Ben je geniální student MIT, kterému v dalším studiu brání nedostatek finančních prostředků. Proto po kratším váhání souhlasí s nabídkou svého profesora Mickyho Rosy. Pod jeho vedením se stane součástí studentského týmu, který pravidelně létá do Las Vegas, kde pomocí techniky tzv. „počítání karet“ obírá kasina o tisíce dolarů při hře Blackjack. Ben si zpočátku chce přivydělat jen tolik, kolik potřebuje na zaplacení studia, ale s jídlem roste chuť a svět luxusních hotelů a hýření je lákavý. A stejně tak lákavá je půvabná studentka a spolupachatelka Jill, do které se Ben zamiluje. Ačkoliv počítání karet není nezákonné, v sázce je mnoho a záhy nejde jen o to orientovat se v kartách, ale také o nutnost nenechat se přistihnout šéfem ochranky jednoho z kasin Colem Williamsem. Navíc se jednoho dne Ben při hře nesoustředí a jeho vinou prohraje skupinka hodně peněz. Pohádá se s profesorem, přesvědčí tým, že mohou pokračovat společně právě bez Mickyho, a začíná hra kdo s koho... (TV Nova)

T2

Rozpočet $35miliónovTržby USA $81,159,365Tržby Celosvetovo $157,927,340║ Vykrádanie kasín či hracích stolov v Las Vegas tu bolo len nedávno, presne v roku 2007 vo filme Dannyho trinástka. Samozrejme tam ide pri vykrádaní o prešpikovanosť do najmenšieho detailu a tým pádom sa jedná pri zisku z takejto akcie hneď o miliónové sumy. Kdež to v prípade filmu 21 a teda študentskej akcie ide o nejaké $100.000 zisky denne aby mali na platenie svojich škôl, či svojich nákupných zhýralých chúťok, to je jedna strana príbehu a funguje v celku originálne pre predhodení dej. Lámať sa to začne, keď prídu na rad nezhody medzi študentmi a profesorom(Kevin Spacey) ohľadne provízie zo ziskov, prípadne aj dýchanie vedúceho ochranky kasína (Laurence Fishburne) na chrbát ich hlavnému tahúňovy(Jim Sturgess) tejto partie a tým sa všetko spočiatku jednoducho klapajúce rázom zmení na zákulisné ťahy všetkých zúčastnených. Len škoda že tento úsek nie je tak strhujúci ako by chcel. A to práve preto, že až moc polopaticky to pripomína práve spomínanú zlodejskú sériu Dannyho Oceana. Tým sa tento dobre rozohraný dej len mení na niečo čo sme mali možnosť vidieť v poslednej dobe a to hneď viac krát a ešte aj v prešpikovanejšom prevedení. Takže pokiaľ prvá polovica príjemne zabáva a drží nás miestami v napätí, tá druhá nás ničím neprekvapuje a len nám pripomenie to čo sme už mali možnosť vidieť. Čo je škoda lebo pre takýto druh filmu by to práve ku koncu malo gradovať a ponúknuť vo svojej podobe niečo nové originálne V každom prípade si režisér Robert Luketic počína dosť zručne a hlavne pokiaľ ide o jeho predchádzajúce projekty(Diabolská svokra, Pravá blondínka) napráva reputáciu a s týmom hercov na čele s Jimom Sturgessom, sympatickou Kate Bosworth či Kevinom Spacey, nám podáva slušný stráviteľný priemer, ktorý sa dá na prvý krát príjemne zjesť ale pri možnom druhom návrate na púť študentov kasínami Las Vegas vás už ničím zvláštnym či výnimočným nebude priťahovať. /videl v kine: 65%/ ()

nunka

21 je náročná kognitívna aktivita vyžadujúca maximálnu sebakontrolu a koncentráciu. Vďačné vysokoškolské časy, osobnostná nezdolnosť a kopa Blackjackového adrenalínu..keď si to tak v mysli rekapitulujem, viac som tam naozaj nenašla, samozrejme okrem skvelého Kevina Spaceyho. Atraktivné Las Vegas účelovo láka všemožnými svetielkami, žetónmi, farbami, čo divácky celkom dobre funguje akurát tak na povrchnej rovine, rovnako má zapôsobiť kritická introspekcia hlavného hrdinu a jednoduchá matematika podaná komplikovaným spôsobom. Neškodný priemer. ()

POMO

Príjemná oddychovka, ktorá v amerických kinách zaslúžene zožala väčší úspech, než na aký aspirovala. Produkčne skromnejšia verzia dobrodružstiev partičky Dannyho Oceana, prekypujúca mladíckou sviežosťou, klipovitým strihom navlečeným na cool pesničkový soundtrack, dobre napísanými i zahranými postavami a nejakou tou zdravou moralitkou k tomu. Malý film na nemalé tri hviezdy. ()

Frajer42

Zásadní problém snímku je to, že je zbytečně přehnaně dlouhý. Vzhledem k prezentovanému obsahu by 90 minut bylo skoro až moc. Během necelých dvou hodin se nudě nelze vyhnout. Ze začátku celkem solidní nápad, který degraduje až k naprosto debilnímu a šablonovitému finále, které stojí absolutně za hovno. Popravdě, ani ta zápletka příliš chytrosti nepobrala. Veškeré karetní partie, které mohly za něco stát jsou naservírovány v převelice rychlém prostřihu. Mnohem více prostoru dostávají bezobsažné rádoby intelektuální kecy o životě. S výjimkou Kevina Spaceyho, pro kterého mám slabost, se mi herci ani herečky vůbec nelíbili a do svých rolích mi úplně nepasovali. Navíc, pokud už někdo viděl snímek z podobného prostředí, tak ho zdejší casinové stereotypy rozhodně nepřekvapí a ani nezaujmou. Celá ten tým je vlastně úplně debilní a uspěl by snad pouze v casinu, které by bylo provozováno v nějakém cvokhausu. Všechna ta gesta a "tajné" signály byly tak strašně debilní, až se nelze divit, že na ně kápl i ten hustý tupý negr. Slibný začátek, který se bořil hlouběji a hlouběji do sraček. Velmi slabé dva kousky. Viděno v rámci Filmové výzvy. Film jsem dostal od uživatele fimler. ()

Malarkey

Nějak jsem viděl modré hodnocení a tak jsem si řekl, že na večer si to pustit můžu a uvidím, co se z toho nakonec dokáže vyklubat. Nečekal jsem, že to bude až tak moc chytlavé, jako to na první pohled absolutně nevypadalo. Sympatičtí herci, zajímavý matematikou propletený příběh. Asi bych si také přál mít mozkovnu plnou matematických výpočtů. Jen si to představit. Přijít do casína s pár šupy a odejít s miliony v kapse. Hezky by to hřálo, ale špatně by to dopadlo. To je jednou jasné. Peníze dokáží člověka změnit, ať si řiká co chce, takže je tu jedna věc k dobru, ale další věci naopak k zlu. Tenhle film to vlastně ukáže dost znatelně, jen se chce do toho všeho pořádně zahledět. Do jádra filmu, do jeho karet, které rozvrhne po stole a už jen závisí na divákovi, zdali bude chtít jeho hru hrát až do konce. Každopádně já jsem to zkusil a rozhodně jsem nelitoval. Ten král s desítkou na stole, představující jednadvacet, totiž řikal pravdu a tu, že tento film si lepší ohodnocení rozhodně zaslouží. --- Winner winner, chicken dinner ()

• Aby vypadali suverénně, učili se herci dva týdny hrát blackjack od profesionála. Trénovali i ve skutečných kasinech ve Vegas. (Siriuss)
  • Keď Jill (Kate Bosworth) pozve Bena (Jim Sturgess) do svojho apartmánu v Hard Rock Casino, môžeme si v okne všimnúť výhľad na Caesars Palace a Bellagio, lenže v skutočnosti medzi nimi ešte stojí kasíno Planet Hollywood, preto by takýto výhľad nebol možný. Natáčanie prebiehalo zrejme priamo v Planet Hollywood. (Real Tom Hardy)