Majitel řetězce fitness-klubů Milo Janus tajně odvádí část zisků na vlastní zahraniční konto. Jeho obchodní partner Gene Stafford však podezřelé transakce objeví. Brzy na to Milo Stafforda zavraždí a vše naaranžuje jako nehodu při cvičení v posilovně. Na dobu Geneova úmrtí si připraví dokonalé alibi. Vyšetřovatel poručík Columbo však najde několik detailů, které verzi o náhodě zpochybňují... (Česká televize)

Godhaj

,,Čím víc jedla, tím byla tlustší.“ ,,Přesně tak.“ Columbo vs. fitness řízek Milo v sobě nemá tu správnou šťávu, jakou mají jiné díly. Milo není příliš chytrý, jeho zločin je děravý, jako cedník a Columbo mu musí všechno pomalu vysvětlovat (scéna s tkaničkami je zničující), a tak mi tento díl ubíhal jen velmi pomalu. U scény poručíka s počítačem jsem skoro usnul a unylý závěr mě také dvakrát nepotěšil. ()

Tominni

Spíše slabší díl, kde je narafičená smrt spolupracovníka jako nehoda při cvičení, ale těch chybiček tam je opravdu dost, i ten samotný finální důkaz je tak trochu na hraně. Ale budiž. Výborná je scénka, kde Columbo čeká, až mu počítač po dlouhé době vytiskne potřebnou adresu. ()

PeteBuck

Tentokrát má Columbo za protivníka extrémne slizkého a šikovného hajzla. Dostal ho naozaj na poslednú chvíľu. Ale ako si to vychutnával. Ukážka, kam často idú investície. ()

LukasCL

Vydařený díl, ale musím se přiznat, že na tkaničky by mě Columbo jako vraha nedostal. Asi jsem výjimka, ale první smyčku dělám vždycky u malíčku.:-))) Najdou se zde ale hluchá místa a závěrečné dokazování by mohlo být také lépe zpracováno. Columbo všechno ukazuje pomalu a x-krát po sobě, jako kdyby byl záporák ze zvláštní školy. ()

Ospalek

Jedna z těch obyčejnějších detektivek, ale zase opět Columbo díky jisté maličkosti, která mu nedá spát, usvědčí vraha... Až nemožné jak jsou si všechny díly podobné. ()