Ve snímku Únos vlaku 1 2 3 si Denzel Washington zahrál dispečera newyorského metra Waltera Garbera, jehož rutinní pracovní den je neočekávaně narušen odvážným zločinem – únosem jednoho z vlaků. Ten má na svědomí John Travolta coby Ryder, zločinec, který hrozí popravováním cestujících vlaku, pokud nedojde do hodiny k zaplacení vysokého výkupného. Garber se za pomoci svých dokonalých znalostí systémů podzemní dopravy pokusí o nemožné – vyzrát nad Ryderem a zachránit rukojmí. Hlavou mu ale stále vrtá jedna nevyřešitelná otázka: jak se zločinci hodlají s výkupným z metra dostat? (oficiální text distributora)

sir-dave

Dlouho jsem se rozhodoval jak tento film ohodnotit a nejvíce mi tady chybí něco mezi 3 a 4*. Remake filmu jsem neviděl, takže nemohu nějak porovnávat s originálem, ale tato verze s Washingtonem a Travoltou se mi líbila. Většina filmu stála na dialogu mezi dispečerem a únoscem vlaku, což mi nakonec ani moc nevadilo, když na jedné straně Scottuv oblíbenec Washington a na druhé Travolta coby parádní záporák. Sám jsem si říkal, jak chtějí odtamtud uniknout a vzhledem k tomu, jak film skončil, tak zaokrouhlím hvězdičky nahoru. 75% ()

Radiq

Co ty rozhozený záběry? Zmatená rozmazaná kamera z toho lepší akci neudělá. Co zmatená a rozmazaná! Spíš mi to připadá, jak kdyby to bylo streamovaný z interneta nebo na pomalym zasekanym počitaču a sekalo se to. Tentokrát se Tony přepočítal a natočil sračku. Pobavilo mě jenom: "Ty nemáš plán B?" "Plán B je prosadit plán A!" ()

otík

Remake filmu Přepadení vlaku z Pelhamu s Walterem Matthau rozhodně nedopadl špatně. Tony Scott natočil jemu zcela tradičním způsobem ukecaný akční thriller, který (alespoň) v českém znění v čele s Pavlem Trávníčkem rozhodně nenudí. Travolta se opět po Operaci Swordfish ujal záporné role a je v ní skutečně dobrý. Washington odvedl svůj standart a nemá se za co stydět. Snad jen ten Scottův styl je už únavný, ale budiž. Hudba: Harry Gregson-Williams. ()

tom88

Kvalitný Tony Scott a jeho poctivá práca. Dobré obsadenie a myslím, že nadpriemerný thriller. Chvíľami zdĺhavejšie, ale nuda ani nie. Pekná kamera a Travolta ako fajn záporák. Dobrá rutinérska robota. 65% ()

URBAN

Tony Scott měl asi v roku 2010 nějákou úchylku na vlaky nebo co protože nahrát dva stéjně tématické filmy v jeden rok je bláznovství , ale tento jeho už druhý film s touto tématikou je pro mě přijatelnější než hrdinský čin který popsal ve filmu Nezastavitelný tady jsem měl napjaté nervy už od začátku a bylo to pro mě víc akčnější i zajímavější . ( 17.11.13/MAC ) ()

martycross

Akce jak sviň! Úplně mě to pohltilo. Perfektně jsem vychytával i podtext příběhu, který je pro mě osobně velmi silný. Takhle mně necelé dvě hoďky v kině už dlouho neulítly. Asi jsem tím pádem, dle ostatních komentářů fanoušek Tonyho Scotta a jeho filmového projevu! 8-D .. a to plný kino! díky CSFD! ;) ()

peteq

tak sem se vratil z premiery csfd a musim řict že mě Scott o5 nesklamal...Danzel i Travolta se mi líbili,hudba/střih a napětí na ůrovni která mě po ty 2 hodiny udržela při vcelku "napjaté" sledovanosti...newim muž v ohni nebo nepřítel státu mnohem lepší,ale ja od toho víc nečekal...a hlášky byly někdy hodně vtipné.)...a ty ůvodní titulky?mazec..7/10 ()

eJacques

Celý film je jeden velký trailer, namixovaný reklamními shoty a klipovými orgiemi... Akční nářez je tímto sice nucený, ale má to spád, příběh taky není k zahození, i když je jasné, jak to dopadne... Takže proč se jednou nenakrmit vizuálním exhibicionismem, pořád lepší než se nudit... ()

vadic

" I left my fucking Giuliani's suit at home" Nejlepší moment celého filmu, když starosta vystupuje z auta u řídícího centra metra a vypustí tento skvost jako odpověď na poznámku o sobectví. Jinak Pelham stojí výhradně na konverzačních rošádách mezi Travoltou a Denzelem. Třeba filosofická debata o sraní ve vězení taky pobavila. Jinak mě Scott docela nasral svým moc gangsta přístupem. Už během úvodních titulků a podkresu od Jay Z jsem si říkal: " Hm, to bude asi baddass film." Zpomalené střihy a odpočítávání času pro mě osobně nebylo krokem kupředu, bohužel. ()

hans500

Překvapivě dobré. Film sice není moc akční, ale o to víc se soustředí na zajímavý scénář a dialogy mezi jednotlivými postavami. Denzel Washington hraje dobře a Travolta si svou roli viditelně úžívá. Taktéž Turturro slušný a v malé roličce starosty bezchybný Gandolfini. Film má spád a rychle uteče. ()

trojtmberk

Něco co tu bylo už stokrát a ještě stokrát bude. Když to dostanou do spárů správný lidi je to přijatelná zábava, jako v přídě Únosu vlaku 123. Mohlo to skončit i průserem, takže zaplaťpánbů za tohle. ()

Vecko99

Film, u kterého od první minuty víte jak dopadne a pak jen čekáte, zda vás aspoň trochu překvapí či ne. V tomto případě k žádnému nedošlo, vše proběhlo tak jak si člověk od počátku říkal. I přesto to nakonec nebyla úplně špatná podívaná a za Denzela a Johna dávám tři hvězdy. ()

Triple H

Tony Scott je frajer čo by urobil adrenalínovým a štýlovým aj schnutie farby na stene. Čiže technická stránka tip top, všetko dobre odsýpa, človek sa nenudí a herci sú prinajhoršom solídni (hoci Travolta ledva ledva nie je castingový fail). Ale scenár je tak dementný, až je neuveriteľné že mu niekto dal zelenú s budgetom 100 miliónov. Samé absurdnosti, klišé nad klišé a postavy jednajúce ako úplní idioti. Keby to chytil do rúk napr. Shawn Levy, Eddie Murphy a Will Ferrell, s malými úpravami mohla z filmu byť čistá komédia. ()

st.jim

Trio Scott, Washington a Travolta byla velice lákavá. Měl jsem sice takové tušení, že nepujde o bůhví jakou podívanou a bohužel jsem měl pravdu. Ono se není čemu divit, zloduch Ryder unese vlak, žádá peníze a veškerá komunikace probíhá přes dispečera Waltera. Vše je poté hodně natahované dialogy a scénami, které jsou zbytečné a diváka akorát nudí. John Travolta ve filmu nadává jako dlaždič (ale nutno podotknout, že docela věrohodně a vtipně) a obtloustle kávu srkající Denzel Washington skáká, jak terorista píská. Tohle prostě na víc jak dvě hvězdičky nemá. ()

Estrecha

Celkový dojem z filmu je velmi pozitivní. Celé kino se neustále řezalo smíchy. Bohužel má i své podstatné mouchy. KLADY: Dokonalá kamera, VTIPNÝ, nabitý bonmotty k prasknutí, napínavý příběh a skvělý výkon herců, kdy člověk nikdy nevěděl, kdy a kdo zrovna zemře. ZÁPORY: Místý nereálný děj, jako když jeden vlak se 4 teroristy je obklíčen desítrkami odstřelovačů, celý prostor metra je sledován z kamery, a přesto nikdo nezasáhne. Velké mínus má i konec, ten to dost zabil..... Celý film působil dynamicky, napínavě, nečekaně, ale konec byl výsměch zbytku filmu. Jakoby narychlo ustřižený, rádoby dojemný, a absurdní (když hlavní hrdina (dispečer metra) bere do ruky zbraň a jde do akce na vlastní pěst).... Určitě ale stojí za to se na něj podívat. Minimálně pro to NAPĚTÍ a ZÁBAVU.... ()

markuc

Predelevka uz skoro klasiky, ktera se ale totalne nepovedla (jak uz je u klasik zvykem). Rozmazane zabery nebo pomale zabery me uz po par minutach stvaly a hned u uvodnich titulku jsem tusil, ze tady nekdo zaspal dobu a toci stejne jako pred deseti lety (ze, Scotte). V podstate je vsechno slabe (i ten Washington umi lepe, kdyz ho vede lepsi reziser) a uz tisickrat videne (i ten arogantni starosta). ()

Wall-E

Navzdory nízkému hodnocení jsem se s chutí podíval na nový počin mého oblíbence Tonyho Scotta. A opět nezklamal. Z klasické zápletky, která už tu byla Xkrát, (Únos nějakého dopravní prostředku plného lidí a požadování výkupného) udělal Tony výborný thriller ve svižném tempu a já se ani chvilku nenudil. V hlavních rolích Denzel a John, co může člověk chtít víc? ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky

19.07.2009

Tony Scott chce opravdové gangstery

Tony Scott chce opravdové gangstery

07.06.2009

Kam? K sobě domů asi ne. Ale do svého remaku drsňárny Waltera Hilla The Warriors rozhodně ano. Na filmu už prý intenzivně pracuje a v rámci příprav se osobně setkal s představiteli všech… (více)

Nezastavitelný Tony Scott

Nezastavitelný Tony Scott

31.03.2009

Tentokrát doslova. Ridleyho mladší brácha a pořád jeden z nejlepších akčních režisérů na planetě natočí pro 20th Century Fox thriller Unstoppable. Možná si vzpomenete, že film původně dostal na… (více)