat svou sestru. Doktoři tvrdí, že je to jen stresem z událostí, které prožila. Pim však ví své. CITÁT - Co budeme dělat? Ona mě pronásleduje........... Možná si někdo myslí, že je to o poutu živého k mrtvému, jenže co když je to obráceně? Tady je opět velká škoda, že část událostí, zvláště ty strašidelné, se odehrávají ve tmě. Já vždycky nechápu, kde tvůrci berou tu absolutní tmu. Divák je pak odkázán jen na zvuk. Schválně, zkuste si doma v bytě nebo baráku vytvořit absolutní tmu. Zhola nemožné. A tak ikdyž je to celkem slušný krvavý horor s povedenou hudbou a pár lekačkama neměl jsem z něho moc dobrý zážitek. 60% je myslím tak akorát. CITÁT - Ona tu je! Ona tu je!.......... Hudbu k filmu dělal Chatchai Pongprapaphan. ()

corpsy

Tradičná ázijská ducharina. Pomalé navodzovanie atmosféry a rozbaľovanie príbehových kociek, nejaká tá ľakačka, ´´šokujúca´´ pointa. To isté obsahovali aj ostatné žánrovky východnej kinematografie. Tie však boli v krajšom pozlátku. ()

mysiak

Opäť a nečakane presne to isté čo sa dalo čakať...prv je tu malé vyplašenie..potom tu máme stopy niekoho kdo nie medzi nami...jasné nik naokolo mi neverí...potom pritvrdíme poplašíme viacej...pridáme manžel/priateľa/kamaráta....dozvieme sa dôvod prečo plašíme - obvykle nepekná škaredá vec...potom poplašíme naraz a riadne..a na konci "riadne" rozuzlenie..len prečo musia byť všetky mŕtvoly na bielo a rovnako štrašidelné...to je v skratke Smrtiace Spojenie..nič iné sa od neho nedá očakávať ()

honajz2

Duchařina nadprůměrná, ale jako horor průměrný. Já nechcu moc spoilerovat, i když se tomu asi nevyhnu. No, hlavní je to, že SPOILER to vlastně ani není horor KONEC SPOILERU, a děj to tak i ukazuje, takže stěžovat si, že tady něco tak pětkrát vybafne a to je všechno, je úplně zbytečné. Dobrá, místy je to takové utahanější a dlouhá chození za tmy s baterkou po domě mi už celkem lezou na nervy, ale i tak jsem se spíš bavil. Příběh to má zajímavý a dobrý, včetně závěru, je tu i pár zajímavých věcí, ale na víc jak lepší 3* to fakt nebude. Ale špatný film to není vůbec. ()

cariada

Další asijský horor tentokrát je hlavní téma siamský dvojčata holky či spíše řečeno jedna z nich, ale ve zvpomínkách jsou obě. Poněkud mě bylo nejasný, proč se je neoddělili dřív ještě jako děti, když jsou srostlý jen v části trupu. A vlastně k tomu dojde až když si to jedna přeje a druhá né a ...... Ta co přežije má halušky , že vidí svojí sestru nikdo jí to nevěří. K tomu je tu její nemocná matka co nemůže mluvit. celé je to spíše nudné a děj se jen tak vleče. Jenže pak nastane hodně šokující pointa, kterou bych osobně nečekal. A přijde mě divný jak to dokázali před všema ututlat. Přece to museli doktoři vědět kdo...... Přesto je film docela bizardní a místy i děsivý. Ale jinak se moc neliší od ostaní asijské produkce. ()

Rodriguez

Čekal jsem psychologické vymítání nějakého thajského démona či temného krvalečného ducha. Ale ničeho takového se bohužel nedočkáme. Jen nehorázné nudy a....nudy. 15% ()

TomikZlesa

Lahůdkový horor s perfektníma lekačkama (moje sevřená prdel by mohla vyprávět) některé byly zcela geniální, hlavně ta s pianem a baterkou :-). Je pravda že konec se z hororu trošku změní kravý a hlavně hodně bolestivý závěr, ale filmu to rozhodně neškodí. Pominu li logiku proč nebyla dvojčata rozdělena už v ranném věku, navíc byla spojena jen pruhem kůže, tak je Faet opravdouvou lahůdkou která za sebou nechavá i Ju-on či Ring... ()

Cedr

Velmi podobný Shutteru a to obzvlášť vysokým počtem (silně) lekacích scén. Navíc stejně jako Shutter dokazuje, že i horory mohou mít slušný, i když tentokrát o dost průhlednější, příběh. Nenechte si ujít. ()

Khumbac

Takže musím říct, že první čtyři nebo pět lekaček, nebo spíš ohromení či šok(borka jde sama po pláži na popud dochtora, aby se odreagovala pač se jí zjevovalo její odoperované dvojče, jde takhle samotinká s hlavou v oblacích, nikde nikdo, nu a zastaví se otočí se a stopy v písku jsou dvoje. Z tohoto mne zamrazilo. Ovšem nejen z toho. S Shutter to nemohu srovnat...ten mě totálně odrovnal závěrečnou scénou. Zde byl konec spíš thrillerový, ale i tak díky zajímavému zvratu se mi film líbil, byť viděn s italským dabimgem. A propo: Opravdu není nad ty pocity, když se díváte na horor sami. Když už je s vámi někdo jiný - zážitek klesá ... ()

Danny F.

Pár lekaček se objevilo. Trochu ohrané bylo ta neustálé se objevující mrtvola, ale celkem se film povedl a ke konci byl rozhodně zajímavější. 70% ()

VanTom

Mrtvé siamské dvojče se ze záhrobí hlásí o slovo. Svou sestru straší sice veskrze fádně a očekávaně (přestože řemeslně zručně), jenže po drobtech odhalovanou minulostí a důvody rozdělení udrží pozornost. Natož pak, když nečekaným twistem zcela převrátí poklidnou duchařinu do ohnivého inferna. ()

NoFiction

Začínám mít rád pány režiséry z Thajska, po filmu Shutter další solidní pecka. Nevím proč, ale mám rád tyhle typy hororu, dokážou člověku nahnat nemalou husí kůži. ()