Ztracený ostrov

• USA After Dusk They Come (více)

Skupina přátel přežije ztroskotání lodi a doplave na neprozkoumaný ostrov. Brzy jsou unášeni jeden po druhém členy starobylého kanibalského kmene, na který evoluce již dávno zapomněla. (oficiální text distributora)

Ichabod

Některé věci prostě nejsou fér. Vyhnul jsme se filmu s názvem Tribe, aby mne český distributor obelstil přejmenováním na Ztracený ostrov, který se ke mne dostal obloukem takto zamaskován. Jediné jak si to utrpení lehce zpříjemnit je myslet na upadající kariéru těch za sklem. Jewel Staite opravdu v telecích letech nebyla zdaleka špatnou herečkou, ale tady je prostě zoufalá, ačkoliv je tím nejlepším v celém filmu. Postavy před kamerou jsou tak nesympatické, že bych je nesnesl i v televizní soutěži o sekačku na trávu. Magic Box ještě "přispěl" tak špatným masterem, že kvalita obrazu a zvuku nijak zásadně nepřevyšuje Blair Witch project, jen je to i barevný. Do půlky filmu se neděje prakticky nic. Zvuk sice hlásí stereo, ale jen asi nějak chybí středový a oba efektové kanály, takže většinou při střelbě ani neslyšíme co postava haleká. Prostě takový skoro odpad. Veškeré lekačky jsou totální provar. Původní obyvatelé ostrova vypadají zoufale a jediné co je na nich děsivé je rozpočet na jejich kostýmy. Narozdíl od rozumnější konkurence tady ani není sex a drogy, takže tu nenacházím absolutně nic co by drželo mou pozornost. ()

Guzo

Forgotten Once nepřináší do svého žánru naprosto nic nového, řídí se stokrát ohranými zákony hororů, proto veškeré scény předpovídáte půl hodiny dopředu (no dobře, ten úplný závěr mě docela překvapil). Bohužel i hlavní hrdinové nejsou zrovna sympaťáci a ačkoliv ty "namaskované potvory" nevypadají tak špatně, jak jsem čekal, některé jejich chování je minimálně udivující. 3/10 ()

jefff

Ztracený ostrov mohl být klidně jeden z nejzajímavějších hororových počínu roku. Bohužel celý film je založený pouze na stokrát ohraných postupech a inovace či nový nápad je na bodu mrazu. Masky monster jsou nadruhou stranu velice povedené, herci sice neexcelují, přesto na průměrný horor bohatě stačí. Škoda jen málo propracovaného scénáře a nudné režii, mohla to být totiž slušná řežba:-) ()

zolo23

Na film, ktorý "išiel" rovno na DVD až pridobré masky. Klobúk dolu. Ale škoda, že len posledná tretina filmu je zaujímavá. Celkovo ma Stratený ostrov nesklamal. 55% ()

The Viper

Také vám závěrečná půlhodinka připomínala tak trochu Predátora ? Mě totiž jo, akorát jsem nepochopil ( a nejsem jediný ) co mělo znamenat ta neorientačnost ''opic'' a jakto, že si hrdinky nemohl vůbec všimnout ? Když ještě pár momentů zpět likvidovali její přátelé okem dravce. ()

iXtr3m3

Slabý film. Veľmi slabý. Nezachránili ho ani ani originálne kulisy, rozumej nie originálne námetom, ale originálne spracovaním, čiže nejde v tomto prípade o čisto štúdiovú produkciu. Bohužiaľ. Tešil som sa po prečítaní komentára od autora Livingdead, ktorý má v 99% rovnaký vkus ako ja, ale teraz sa zrovna trafil do toho 1%, ktoré je u nás odlišné. Takže čo k filmu dodať? Ide o prototyp predvídateľnosti, kto prežije ako jediný som vedel hneď po prvých pár sekundách, doktora z Atlantis si po ukončení jej seriálu konečne strihla lepšiu hlavnú úlohu, ale bohužiaľ jej to k zvýšeniu slávy asi moc nepomôže. Veľmi ale veľmi vidno naozaj nízky rozpočet, ktorý v spojení s chabým scenárom zabil možnostiam filmu na úspech posledné klince do rakvy. A určite odmietam zrovnanie so snímkami typu Kongo a Ostrov Dr. Moroa, pretože to boli oproti tomuto oscarové snímky aj čo sa týka spracovania príbehu, aj čo sa týka výpravy, celkového technického prevedenia a taktiež hereckých výkonov hlavných postáv. Takže slabé 2*. ()

Holina

Na tenhle kousek musíte mít vyloženě chuť a nečekat od něj zázraky. Naprostá klasika o ztroskotancích an ostrově a kmenu kanibalů, bez překvapení, bez nápadu, s debilními maskami a předvídatelným dějem. Když ale chcete slasher, tak ho v tom najdete. ()

TERRORDROME

V 90-tych rokoch ešte ako mladistvý som bol naprosto nevyberavým konzumentom čohokoľvek hororového, ale nekonečný monotónny prúd nudne stupídnych béčiek ma nakoniec otupil až do takej miery, že dnes už si nie som istý či sa stále považujem za fanúšika žánru keď sa mu začínam vyhýbať. Označenie HOROR už ma skrátka nepriláka tak ako kedysi a aj tento film je dôkazom toho prečo. Lebo jednoducho neponúka ani teplý PRD! Ďalšia banda amerických trtkáčikov sa vyberie na výlet a stroskotajú na dákom ostrove obývanom rasou opičích rastafariánov. Stroskotanci sa chvíľu motkajú po ostrove, začujúc občas podivné funenie z krovia a potom sú opičiakmi bleskovo pobitý v štandardne chaoticky roztrasených záberoch. Neskutočne "záživná" je posledná štvrtina filmu kde jediná čo prežila behá dlhóóó... sem a tam, kľučkujúc pomedzi stromy aj slepých opoľudí. Fakt že vražedný primáti sú z nejakého neznámeho evolučného dôvodu nevidiaci a to aj napriek tomu že skáču po stromoch potom krásne ilustruje skutočnosť, že scenáristi týchto filmov môžu zároveň písať a byť pritom úplne negramotný, s roztopeným asfaltom miesto mozgovej hmoty. Hrdinka sa tak musí natrieť nejakým slizom aby ju nemohli vyčuchať a to nie je jediná vec čo nebezpečne pripomína Predátora. Žiadna časť filmu nebola zábavná, ale poslednú pol hodinu ma skutočne žrali mrle keď sa tam len potme nezmyselne naháňali a jediné doprovodné zvuky boli GŔŔŔ-GŔŔŔ od tých blbých Chujopitekov. Jediný pozitivny detail čo som si všimol bolo to že hrdinka prišla počas súboja s alfa samcom o nohavice a ostala len v gaťkách, ale vďaka tme sa ani na to nedalo veľm pozerať. Celý život čučím na filmový brak a nikdy ma nenapadlo s tým seknúť pretože ma baví sa v tom hrabať, ale takéto "horory" už nech ma láskavo bozajú v riť. ()

Prochy38

Dobré prostředí a nádherná J. Staite. Toť jediné klady. Jinak klišé za klišé. Kmen nebyl špatně ztvárněný, ale chybělo tomu tak strašně moc... A hlavně teda neskutečně nesympatické postavy od začátku nutili diváka prosit o jejich rychlou ale bolestivou smrt. ()

El_Rabbit

Je to docela uchazejici beckova zabava,ktera neurazi. Slusny prvni dve tretiny filmu, dokud nezbyla jen posledni hlavni hrdinka, bych zhodnotil lip, ale potom to dost upadlo... Proc sakra vsichni byli zabiti v par minutach, hodne rychle a bez milosti a s posledni prezivsi si nestvury pul hodiny jen tak hazeli a hrali a nerozervali ji okamzite tak jako ty ostatni? ()

Jayem

Prvá polovica totálna sra..., ale potom sa to pekne rozbehne. To napätie ma dostalo a pripominalo mi to Predátora ( teda až nato že tu bola neozbrojena žena proti deformovaným opiciam alebo čo to bolo). ()

Matros

Snad až ,,amatérský" horor, který se ale odehrává v překrásném prostředí. No... ale to je asi tak všechno z kladů tohoto filmu. Masky monster možná nejsou tak špatné (berte s rezervou), ale monstra samotná jsou nudná a nezajímavá. Horor na který rádi zapomenete. ()

Garch

I hodina osmnáct může být nekonečně dlouhá. Není to odfláknuté, Jorg Ihle se evidentně snažil, ale výsledek je žalostný. Jedna hvězda - Quentin Tarantino by se asi v posledních minutách bavil :-) ()

Luukec

Film vypadá tak trochu béčkově a je dost zmateně natočený, ale má dost rychlý spád a příšerky tady hlavní hrdiny odparvují dost rychle.. S přihlednutím na určitě velmi nízký rozpočet se na to dalo dívat a hodnotím za 4* ()

krusty2

Skoda tej nudnej prvej zhruba hodinky,ktora bola ako z Beverly Hills.Takze nic moc kopia filmu Descent. Akurat tie masky su Cool. ()

RomeroIsGod

Nějaký náznaky tam byly, ale žádnej zázrak to není. Když ještě přihlídnu k tomu, že jsem to musel proskakovat, tak nemůžu nad 30% jít. ()

Venous666

Jako pod 40% si to nezaslouží. Máme zde extra virgin jungle, pár pěkných (O)PIČEK a slušný herce, především Jewel Staite. Masky jednotlivých oblud jsou taky dosti nadprůměrné a že sem tam je dialog na facku, tak to jedině přidává k té temné atmosféře. Vřele doporučuji tuto 90 minutovku ... 3+++ ()

Gastovski

Přiznám se, že za normálních okolností bych se na to nepodíval, ale kvůli účinkování Jewel Staite jsem to risknul. Byla to hrozná nuda a navíc nehorázná blbina. Nebýt Jewel, tak to bude odpádek jak vyšitej. ()