Slavný losangelský kouzelník Velký Santini je ve skutečnosti bývalý příslušník SS, četař Stefan Müller. Majitel kabaretu a jeho zaměstnavatel Jesse Jerome to ví a již léta Santiniho vydírá hrozbou, že vše vyzradí imigračnímu úřadu. Santini proto spáchá dokonale připravenou vraždu – nechá se před publikem jako obvykle zamknout do kovové skříně a potopit do nádrže s vodou. Ve skutečnosti během triku vyklouzne padacími dveřmi a Jeromeho v zákulisí zabije. Poručík Columbo z oddělení vražd však se však řídí tvrdými fakty, nikoliv kouzelnickými triky... (Česká televize)

haWranka

Tohle je výborný dil. Záporák opravdu charismatický se skvělým plánem (i když jak Columbo říká, dokonala vražda neexistuje) a moc se mi líbí díly, kde Columbo “bojuje” s něčím osobním. Tady konkrétně s novým kabátem od své manželky :) ()

Godhaj

,,Ten plášť nechám v autě. Kdyby ho chtěl někdo ukrást, tak se dívej jinam.“ S čistým svědomím mohu prohlásit, že toto bylo jedno z nejpříjemnějších setkání s poručíkem Columbem. Tento díl má vše bezvadné: slizkého, ale charismatického vraha s temnou minulostí, atraktivní prostředí kouzel a hlavně trable s novým poručíkovým pláštěm. Zpracování je klasické, nepouští se do žádných experimentů, které se stejně pro tento seriál vůbec nehodí. Mimo skvělého pokoukání jsem se při sledování naučil i pár kouzelnických triků, což se stává málokdy. Tento díl rozhodně doporučuji. ()

Anianna

Jack Cassidy nehraje v seriálu vraha poprvé. Je přesně typem Columbova vraha - zámožný, do detailu upravený, opálený. Cassidyovi vrazi mají v sobě nepříjemnou slizkost a nabubřelost, což je v seriálu skoro normou, ale Cassidy z této normy vyskočil a nasadil laťku hodně vysoko. ()

Tominni

Hezký a vtipný díl. Columbo vs Santini, vyšetřování vraždy (a to dobře promyšlené), která se stane během kouzelnického triku. Dostat Santiniho na lopatky není jednoduché. Navíc jako bonus nový kabát. ()

Mustaffa

Klasika, takže nadprůměrná kriminální podívaná s klasickou Columbovskou zápletkou a známou hrou detektiva s vrahem. Děj je zasazen do prostředí iluzionistů a kouzelníků, ve kterém díky jednomu z kouzelnických čísel může vrah spáchat vraždu. Columbo se díky vyšetřování seznamuje se spousty kouzelnických triků a dokonce pomocí jednoho z nich nachytá vraha při konečné konfrontaci tak říkajíc na švestkách. Je to hodně příjemný díl a všem fandům Columba a kriminálek doporučuji ()

PeteBuck

Ako som už povedal Jack Cassidy hral vždy v dobrých častiach. Táto je veľmi dobrá. Pekne ukázané, ako to tí kúzelníci vlastne robia. Sú len veľmi šikovní. Nič viac. A keď sa objaví šikovný človek, ktorý naviac spácha vraždu, tak to je pre poručíka Columba celkom slušná výzva. Naviac sa tu objavuje tak trochu smiešny detektív, ktorý Columba berie ako veľkého mentora a dobre že ho nevzýva ako Boha. Mohli ho dať do viacerých častí. A tiež sme priplietli tu epizódku s Columbovým kabátom a o hlášky nebola núdza. Podľa mňa výborná časť. ()

v.indruchova

Pro Columba jsem měla vždy slabost, je to velká vzpomínka, ale i když už je to dávno dá se na něj dívat i dnes. To se o některých už bohužel z mého dětství říct nedá. Tento detektiv je opravdu směšný. Pořád si řákáte jestli takové pitomce hraje aby si před nim žločinci nedávali pozor a udělali chybu? ()

Nataniel73

Jeden z lepších dielov seriálu Columbo. Kúzelník a iluzionista v jednej osobe si bol až príliš istý svojím dokonalým alibi, ale ako mu poručík neskôr vysvetlil tak dokonalá vražda proste neexistuje. Ako obvykle tu nie je núdza o komické situácie tentokrát v hlavnej úlohe nový baloňák a príliš horlivý asistent. Kúzelník bol patrične slizský, ale do veľkej miery sa prezradil sám keď sa bez väčších problémov dostal z policajných pút. To bol jeden z premyslených ťahov dôkladného Colomba, ktorým si potvrdil svoju teóriu. Aj v tomto diely je pekne vidieť pomalé tempo príbehu aby ani menej pozornému divákovi nič neušlo. 75% ()

LukasCL

Columbo poprvé v prostředí kouzelníků. Záporák Jack Cassidy (netradičně dabovaný Pavlem Soukupem), spousta zajímavých triků. Vše ale sráží odfláklá pointa. Kdyby byla lepší pointa, tak je to na plný počet bodů. Ať mi nikdo neříká, že by vrah udělal takto hloupou chybu při tak dokonale vymyšlené vraždě. Měl se na ten psací stroj pořádně podívat. Škoda. ()