Reklama

Reklama

Království Azeroth a říše Draneor se od sebe nemohou lišit víc. Azeroth je vzkvétající říše lidí, v níž moudře panuje král Llane (Dominic Cooper). Jeho vojsko vedené rytířem Lotharem (Travis Fimmel) a společenství mocných kouzelníků v čele s mágem Medivhem (Ben Foster) důsledně chrání mírumilovnou civilizaci. V Draenoru představuje život permanentní boj mezi znepřátelenými rasami Orků, jež spojí až neporazitelný nepřítel, nákaza, která v jejich zemi postupně ničí vše živé. Jejich vůdce Gul´dan vytvoří s pomocí temné magie portál, kterým můžou Orkové proniknout do jiného světa a ten si osídlit. Shodou okolností se jejich cílem stane právě Azeroth, jehož obyvatelé jsou ochotní bránit svou zemi do posledního muže, ostatně nic jiného jim ani nezbývá. Zdá se, že ničivý střet civilizací nelze zastavit, ti, kdo hledají náhradní řešení, přesto existují. (CinemArt)

(více)

Diskuze

Ellmariachi

Ellmariachi (hodnocení, recenze)

dragon94

On to byl proste klasicky problemovy projekt.  Duncan Jones mel nejakou vizi, Studio taky, ale hlavni slovo mel Blizzard. 
Tak to bylo pri skladani pribehu apod. Kdyz ale skoncilo nataceni uz tam do toho dost jelo studio, ktere nechtelo pridat penize na CGI apod. Takze spousty zaberu nebylo dodelano v post produkci nebo jak se tomu nadava. A tim to utrpelo. 

dragon94

dragon94 (hodnocení, recenze)

TheWhiteWolf

Zas to nepřeháněj jo? O pár příspěvků níž jsi napsal, že některé věci v tom filmu byly jen pro znalce, a že si je sám nepochopil.

Jestli potřebuje někdo k filmu manuál, aby jej pochopil, tak to není příliš dobrý film. Což by mi stejně nevadilo, kdyby byl děj provázaný, ale prostě není. Vše ve filmu se děje hrozně chaoticky a dalo by se říct i prvoplánově.

A říct, že armáda lidí se prostě mimo záběr probojovala přes armádu k Orků tak, aby se dostali na druhou stranu armády k portálu a utvořili cestu pro civilisti... Ale no tak.

Já vím, že hateři si vždy najdou něco čím můžou film vyhejtovat. Ale stejně tak si i fanoušci vždy budou hladat způsob jak omluvit neomluvitelné.

Warcraft zkrátka v porovnání s jinými fantasy filmy neměl ani moc dobré efekty (i když nebyly úplně zlé), příběhově to byl slepenec né dobře propojených scén, ve filmu bylo spoustu nelogických situací a scén. Po herecké stránce to byla taky docela tragédie. Hudba sice ušla, ale vyložene vynikající také nebyla. No a co se akce týče tak jsem jí čekal více a lepší... Viz. Třeba scéna jak ten týpek co přiletěl na konci na tom pegasovi proti tomu orkovi... V podstatě to ani nebyl souboj.. Jen se rozběhl sklouzl a bylo to. Žádný souboj, bitva, nebo akce ve Warcraftu vlastně nebyla lepší než průměrná.

na příspěvěk reagoval Ellmariachi, TheWhiteWolf

TheWhiteWolf

TheWhiteWolf (hodnocení, recenze)

Helo

Já myslím, že podobně jako dragon97 se na to muselo dívat většina hejtrů, a proto ten film vůbec neviděl protože ty věci ve filmu prostě nepochopili a hned to odsoudili jako sračku...

na příspěvěk reagoval dragon94

Helo

Helo (hodnocení, recenze)

dragon94

No mě to tak poslední dobou přijde tady. A nemyslím jen tohle tvoje hodnocení, ale celkově v poslední době se pořád setkávám s tím černobílým hodnocením - je to sračka, sračka, sračka :D Jako sračky já si teda představuju trochu jiný filmy. I kdyby ti tady nedělo pár scén, tak je to pořád poměrně dobře natočenej film s velkým množstvím povedených věcí. Tak proč sračka? A dávám jako příklad tohle, ale jak říkám, není to jedinej případ v poslední době. "Hmm, Luke se tady nechová tak, jak jsem si vysnil - je to sračka! Hmm, tady ten kus hradby vypadá moc papundeklově - je to sračka! Hmm, tady ten vtip sem vůbec nesedí - je to sračka!" TO je prostě každou chvíli u něčeho.Tady už jsem to jen nevydržel a ozval se :D

na příspěvěk reagoval Ellmariachi, TheWhiteWolf

dragon94

dragon94 (hodnocení, recenze)

Helo

To jsou dvě scvény, na které jsem si vzpomněl z filmu, který jsem viděl před více jak dvěma lety. Nejhorší to nebylo znamená, že to nebyl nejhorší film co jsem kdy viděl. Dal jsem mu sice jen 1*, ale kdyby bylo pokračování pravděpodobně bych se na něj podíval. To že je něco sračka ještě neznamená, že je to největší sračka.

na příspěvěk reagoval Helo

Helo

Helo (hodnocení, recenze)

dragon94

Nejhorší to nebylo vs ten film je sračka? WTF, já už těm hodnocením nerozumím :D Hlavně těm absolutohodnotičům, kterým očividně stačí dvě scény, kterým nerozumí/nelíbí se jim a hned je to sračka :D

na příspěvěk reagoval dragon94, TheWhiteWolf

PhilTesi

PhilTesi (hodnocení, recenze)

dragon94

Ale ty Orkové nestály přímo před portálem. Nevidím důvod proč by se prostě ten kousek nemohli probojovat skrz k portálu, takové a podobně scény má snad téměř každé fantasy. Co se týče mapy tak oni u mapy stály před tím než šli do toho lesa. Ale nepadlo tam nic o tom, kde kdo bude nebo kde kdo je. K tomu Karazhanu jeslti naražíš na to jak Khadgar řekl, že ze světla vzejde temnota a z temnoty světlo nebo jak to bylo. Tak to si jen nahlas pro sebe zopakoval to co mu řekla Alodi. Něco jako když si třeba v Rogue One Chirrut opakuje to svoji větu o síle. 

dragon94

dragon94 (hodnocení, recenze)

TheWhiteWolf

To s těma Orkama myslím u konce na tom bitevním poli, že stáli před nimi a najednou byli na druhé straně bitevního pole a utvářeli cestu pro civilisty do portálu.

A tu druhou scénu spíše jak ten čaroděj se sbavil Felu, který měl v sobě. V takové té věži nebo co to bylo.

A s tou časovou linií mě hodně štvalo třeba to, že sorva potkali Orky v lese, tak hned už král stál nad mapou a říkal všem kde mají rozmístěné armády atd... a přitom je teprve potkali...

To tak co si zběžně z toho filmu pamatuju. Je to přecejen už pár let co jsem ho viděl.

na příspěvěk reagoval PhilTesi

TheWhiteWolf

TheWhiteWolf (hodnocení, recenze)

dragon94

Ono to tak ale bylo myslím zamyšlené, a proto se počítalo, že budou další dva filmy, jinak si to nedokážu upřímně vysvětlit tu časovou linku. Nepomohl jim náhodou Medivh se tam dostat? ty myslíš tu scénku v tom lese, kdy Medivh něco odříval a tím z orků vysál fel a zabil je? to si myslím, že bude hlavně pro znalce. Já až takový znalec Warcraftu zase nejsem, takže ti bohužel nedokáži odpovědět. 

na příspěvěk reagoval dragon94

dragon94

dragon94 (hodnocení, recenze)

TheWhiteWolf

Nejhorší to nebylo, ale celý film je jak jedna časová linie, ve které se ukazují jen body, ve kterých se něco stalo, ale mezitím není nic. Žádné propojení.

A pak tam jsou logické blbosti. Třeba jak se lidi dostali přes celou armádu Orků, až k tomu portálu. A pak ta hloupá nic neříkající říkanka, která zničila Fel..

na příspěvěk reagoval TheWhiteWolf, Helo

dragon94

dragon94 (hodnocení, recenze)

Paulie88

Jenže z domácích tržeb dostávají tvůrci nejvíc peněz a těch domácích nebylo ani 50 mega. Což při rozpočtu 160 mega je vcelku zásadní problém.

Mimochodem ten film byla sračka, takže oč jde. :D

na příspěvěk reagoval Ellmariachi, TheWhiteWolf

Paulie88

Paulie88 (hodnocení, recenze)

Tak ono se minimálně s trilogií počítalo a že se měl příběh rozvinout a teprve se to rozjet, ale jak už to poslední roky bývá, Amerika řekla jasné ne! ... i když tomu moc nerozumím, když podle Boxoffice film vydělal cca 434 M + prodeje DVD/Blu-ray (sám vlastním steelbook) což si nemyslím že je vůbec nějakej tragickej výsledek a do dalšího filmu se chtěla pustit víc čína a financovat ho, když z ní přišla polovina těch tržeb, ale proč tomu nedali zelenou a nezkusili alespoň tu dvojku, tomu nerozumím ...

na příspěvěk reagoval dragon94

Ellmariachi

Ellmariachi (hodnocení, recenze)

TheWhiteWolf

Nedavno jsem si dal W znovu a jen me utvrdilo to, ze je velka skoda toho,ze film nebyltak o 30 minut delsi a ze nemel a nebude mit pokracovani.

TheWhiteWolf

TheWhiteWolf (hodnocení, recenze)

Napřed jsem viděl filmové zpracování Warcraftu jako průser, ale postupem času jsem si uvědomil, že to průser vůbec není a už vůbec ne kvůli tomu, že ho tak to bere většina lidí u nás a hlavně i v zahraničí (snad kromě Číny, kde slavil největší úspech) což se ale není konec konců čemu divit. Warcraft svět je tak komplexní, že do jednoho filmu to prostě nacpat nejde. Tenhle střet tak minimálně na 3 filmy jako je trilogie LOTR a klidně i se stejnou délkou. Je sice fakt, že snad každý musel fandit Orkům (především Durotanovi, včetně mě) a že lidské charaktery tak nějak zastínili velcí, zelení orkové a že lidské charaktery vlastně ani nedostali skoro žádný prostor. No upřímně i orkové by si zasloužili více prostoru, což by mohli krásně nabídnout další filmy, pokud se jich tedy někdy dočkáme :-/ kdyby to uspělo v USA, tak už by pokračování mohlo být i na světě, ale hold pokud pro Amíky není dost Americké a všude všechno nevybuchuje a slečny se všude nesvlékají a není tam lavina humoru, který je většinu spíše k smíchu než k pobavení, tak hold něco takového prostě nemůže uspět.

na příspěvěk reagoval Ellmariachi

Související novinky

God of War se oficiálně dočká seriálu

God of War se oficiálně dočká seriálu

15.12.2022

Ačkoliv se Amazon již před pár měsíci přihlásil o adaptaci herní série God of War, americký streamovací gigant (na území Spojených států dokonce služba s největším počtem předplatitelů) si oficiálně… (více)

Nový Sonic drtí všechny rekordy

Nový Sonic drtí všechny rekordy

11.04.2022

Kdo by to ještě před pár lety řekl, že tím prvním filmem podle videohry, který prolomí ono proslulé prokletí nepovedených, a především neúspěšných herních adaptací na stříbrném plátně, bude až Ježek… (více)

Ben Foster jako Jan Žižka

Ben Foster jako Jan Žižka

24.08.2018

Necelý měsíc před začátkem natáčení odtajnil producent a režisér Petr Jákl jméno herce, který ztvární hlavní roli v připravovaném historickém velkofilmu Jan Žižka. Je jím americký herec Ben Foster,… (více)

Kdo natočí Call of Duty?

Kdo natočí Call of Duty?

14.02.2018

Herní série Call of Duty se chystá na velké plátno a možná se toho nemusíme bát. Firma Activision si totiž po vzoru Marvelu založila vlastní produkční firmu (Activision Blizzard Studios), která… (více)

Reklama

Reklama