Bliss má ráda rock a její život v americkém maloměstě kdesi v Texasu stojí za dvě věci. Matka jí nutí do příšerných soutěží krásy, na nichž si načančané slečinky nepřejí nic než světový mír, uhihňaný spolužačky jsou na pěst a brigáda servírky taky není nic moc. Jednou však s kámoškou narazí v sousedním městě na drsný závody na kolečkových bruslích a její život se rozjede na plný obrátky... Film o holce, která na lokální soutěž krásy neváhá přijít s modrým přelivem, natočila slavná Drew Barrymore (Charlieho andílci) a ve filmu si i zahrála jednu ze závodnic. Hlavní postavu Bliss hraje talentovaná nastupující hvězda Ellen Page. Ta se objevila například v trojce X-Men, ale proslavila se především svou rolí ve skvělé komedii Juno, za níž byla dokonce nominovaná na Oscara. Ellen ohromuje filmový svět nejen nepopiratelným hereckým talentem, ale i zvláštní neokázalou krásou, která ji předurčuje k rolím silných sympatických hrdinů. (oficiální text distributora)

Gezi94

Milé Vánoční překvapení. Čekala jsem nějakou romantickou blbinu pro teenagery, ale tohle bylo něco víc. Možná za to může talentovaná Ellen Page, za níž přidávám hvězdičku navíc. Její Bliss mi byla blízká. Ale ani ostatní nebyli špatní. A navíc ty drsné závody na bruslích-zajímalo by mě, kolik modřin utržily herečky při natáčení. 3 hvězdy dávám kvůli milostné zápletce, protože mě moc nezaujala a ten kluk mi byl trochu nesympatický. ()

Kenty

Ellen Page je nadějná herečka, ale tento film není její ,,průlomový´´. Drew se nepovedla ani role režisérská ani role, kterou ve filmu hraje. Film je trochu přehlídkou života malého města a jeho zásad, jinak děj se trochu táhne ()

Akaja

Nemám ráda Ellen Page, nemám ráda americké sportovní komedie. Děj se dal sice předem předpokládat, ale přesto jsem se pobavila nad očekávání. Líbilo se mi, že ač se Drew sama obsadila, vyhradila si malou roli a nechala prostor ostatním. Nejvíc se mi asi líbila Juliette Lewis, které role "bad girl" vyloženě sedla! ()

Mik_e

Celkem příjemný a originální režijní počin Drew Berrymore, která si střihla i výraznou vedlejší úlohu. Jen tak dál. ()

mira.l

Když jsem viděl prvních pár záběrů ze soutěže krásy, tak nějak jsem si vzpomněl na Malou Miss Sunshine a řek jsem si: Ajééjej, to zas bude dílo o malých "modelkách"... A ejhle, on se z toho po chvíli vyklubal velice příjemný film se sportovní tematikou. I když je teda je fakt, že pravidla toho sportu jsou poněkud svérázný, inu Američani:).Nečekal bych, že Drew Barrymore natočí tak koukatelnou podívanou. Bazénová scéna hodně povedená:)! Malinko nechápu jen jednu věc: český název filmu, ale to je jen drobný detail... Rozhodně mě to mile překvapilo. EDIT 5.1.2016 Po druhém shlédnutí nehodlám cokoliv na hodnocení měnit dolů, spíš možná .... třeba až to uvidím znova... to půjde i do plných, a vůbec nevadilo, že holky nakonec nevyhrály finále:)!! ()

GTS_PUNK

Príjemná oddychová záležitosť s výbornou Ellen Page v hlavnej roli. Vo filme stvárňuje 17-ročnú Bliss, ktorá náhodou objaví, že existuje netradičný šport zvaný roller derby. Teda, netradičný minimálne pre európske publikum, v USA má dlhú tradíciu. Prejde skúškou a dostane sa do jedného z texaských tímov a jej sa zrazu otvorí svet nových možností, tvrdých úderov a rýchlych korčúľ. Všetko ide ako po masle až do chvíle, keď jej na to neprídu rodičia, ktorí jej to najprv zatrhnú, ale ako to už v podobných filmoch býva, všetko nakoniec dobre dopadne. Do toho ešte pridajte nejakú tú lovestory a dostanete typ filmu, ktorých sa každoročne natočí hneď niekoľko. Ale pozor, v tomto prípade sa na to dobre pozerá. Drew Barrymore svoj režísérsky debut zvládla relatívne dobre, ako aj svoju divokú rolu vo filme. Spoločne s ňou sa vo filme predstaví celá plejáda drsných slečien na kolieskových korčuliach. Radosť sledovať ich zápolenie so súperkami navzájom si rozdávajúc tvrdé hity. Filmu však musím vyčítať to, že na ňom až moc vidno ako veľmi sa pridržia chronológie scenára týchto typov filmov. Nasledujúce sekvencie môže divák predpokladať, pretože pôsobia ako dokonalé učebnicové príklady. To všetko by sa ešte dalo pochopiť, ale čo mi na filme naozaj vadilo je jeho nedostatok, resp. slabosť vtipu. Je označený za komédiu, ale bohužiaľ ani raz som sa pri ňom nezasmial. Nenudil, ale nedokázal baviť. A to by práve takýto film diváka mal. Whip It aj napriek menším nedostatkom nie je zlý film. Je to príjemná oddychovka o netradičnom športe, ktorý ma ako športového fanúšika zaujal. Či zaujme aj vás, nechám už len a len na vás. Každopádne sa jedná o ľahký pohodový film na spríjemnenie dlhého jesenného, zimného, jarného či letného večera. ()

boni

Spíše pro holky, ale ten retro nádech byl fajn, stejně tak jako tenhle zvláštní sport. Ale upřímně, kdo by se na tohle nešel podívat, no ne? Texas jede. ()

Uhura

Ve svém sportovno-romanticky-komediálním žánru se to pohybuje poměrně hladce a zkušeně. Ellen Page klasicky, i když už ne tak ulítle jako v Juno, v roli "outsider rebelky", která se řídí svým přesvědčením, je ve své roli přesvědčivá, místy jí ovšem chybí trocha charismatu, která ale pramení ze scénáře, ne z hereckého výkonu. I to by ale bylo pochopitelné z hlediska celého obsazení, které tvoří velmi dobrou sestavu neotřelých, ale vynikajících hereček, obsazených do dokonale sedících charakterů. Tak trochu jsem od Drew Barrymore čekala něco stupidního nebo alespoň hloupě šíleného. Místo toho jsem si zvedla náladu příjemným večerním relaxačním filmem, který mě tak trochu přesvědčil, že ve většině těch strašných filmů hrála pro prachy. ()

mirak2

Bez Ellen Page by to bola priemerna blbinka o sporte, ktoreho pravidlam nerozumie ani sam tvorca. Hlavne, ze je sexi. Nehanbim sa to priznat, platonicky milujem Ellen Page a ak mohla byt nominovana na Oscara za Juno, tak kludne moze byt aj za toto. ()

Baru.89

Něco tomu chybělo, bohužel nedokážu říct přímo co. Film trval skoro 2 hodiny a já jsem si jen říkala po hodině kdy bude konec. Stále jsem čekala na nějakou akci nějaké to "vyvrcholení" ale bohužel to nikde. Určitě zajímavé téma, bohužel ale bez nějaké té zápletky a když už byla tak byla podána velice suše. ()

Uiboek

Náramně povedená komedie, zasmál jsem se, odpočinul, co víc bych si mohl přát. Barrymore mě vcelku překvapila, že se jí povedlo vytvořit něco, co mě opravdu bude bavit a jo zvládla to dobře i přesto, že je obsazeno do rolí opravdu málo chlapů, nepamatuji se, který film s tolika ženskýma by se mi líbil:-). Velmi cením herecké výkony, především Page a Marcia Gay Harden, na to že se jedná spíš o takovou "oddechovku", ale i tak má v sobě nějakou další myšlenku... A ještě se mi velmi líbil soundtrack. ()

fantomas19

* Ellen Page * Drew Barrymore, Juliette Lewis & zvyšok teamu * scenár * športový adrenalín :-) * Americká komediálna dráma z minulého roka (2009), ktorá je režijným debutom Drew Barrymoreovej, je príbehom mladej rollerky. Bliss (Ellen Page) ako poslušná dcéra svojej matky (Marcia Gay Harden) napľňa jej predstavy o úspešnej budúcnosti až do chvíle, keď sa Bliss rozhodne bez vedomia rodičov skúsiť tvrdý šport rolleriek a stáva členkou týmu, spoznáva tvrdosť nielen športu ale aj životných vzťahov. Rollerky je svieža komédia o teenegerských problémoch s rodičmi a k nim adekvátne rozličné porcie rebelstva, o súdržnosti priateľov, o sklamaní z prvej lásky a najmä všadeprítomný športový adrenalínový prísun bojovej vášne a radostnej eufórie z víťazstva. ()

Bezmenny

Kolieskové korčule mám rád. A aj keď sa mi príbeh často-krát na niečo ponášal, nakoniec sa mi zapáčil. Pozitívne okamihy - bongo, začiatky korčuľovania, spôsob presadenia dodržiava stratégie,.. ()

polonius

Ellen Page mě zaujala v Hard Candy, možná i proto jsem si opatřil tenhle film, ale musel jsem se nutit, abych u něj vydržel. Naprosto průměrná zábava, která se utápí ve schematičnosti. Film je vyloženě pro teenagery. ()

Juno bruslí a líbá holky

Juno bruslí a líbá holky