Kingjiri

Stejně jako u Avatara příběh svojí neoriginálností a předvídatelností dost zklamal. Na pořádnou výpravu už asi nezbyly prachy, takže má člověk možnost "kochat" se jenom pohledem na pouštní písek. Čekal jsem, že se v nově objevenym světě bude vyskytovat spoustu ras a monster, jenže nakonec se objevily jenom dvě rasy. Kostýmy lidskejch obyvatel nic moc a jejich flotila "vesmírnejch" lodí postrádala rozmanitost. O nějaký dechberoucí akci nebo aspoň povedený závěrečný bitce nemůže být ani řeč. Vizuálně hodně slušný, ale to byl taky jedinej moment, kdy bylo vidět, že se do rozpočtu nasypalo spoustu peněz. Žádná epická fantasy John Carter vážně neni a s timhle přístupem nikdy nebude. Upřímně pochybuju, že někdy vznikne další díl. Třetí silnější hvězda skáče jen díky povedenýmu vizuálu, jinak nevýraznej průměr. ()

Yancl

Hopsající John Carter aneb 'oškubaný Avatar v plenkách' ? Něco malinko na tom tvrzení bude, protože "Carter" je také z jiné planety, také tam pobíhají barevní mutanoidi a také vše zachraňuje jeden hlavní hrdina. Na první pohled se celý film chová velmi sebejistě, především po stránce vizuální. To je panečku nádhera, namixovaná akce plná adrenalinu a poměrně slušné audio. Ale z toho se vše ztratí, jakoby se přepnul mód do 'ohraného' filmu a napětí začne těžce upadat. Místy jsem se i nudil, což je u podobného typu filmu zle. Obrovskou slabinou filmu je rating, žádná krev ani hrdinské hlášky. Díku tomu se z Johna Cartera stává dvouhodinová pohádka, která v podstatě nemůže překvapit ničím novým. [66%] ()

PEZ

Dobrodruzny sci-fi mix, kde sa miesaju Star Wars, Stargate ci Avatar. To cele v pulpovom obale. K tomu odlahceny ton, rozmachla vyprava a slabucke 3D. A preco teda 4*? Nejako si nemozem pomoct, bavilo ma to. Asi to bude tym, ze som odmalicka mal rad podobne dobrodruzne vypravy. Pacilo sa mi dobre vykreslenie motivacii postav a tiez ako jednotlive pohnutky vplyvali na vyvoj inych postav akokeby "nahodou". Celkovy koncept pribehu prekvapivy nie je, ale zopar prekvapivych detailov sa urcite naslo. Jedna bojova scena vytrca jednoznacne, ale nastatie neostava osamotena. Malych vtipkov sa naslo tiez dost. Napad v zavere vydareny. Kto ma jednoznacne prekvapil bol Taylor Kitsch - v traileroch vyzeral tak nevyrazne, ze som sa vazne obaval, ze hlavnu rolu nema sancu utiahnut. O to viac potesilo, ze to zvladol dobre. Zaujimavostou je, ze dve hlavne digitalne postavy nahovorili Willem Dafoe a Samantha Morton. A este lepsie bolo zakomponovanie Edgar Rice Burroughs-a do pribehu (prave on vytvoril Tarzana ci Johna Cartera). Skvely napad. Pre mna prvy tohtorocny pravy blockbuster (ktory bohuzial bude jednym z najvacsich financych prepadakov roka, ak nie historie). Idealne vidiet v kine. ()

Johny M.

Avatar mě kdysi moc nenadchnul, ale tohle mě vyloženě nudilo. Takový očekávání a nakonec se mi dostalo jen jednoho skákajícího gumídka, hnusný Dežo a dvou hodin nudy! ()

Narayan

Ok tak co to tu máme...týpek co se omylem ocitne ze země na marsu, přičemž se z nějakýho důvodu neudusí, nerozprskne vlivem vysokýho tlaku, neumrzne, ani se nevypaří (záleželo by na lokalitě, mars je místo netušených možností, co se smrti vidláků z 19. století týče). Ne, namísto toho skáče po povrchu marsu jak gumídek (nutno podotknout že herecký výkon hlavního představitele bych mnohem víc než ke gumě přirovnal k poctivé kládě). Přičemž je díky tomuto hopsání všemi považovanej za drsňáka. Zatímco tak skáče, řeší se kolem nějaké chujoviny, který jsem moc nepochopil. Zahrnuje to čtyřruký humanoidy připomínající indiánský kmen (až na ty ruce, barvu a fakt že jsou na marsu :), a dvě frakce lidí vomatlanejch červenou (asi jako aby bylo poznat že jsou z toho marsu). Vomatlaný lidi skákat neumí, zato se snaží navzájem vyhladit. K tomu jsou tam nějaký politický záležitosti, ale fakt to neni moc přehledný, a hlavně to člověka nějak vůbec nezajímá. Skákající týpek se nejdřív snaží doskákat domů, načež ovšem sbalí luxusní marťanku, jak už to tak bývá vyřeší všechny (její) problémy, a na závěr...to už neprozradím, to je totiž jediná relativně povedená část celého děje. Poctivá chujovinka na jedno zhlédnutí s odstaveným mozkem, ideální třeba...k večernímu vyšívání. ()

darkreider

Nie nie, Taylor Kitsch nie je môj obľúbenec, aj keď uznávam, že bol znesiteľný. Ešte dobre, že červená planéta ukrýva aj červenú Lynn v pomere 1:1 textilného odhalenia. Samotný film nemá moc čím nadchnúť, ale našťastie ani neurazí, aj keď niektoré excesy už mi lezú krkom (najskôr plienim modrou prskavkou celé flotily, ale v záverečnej mele idem na férovku s modrým mečom). Kto sa snaží, nejkú tú logiku si nájde, predsa len tá kniha zanechala pozitíva, ale inak je dobré sa moc nezamýšľať, to potom človek môže upadnúť do ťažkej depresie, alebo začať hekticky jačať. Ten rozprávkový vizuál tu je dosť na škodu, predsa len keď opica roztrhne 4-rukého gekona v páse, tak sa ten pocahontas feel moc nehodí. Keď sa nad tým zamyslím, tak ten boom okolo, aká je to katastrofa, je prehnaný, ale je fakt, že ja nedokážem dať do pomeru film a predlohu, ktorá asi má potenciál na podstatne viac. Roztrasené tri. Za málo zábavy málo hviezd. ()

Castielo

Na to, jak negativní komentáře neustále poslouchám, tak mě to překvapilo. Super fantasy, které tu už dlouho nebylo! Chápu, že občas pokulhával děj stejně jako výkony herců, ale jinak super. Lepší 3* ()

Eilean Donan

Toto je presne to, čo som očakávala.... čo som chcela počuť a vidieť!! M. Strong potešil (ako vždy) a Kitsch sem-tam prekvapil. A western na začiatku dostal! :) Big fan. ()

Torgal

Uvažoval som aj nad dvoma hviezdami a úprimne povedané, nebyť tých šialených prachov čo boli v tomto projekte utopené by som zaokrúhľoval smerom nadol. Technická stránka v mnohom zachraňuje nevýrazný príbeh, nepodarený casting hlavnej postavy a celkovú sterilitu celého filmu. Už od začiatku filmu je divák zahltený exotickými menami a problémami s ktorými sa potýkajú obyvatelia Marsu, ale stotožnenia sa s hrdinami alebo vzbudenia záujmu o dej sa tvorcom dosiahnuť nepodarilo. Pod pozlátkom nie je nič, tento film nemá dušu. 5/10 ()

bararich8

Ať už je příběh jakýkoliv, nutno uznat, že smyšlený svět se opravdu povedl a všechno do sebe pěkně zapadalo. Ani si nevzpomínám, kde jsem viděl lepší postavičky než zde. Suverénně nejlepší byl rozhodně monster psík Woola. Fantasy je prostě moje :) Celý film také doprovázel příjemný humor a celé to bylo jaksi pěkně odlehčené i když se jednalo o záchranu světa (zde dokonce dvou). Díky celkem dlouhé stopáži se povedlo do filmu vměstnat opravdu hodně dění, takže si každý přijde na své i přes svou délku ale nenudí. 4* ()

Skleni

Každý človek sa niekedy ocitne v uvedoemní si, že niečím opovrhuje či niečo odcudzuje len na základe... no vlastne ani nevie prečo. Jednoduche máme pociť, že niečo je špatne a nepáči sa nám to. Tento istý pocit a názor som mal aj pri tomto filme. Proste plagát, či prezentácia, alebo nebodaj výber hercov a nezaujímavý príbeh. Niečo z toho ma odpudilo. A och ako som sa mýlil. I ke´d tie postery. to zas musíme uznať, že ano?! Ale k filmu samotnému. Začiatok veľmi westernovský, až som čakal kedy vybehne z rohu náš starý šomroš a v klobúku s cigarou v ústach a chrapľavým hlasom všetkých upozorní na ich nedostatky a postriela ich. No v tom sa film rázne zmenil na sci-fi šialenstvo. V istom momente som sa príjemne zasmial. niekedy zas bola chuť preskočiť danú scénu. Našťastie to čo mňa zaujalo a prečo aj odporúčam tento film každúmu kto pochybuje či áno či nie, je jeho pointa a myšlienka.. Tá je skvelá a mala byť ťahadlom. tá mala byť tým najpodstatnejším a nebyť možno daného určenia cieľovej skupiny, a trochu iného, vážnejšieho poňatia, bola by to skvelá sci-fi dráma. Ale aj takto sa to dalo vďaka krásnym modrím očiam a príjemným zeleným príšerkám s poslušnými domácimi mazlíčkami. Kto hladá odychové sci-fi, našiel to pravé. ()

Luisis

Nevěřte zde tak nízkému hodnocení!!!!!!!!!Parádní jízda. Bavil jsem se. Trošku mi to námětem zavánělo v Avatarovi, ale graficky epické a mohutné. Vidět to v kině dám asi plnej počet hvězdiček - 84% ()

cogi

Do filmu jsem šla s tím, že si odpočinu u průměrného filmu. Snímek nakonec velice překvapil. Příběh měl hlavu patu, efekty super a v konečné fázi jsem zjistila, že jsem byla na 99% vtáhnuta do děje. Po čase se ráda na Johna Cartera ráda podívám. ()

Bird_house

Nekonečně dlouhá Sci-fi pohádka.. Divím se sám sobě, že jsem se vydržel dívat až do konce.. Koukám, že poměr nákladů a tržeb je plus mínus nula, což odpovídá skutečnosti.. Zelené postavy nápadně připomínají Avatary.. Taky je moc hezké, že se obyvatelé Marsu rychle naučili česky/anglicky a po zbytek filmu se mluví už ve srozumitelném jazyku.. ()

cerbygerby

Tak určitě se z tohoto žánru dalo udělat víc, ale nemyslím si že by to bylo tak hrozné..ano každý čekal víc a srovnání s avatarem je pro tento film opravdu těžké, ale jak říkám byla tu spousta dobrých věcí, které bavili (opice, zelení človíčci a pes...i celkový dojem, grafika a animace good) , ale na dvouhodinový film byly místa ktérá nudila, jakoby to vše Stanton zbytečně natahoval... v celku to vidím na slabší 4* a 65% ()

pepa3rd

Podle recenzí jsem čekal naprostou katastrofu, což nakonec mělo za následek, že jsem s překvapením zjistil, že si tentokrát nevychutnám krásně negativní recenzi, na kterou jsem se tak těšil :). Ona by se sice dobře psala, ale to bych nebyl zcela upřímný. Ano, základy jsou postavené na jednom naostřeném kůlu, který navíc jen tak plave ve vodě, takže i sebehorší pokus o napadení logiky drtivě uspěje, ale na druhou stranu je si třeba uvědomit, že předlohou byl román z roku 1912 a tak i tahle z dnešního pohledu, s prominutím, slátanina, má chvílemi své pohádkové kouzlo i originalitu. Lehce nadprůměrných 60 % ()

ortoncz

Zasloužený finančí propadák . Film je o ničem . Prakticky nepřináší nic nového a jako žánrovka je to taky bída . 40% ()

goni

Zaujimavy namet, velkolepe sceny, fantasy svet a prisery.... to vsetko tam bolo. Ale napriek tomu som sa v priebehu filmu nudil. Chybala tomu iskra, napatie a aspon trochu nepredvidatelnosti. Skoda, lebo podla traileru to vyzeralo fakt super. Napriek vsetkemu je to ale prijemna oddychovka pre fanusikov fantasy zanru [9/2013]. ()

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

10.10.2022

20 největších propadáků poslední dekády