Ty, který žiješ

• Švédsko Du levande (více)

Podobne, ako iné Anderssonove filmy, aj táto čierna komédia sa sústredí na groteskné a tragikomické aspekty ľudskej existencie. Podobne ako v prípade predchádzajúcej snímky, aj tento film tvorí päťdesiat krátkych skečov, ktoré boli v priebehu takmer štyroch rokov nakrútené bez akejkoľvek digitálnej úpravy a s jediným profesionálnym hercom. Výsledkom je štylisticky jedinečné dielo, ktoré je zároveň originálne a zábavné. (RTVS)

karlee

Spíš sled jen lehce provázaných gagů, než souvislý film. Některé scénky povedené a vynukající pointou, některé cekem o ničem. Humor takový severský, žádná třeskutá sranda, že bych se za břicho popadal, v tomto ohledu bych trochu přidal. Celkově hodnocení na čsfd (momentálně 73) celkem odpovídá. ()

elimS

25% - komentář 20ti slovy: Opět stejné statické, absurdní a občas úsměvné záběry jako v "Holubovi". Nebýt přehrávání dvojnásobnou rychlostí, tak je to nekoukatelné a hodnotím hůř :D ()

boombang

Zajímavé a tak nějak seversky zvláštní, ale koukat se na to nedá... A trest smrti za ubrus - to fakt není vtipné. ()

AlexUnited odpad!

Tento nehorázny zlepenec u mňa od kategórie odpad nezachráni ani tá jedna jediná (skutočne) vtipná scénka s obrusom. Všetko ostatné bola len veľká absurdná nuda, ktorá s komédiou nemala absolútne nič spoločné. ()

iz67

Ne každá věc, která je jiná, je dobrá. Ani jedna zápletka, jen proslovy postav komentující svoje životní situace. Jediná trochu legrační věc, sen údržbáře a jeho poprava, je nesmyslně nejdřív údržbářem odvyprávěna, pak ji znovu vidíme?! Toto nebyl surrealismus, to prostě nebylo dobrý. ()

Simo16

Komédia??Možno áno, ale nie pre mňa.Tento film je strašne dlhý, nudný a skrátka o ničom.Jedine, čo sa mi na tomto filme páčilo, bol koniec, ale inak o nič nepríde nikto, kto si tento film pozrie. ()

Palisander

Zľahka surrealistický Benny Hill na severský spôsob. Ako celok nič omračujúce, ale niektoré obrazy sú natoľko dobré, že ten zvyšok stojí za to vydržať. A ružové čižmičky sa hodia snáď úplne k všetkému ;-). ()

kolodej1

tak tohle se nepovedlo. Jedná se o takový kaleidoskop mikroscének, některé postavy se objevují opakovaně, některé ne, žádnou logiku v tom nelze najít. Příběh tam žádný není a postavy se také nijak nevyvíjejí. To, co se ve filmu děje, je sice originální, ale zcela nahodilé a vesměs nedává žádný hlubší smysl. Působí to na mě dojmem, že autor měl pár nápadů, které sice chtěl natočít, ale nevěděl, jak je pospojovat v jeden film, aby působil jednolitě. Potom to předstal řešit a uplácal z toho tohle, něco jako v té pohádce o pejskovi a kočičce jak pekli dort. Výsledek není o moc lepší. Sice tam jsou momenty, především zkraje, které jsou podařené, speciálně scéna s ubrusem, ale co z toho, když je to naprosto samoúčelné a ve filmu to nehraje žádnou roli. S postupem času i tyhle nápady jaksi vyšuměly a zůstala především notná dávka nudy. A kdybych měl reagovat na popis k filmu, tak bych řekl, že osobitost se autorovi upřít nedá, ovšem to samo o sobě nezaručuje kvalitu. Dle mého ztráta času ()

Karlitooo

Ty, který žiješ Kafko ... satirická noblesa destruující onu naší poblázněnou kulturu dávající jakýsi nadhled spatřit více... ()

fola

Moje první filmové shledání s režisérem Royem Anderssonem a hned pohlazení na duši. Přesně ten typ který mi sedí. Kvalitní práce s kamerou, jednoduše zábavnou hudbou, povídkovým formátem a všechno to do sebe krásně zapadá. Takto má vypadat podle mě komediální snímek! Jsem zvědav na Aderssonův Písně z druhého patra, ještě jsem neviděl, a určitě vím že nebudu zklamán... zaslouženě plné hodnocení ()

navel

Ty, který žiješ je ještě lepším "příběhem" o tom, jaké to je být člověkem, než Písně z druhého patra. ()

slavikzbojni

Mám rád dobrú zábavu s filmom a umelecky hodnotné režisérske počiny- ale tu ani jedno nie je. Neviem prečo týmto zachladeným puberťákom s kŕčom v anále zo severu dávajú ceny- invencia nijaká-iba experimenty á la dajme preč pohlavie a podobné homošské nezmysly... Tak som sa už dávno nenudil... a nenadával na chorofantazijné nedotiahnuté výmysly. ()

JimWalker007

Osobitná, stoická, vyprázdnená atmosféra, ale tri vtipné scénky sú na oživenie fakt málo. Tá tretia hviezdička za nahého milenca nariekajúceho nad vybrakovanými dôchodkovými fondmi. Som zvedavý, kedy ošklbú aj Slovákov. ()

Projekt 100 pro rok 2008

Projekt 100 pro rok 2008