Columbo

• Česko Inspektor Colombo (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (1971–2003), 93 h 41 min (Minutáž: 70–98 min)

Předloha:

Evan Hunter (kniha)

Série(10) / Epizody(67)

Recenze uživatele sud k tomuto seriálu (64)

Jak vytočit vraždu (1978) (S07E04)

Hlavní záporák je natolik charismatický a démonický, že zastiňuje vše ostatní. Kromě poručíka. 85%. ()

Spiklenci (1978) (S07E05)

No, řekl bych, jeden z těch slabších Columbů. Příběh je tuctový, vrah svůj čin nemá ani moc promyšlený a nějak víc zaujme jen závěrečné odhalení, které je snad vždy výtečné. Celkově koukatelný slušný průměr ale těch lepších dílů než tento je víc, než těch horších. ()

Columbo jde pod gilotinu (1989) (S08E01)

V hlavních rolích Columbo, gilotina a kouzelníci. Atraktivní prostředí, perfektní záporák Anthony Andrews a vynikající závěrečná scéna. Poručík musí mít opravdu pevné nervy :-). 85%. ()

Vražda, kouř a stíny (1989) (S08E02)

Závěr s představováním je sice dokonalý, ovšem zbytek pohřbívá necharismatický záporák, který je spíše k smíchu. ()

Sex a ženatý detektiv (1989) (S08E03)

Myslím, že Columbo neměl nikdy krásnější protihráčku, než doktorku Allenbyovou. Je natolik šarmantní a přitažlivá, že i když se dopustí zločinu a udělá spoustu chyb, diváka musí zaujmout. V tomto díle je hodně humorných momentů: Columbova konfrontace se sexuology, Columbo si zahraje na tubu a střetne se s rozkřičenou Ruskou uklizečkou. ()

Velké podvody (1989) (S08E04)

Osud opět zavál poručíka Columba po patnácti letech (po díle "Za úsvitu") do vojenského prostředí, aby vyšetřil domělou smrtelnou nehodu, která se stala zdejšímu seržantovi. Díl je to standartní, kde hlavní role hrají krabice, knihy a cínoví vojáčci. ()

Vražda jako autoportrét (1989) (S09E01)

Jeden z těch slabších Columbů. Záporák je nemastný neslaný a poručík nad ním má viditelnou převahu. Vidiny v podobě flashbacků příběh spíše rušily než doplňovaly. Novinka je pouze ta, že malíř (vrah) stihne před odhalením namalovat poručíka Columba. 60%. ()

Planý poplach (1990) (S09E02)

Tcrochu vzácnější díl, ve kterém se snaží záporák udělat z Columba vola a dost mu to vychází. Ve finále však Columbo silně udeří. A filnále opravdu nemá chybu. "A mám tě !" ()

Na programu vražda (1990) (S09E03)

Patrick McGoohan je skvělý, pár vtipných slovních přestřelek mezi ním a Columbem se rovněž najde, bohužel se to celé vleče a vleče a vleče...a vleče. 60%. ()

Odpočívejte v pokoji, paní Columbová (1990) (S09E04)

Naprosto vynikající díl. Už to netradiční pojetí (flashbacky z pohřbu) je velmi trefné, potěší také vyšetřovací postupy poručíka Columba, které jsou zde odhaleny. Columbo sice vyšetřuje vraždu, ale není to náplní filmu. Zde je náplní konfrontace poručíka s Vivian Dimitriovou, která se mu chystá pomstít. Její představitelka má půvabu a charismatu dostatek, a tak se máme na co dívat. Závěrečné odhalení je opravdu jedinečné a už jen dotváří jeden z nejlepších dílů Columbovské série. ()

Smrtící korunka (1990) (S09E05)

Z tohoto dílu si vždycky pamatuji jen závěr s korunkou. Skleróza, či nevýrazný děj? ()

Žonglér - Vražda v Malibu (1990) (S09E06)

Zajímavý případ vraždy u kterého zrovna na 100% nevíme, jestli je skutečný vrah ten, kterého vidíme střílet. Jinak klasika. Povedený díl s vtipným koncem. ()

Columbo na univerzitě (1990) (S10E01)

Jeden z nejlepších a nejpromyšlenějších dílů. Proti Columbovi zde stojí dva vychytralí namyšlení cucáci, kteří zavraždili důmyslným způsobem svého profesora. Myslí si, že jim jde Columbo na ruku, ten je však o několik tahů napřed. Závěrečné odhalení nemá chybu, stejně jako tento celý díl. ()

Vražda škodí zdraví (1991) (S10E02)

Nic, co bychom neviděli v jiných dílech (snad jen ten nápad s cigaretami), avšak George Hamilton je slizoun par excellance, tempo je svižné a Columbova návštěva videopůjčovny, stejně jako závěr, nemají chybu. 80%. ()

Není čas na umírání (1992) (S10E05)

Jedna z těch slabších Columbovek. Děj je velmi netradiční a celé je to spíš Chandlerovsky laděné, než Columbovsky. To by ani tak nevadilo, má však i mnoho logických chyb (Melissa se snaží vysadit dveře, když u okna stojí židle, kterou by ho mohla rozbít). Koukatelné, už jenom kvůli tomu, že na konci Columbo vběhne do místnosti s pistolí v ruce. ()

Vrabec v hrsti (1992) (S10E06)

Jeden z těch opravdu slabých dílů. Tak necharimatické protivníky měl Columbo snad jen v Nočním životě. 40%. ()

Ve hře je všechno (1993) (S10E07)

Stále krásná Faye Dunaway exceluje v roli jednoho z nejkladnějších Columbových protihráčů. Mezi ní a Columbem to po celou dobu jiskří a závěrečné morální dilema nemá chybu. 85%. ()

Motýl v šedých stínech (1993) (S10E08)

Po letech se opět vrací William Shatner a pryč je sympaťák z dílu Posvítit si na vraždu. Case je slizký a arogantní grázl, kterému divák celou dobu přeje, aby mu Columbo nakonec pořádně umyl prdel. A dočká se! 80%. ()

Columbo v přestrojení (1994) (S10E09)

Po dlouhé době jsem se na to podíval a líbilo se mi to daleko víc. S Columbem to má sice společného pramálo (jde vlastně o trochu odlehčenou McBainovku), je to ale napínavé a zábavné od začátku do konce. 80%. ()

Zemřel herec Burt Young

Zemřel herec Burt Young