Hrdinou dodnes svěží filmové komedie Zdeňka Podskalského z roku 1959 je svobodný muž v nejlepších letech, úspěšný lékař a vědec, kolegy trochu zlomyslně přezdívaný doktor Faust. Zahleděný do své práce si nevšímá zájmu žen o svou osobu, nevidí úpornou snahu černovlasé ctitelky získat jeho přízeň. Psychické vyčerpání, shoda náhod a narážky na faustovskou minulost jeho pracovny jej dostanou až na pokraj zhroucení. Všude kolem sebe vidí ne mladou a žádostivou dívku, ale prohnanou Mefistofelu s jediným cílem – získat právo na jeho duši. S Mefistofelou se vydá na tajný výlet… (Česká televize)

Winster

Dokonalá komedie s tajemnou a mysteriózní zápletkou. Kdo by si nepřál bydlet ve Faustově domě ? Všeobecná nemocnice té doby :-) ()

moriero

Přiznám se, že jsem si to pustil až díky medailonku na pohřbu paní Hlaváčové. A nelitoval jsem. Nadčasová svěží romantická komedie s - na tu dobu - úžasně provokativním námětem. A i název tomu sedl jak prdel na hrnec. Hlaváčová naprosto okouzlující čertice a Horníček jako dokonale chlapský protipól. 85%. ()

TommmyT

Tento film mam rád. Příjemná komedie s trochou nadpřirozena, která dýchne i na diváka. Hlavní role vybrané dobře. Hudba i kamera film ještě umocňují do svých kvalit. Za zmínku rozhodně stojí i to, že je film dobře okořeněn vedlejšími herci: Sovák, Brodský či Hrušínský. Celkově příjemná podívaná, která si čtyři hvězdičky rozhodně zaslouží. ()

Andy.222

To jak si s ním "Mefistofela" hraje jako kočka s myší, ďábelsky rafinovaně a přitom velice jemně a něžně je prostě úžasné. Já osobně mám nejraději scénu: "Přiznejte se, že byste byla nejraději, kdybych vás teď uškrtil." a ona mu s naprosto nevinným výrazem odpovídá: "To by mě od vás velice překvapilo." V té chvíli je jednoduše k pomilování :-) ()

evangelik

Dobrý. Jana Hlaváčová v roli jakéhosi "ducha" co se zjevuje jak a kde se mu zamane bez ohledu na fyzikální zákony. Z dnešního pohledu trochu "legrační" to JZD (zřejmě třídnímu nepříteli komunisty zabavený statek), v závodní jídelně a v nemocnici se kouří jao o závod... ()

Peabody

Já ten film mám prostě rád, myslím, že Zdeněk Podskalský tady a v Bílé paní dosáhl svých vrcholů, jinak jeho spíše kabaretní TV tvorbu moc nemiluji. Nicméně tyto dvě řekl bych hradní a mírně strašidelné příběhy vyhovují jeho stylu a režijně zvládl dobře vybrané herce výborně. Miroslav Horníček tady i v Smrti za oponou, kde hrál asi taky hlavní postavu, je sice pořád více Miroslavem Horníčkem než lékařem, stejně tak tam je to více MH než detektiv. Sovák s Brodským jsou v obou vynikající, Rudolf Hrušínský je v Bílé paní ještě lepší, ale dá se. A debutující Jana Hlaváčová je pro mne tím, co převažuje poslední  hvězdičku, protože Ireny Kačírkové je tam málo a Jiřiny Bohdalové - pro mne osobně je tam příliš.  Kdežto mladá dvacítka JH je k nakousnutí.  Tohle je prostě čistá situační komedie s hezkými hláškami - vždycky jsi říkal, že si mne nikdo normální nevezme, společenská kritika se nekoná, ale jako romkom mi to vyhovuje. A Pernštejn je krásný hrad. Zajímavé je, že o dva roky později natočená Spadla z měsíce je daleko budovatelštější, než tohle, opět jsou tam skvělí Brodský se Sovákem, ale ač je to natočeno v šedesátých letech, tak jsou to vyprávěním léta padesátá. Čím to je? ()

Holly_Molly

Fajnová komedie ve který se mísí specifickej Horníčkův humor s neméně specifickym humorem Sováka a Brodskýho a mystičnost Hlaváčový. Dobrej koktejl a dobrej film :-) ()

GeoGraph

Pěkná komedie plná sarkasmu, cynismu a kdoví čeho ještě. Skvěle hrající hlavní hrdinové. Na svou dobu pěkné exteriéry a kamera tak něják celkově. Škoda jen konce, který byl takový křečovitě plný samých klišé, která však v tehdejší době klišémi být nemusela (?). Milé překvapení v tvorbě z padesátých let. ()

Jasmín

Relativně pohodový film, který se z kraje klouzá po trochu depresivní lince, aby se v půli pěkně rozjasnil a stal se alespoň částečně slibovanou komedií. Já byl spokojen, Horníček, Sovák, Hrušínský i Brodský hráli výborně a mladá Hlaváčová nic nezkazila (bohužel není zrovna můj typ). ()

effulka_kebulka

Dobrá, vtipná komedie, při které si i divák začne možná trochu připadat jako schizofrenik. Tady se vyvedlo i herecké obsazení - především postava Jičího Sováka a Rudolfa Hrušínského perfektně doplňují oba hlavní protagonisty. A tahle první role se Janě Hlaváčové nad míru vyvedla. ()

Korra

Velmi příjemná komedie, která tak trochu v průběhu změní žánr a z koketování s nadpřirozenem se přesune k lidovějšímu humoru. Ale její první třetina je za plný počet. Jana Hlaváčová byla naprosto úžasně ďábelská a z celého hereckého ansáblu se mi její výkon zdál nejlepší, i když Rudolf Hrušínský měl taky silné momenty. Z filmu dýchá ještě jakési prvorepublikové kouzlo, doba buranského humoru rodiny Homolkových teprve přijde. ()

MrsAngel

Zajímavý námět, první půlka tajemná se sympatickou a půvabnou Janou Hlaváčovou. Druhá část, odehrávající se na vesnici, mě velmi bavila, a to hlavně zásluhou skvělých komiků Brodského, Sováka a Hrušínského. ()

honza.g

Podskalského humor je laskavý a přitom není laciný. Ale jen málo jeho filmů udělalo "dírku do světa" a tenhle není výjimkou. Příliš vězí v socialistických reáliích. Nicméně komu nevadí, ten si film užije i opakovaně. ()

PORTER44

Nejvíc mě v tom pobavil Brodský,Sovák scéna když zmatkujou kdo s kým byl vlastně na hradě hodně zábavná,chvílemi když horníček filozofuje trochu psycho ,Hlaváčové to dost sluší. ()