Columbo - Série 5 (1975) (série)

Zapomenutá dáma (S05E01)

(epizoda)

Bývalá filmová hvězda Grace Wheelerová Willisová plánuje návrat na výsluní spolu se svým někdejším tanečním partnerem Nedem Diamondem, a to s pomocí obnovené premiéry jejich někdejšího úspěšného divadelního muzikálu. Avšak Gracein bohatý manžel odmítne celý projekt financovat. Žena proto manžela chladnokrevně zabije a nafinguje to jako mužovu sebevraždu. Policejní vyšetřovatel poručík Columbo však této verzi neuvěří. Velmi rychle pochopí, že herečka, kterou sám po léta velice obdivoval, je vražedkyní... (Česká televize)

jedna_vrana

Grace Wheeler Willisová: „Chcete sa k nám pridať? Premietame film.“ Columbo: „Ďakujem veľmi, veľmi pekne. Nie, nemôžem. Je nedeľa a ja som sľúbil svojmu psovi, že ho zoberiem do parku.“ Janet Leigh  dobre vyzerá a je mrštná, ale vek by som jej veru neuhádla! Tento diel ukrýva šťavnatú dávku humoru, okrem klasických Colombovych bonmotov (snaha Colomba vyhnúť sa pravidelnej kontrolnej streľbe a zapojenie psíka do prípadu). Príbeh je v konečnom dôsledku aj dojemný – už jeho názov napovedá pointu. ()

Šandík

Opět dosti průměrný, papírem šustící námět, ovšem filmařsky výborně uchopený. Všechno je to rafinované pouze na první pohled. Přetržený film? A co když usnula? Záhada zavřeného pokoje? Proč nemohl do vily vniknou někdo zvenčí? Já vím, motiv, ale ono to zkrátka brilantně působí jenom na první pohled, i když uznávám, že to není úplně špatně vymyšlené... 75% za výbornou atmosféru a herecké výkony. ()

Muso

Opäť jeden z mierne nezvyčajných Columbo-v, keďže tentokrát je jeho úlohov dokázať vraždu žene, ktorá si na ňu nespomína. Odlišné je takťiež to, že výsledky svojho pátrania nekonzultuje priamo s páchaťelom(ako to býva vo vačšine častí)ale s jeho blízkym priateľom. Ináč sa môžete tešit na klasické vtípky s pani Columbovov a nato ako jeho pes, ktorý sa myslím volá pes, pojedá zmrzlinu:) ()

KukulienkaHO

Klasická columbovská epizóda so všetkým, čo má dobrá Columbovka mať (dobrá hudba, pôsobivá atmosféra, skvelý Peter Falk). Ale preboha, čo mal znamenať ten koniec. Keď už si tá ženská po večernom vykonaní vraždy na druhý deň ráno nič zo včerajšieho večera nepamätala, prečo sa správala po celí čas vyšetrovania ako keby chcela priviesť Columba na zlú stopu a bola celí čas nervózna ako keby jej horelo pod kotlom? Zrazu prišiel večer, keď k nej mal prísť Columbo na návštevu a ona sa zrazu začala správať ako keby bola úplne mimo, ale dovtedy sa správala ako čistá vrahyňa. Možno je to nedomysleným scenárom alebo nepresvedčivým výkonom herečky, ale ten koniec bol fakt divný. ()

Fallen_One

Columbo skoro nikdy není horší než průměr. Vždycky je to dobrá podívaná. Tahle byla lehce nadprůměrná a hlavně s netradičním zakončením, kdy obvykle Columbo vraha konfrontuje a zatkne. Ale co mě zaujalo kromě klasického Columba je Janet Leigh - jestli ty fotky co měla všude po bytě jsou vážně její a i ona byla ta na plátně (co si pouštěla u sebe doma) tak všechna čest :o) vypadala dobře mladá, a i s nabitými léty se jí nedá upřít šmrnc. ()

• John Payne a jeho poslední role. (ČSFD)
  • Ještě než vejde sluha do pokoje k doktoru Willisovi (Sam Jaffe) s práškem na spaní a sklenicí mléka na podnose, leží už plný tác na nočním stolku u jeho postele. (Fenk)