c.tucker

Čekal jsem totální výplach se spoustou debilních efektů. A ono se to nekonalo výplach to byl, ale velice vtipný a jestli se to tak dá říct, tak i celkem chytrý. Triků bylo spousta, ale seděli mi kam měli a netrhali oční bulby ve dví. Rozhodně rychlonožka pobavil. Celkově je to velice milé překvapení a výborné vesmírné dobrodružství. ()

Jermann

Navzdory veškerým kritikám, špatným prodejům nebo vyhozeným Disney šéfům .. v mých očích Carter rozmetal všechny titány a jiné podobné fantasy pokusy na prach. Charismatický hrdina, překrásný zabydlený svět, komiksová nadsázka a humor .. všeho, co jinde dlouho chybělo, se "mezi dvěma světy" dostává velmi uspokojivá nálož. ()

campix

Kavalérista z USA 19. století se dostane na Mars, kde se s kamarádí s zelenými mužíčky se čtyřmi rukami, umí strašlivě moc skákat, zamiluje se do princezny a samozřejmě zachrání Mars, kterýžto se lákavě jmenuje Barsoom. Když si tenhle začátek zpětně přečtu, tak nemůžu pochopit, proč do Johna Cartera Disney a Pixar vkládalo tolik nadějí a financí a myslelo si, že z tohohle by mohla mít zlatá žíla a v pozdějších letech filmová série. Prostě to nevyšlo. Jediné za co mohu tvůrce pochválit je technické zpracování, které ale při podobném rozpočtu prostě musíte mít. Podobně velké zklamání jako Kovbojové a vetřelci. Z tohohle jednoduše druhé Star Wars býti nemohou a tomu kasovnímu propadáku se vůbec nedivím. ()

papaJA21

Tak být mi sedm asi bych byl hodně odvázaný, ale takhle... je to taková pitomost, až to bolí, na druhou stranu je to pěkně udělané a krásně dětsky naivní. Nejlepší herecký výkon předvedl turbo pes a hned za ním dva opičáci. Lidské herecké výkony jsou jeden horší než druhý, Lynn Collins tady aspiruje na nejhorší herecký výkon všech dob. ()

WolfR

Johna Cartera beru jako obrovské zklamání a promarněnou šanci. Je to hloupost! Všechno je překombinované, nevýrazné, bez šťávy a suché. Vrcholem téhle marnosti je scéna, kdy Carter sám kosí gigantickou armádu potvor z Marsu a přitom vzpomíná SPOILER, jak kopal hrob své ženušce SPOILER. Působí to neuvěřitelně směšně. Potom taky Taylor Kitsch hlavní roli zrovna neutáhl a celý film je vykrádačkou na spoustu jiných epických fláků. Abych ale jen nekritizoval, výprava je úžasná, celé je to epické a megalomanské. Vizuální mistři se teda předvedli, jen co je pravda. Díky tomu ještě 3 hvězdy. ()

BoXBe

CGI a celková polonahá stylizace sice nebylo to jediné, co mě odrazovalo od kina, ale zaručeně to nedokážu strávit ani při domácí projekci. Bída byl i příběh. Disney to sice rád dětem předkládá relativně čitelně, ale na hranici snesitelnosti co do obsahu. Nevím, komu byl film určen vlastně. Braková literatura měla jen výjimečně štěstí na větší přesah. ()

animaxis

Kniha John Carter má ještě hodně pokračování,ale film neměl tak velký úspěch,tak se studio Disney rozhodlo další díly nenatáčet.Nevím jestli to mělo špatný děj,nebo to spackal Disney,ale mě se film po příběhové a vizuální stránce líbil a asi začnu číst i tu mnohodílnou knihu.Film si zaslouží minimálně 4 hvězdičky,ale rád bych viděl i nafilmované pokračování,ale nejdříve si budu muset další Johnova dobrodružství přečíst.Mimochodem měl film perfektní konec. ()

NiWi

Zajímavé a originální. Po delší době mě setkání s jiným světem celkem potěšilo. Postava Johna Cartera je však záhadou. Na jednu stranu vážný, na druhou zas v určitém smyslu vtipný... mění tváře až to není přirozené. Jedna hvězda za Tarky, jedna za v zajímavých kostýmech oblečenou Lynn Collins, třetí za efekty a čtvrtá prostě za originální fantasy. A když už je obal věnovaný "bílým gorilám", možná by nebylo na škodu kdyby ve filmu hráli větší roli. ()

dr.fish

Osobně nevidím žádný rozdíl mezi tímto veledílem a Hvězdnými válkami. Možná, že se mi tato pohádka nakonec líbila víc než nové díly StarWars. Asi je to tím, že tahle pohádka si prostě nehraje na nějaký superáčkový velkofilm, ale používá ty nejprofláknutější klišé, která si troufnou tvůrci dát jen do béčkových videofilmů, jako je třeba Lynchova Duna apod. Každý se pak musí rozhodnout sám, jestli považuje film za kult anebo za sračku. Já budu radši volit ten kult. 70% ()

mortak

Tři scénáristé uvařili z těch pár dílů Burroughsovy ságy, ve kterých se vyskytuje John Carter, dost nepoživatelný koktejl. Místo toho, aby se buď na stařičké knížky úplně vykašlali (první díl je z roku 1912), nebo natočili jen děj prvního dílu, rozhodli se všechno z knih promíchat, protřepat a ještě přidat spoustu navíc. Výsledkem je pochopitelně nesrozumitelný a dramaturgicky nezvládnutý biják. Například v knize je příběhu Soly věnována celá kapitola, nehledě na to, že Burroughs před odhalením pečlivě vysvětlí zvyklosti jednotlivých kmenů. To, jak tuto epizodu filmaři zabudovali do scénáře.. no, děs a hrůza. Vysvětlování celé té nově přidané mytologie Thornů děj v prostřední části dost zdržuje. Chápu, že Burroughs si s přesunem na Mars hlavu moc nelámal, ale řešení filmařů je zase až moc komplikované pro jeden dobrodružný film. A tak zůstává jen pár solidních akčních scén, a krása Lynn Collins. Na víc než tři hvězdy to nemá. ()

klida

Sterilní popcorn pro děti, co prej stál 250 míčů, který se poděly nevim kam. Ono totiž vlastně není ani moc na co koukat, běhaj tam sice více nebo méně hnusný počítačový kreatury, ale že by bylo o co stát, to teda jako moc ne. ()

tom88

Podľa upútaviek bol John Carter jeden z najočakávanejších filmov roku. Po zhliadnutí som ostal mierne chladný ba až sklamaný. Po neprehľadnom westernovom úvode (hlavne kvôli kamere) prišiel stred, ktorý bol vcelku príjemný, rozmanitý a zaujímavý, no ako sa schylovalo ku koncu, nabral film na obrátkach a strácal som sa v deji. Fantasy a sci-fi mám rád, ale Carter bol už moc prefantazírovaný. Príbehovo ma film príliš neohrial, ale zachraňovali ho efektné scény z civilizovaného Marsu. Tony efektnej akcie a pekné zábery. Celkovo vizuál bol zvládnutý na jednotku. Škoda, že postavy neboli príliš zaujímavé a herci nezahrali nijak zvlášť pamätihodne. Čo sa týka 3D technológie, ostávam opäť chladný a hlboko sklamaný. Zvuk, hudba a efekty zachraňovali čo sa dalo, ale nestačilo to a 4* dávam len s prižmúreným okom. 70% ()

SoolenJV

Před lety měl Johna Cartera netočit Robert Rodriguez. To by teprve byl film. Disney vložil svoje peníze do barvotiskové sci-fi/fantasy, která se bere tragicky vážně. Pokud by se přidal kopec nadhledu, byl by to skvělý film, esenciálně béčkový, ale natočený za áčkové peníze. Stantonův Carter ztrácí na své délce a neschopnosti překvapit. Herecké výkony jsou - v rámci žánru - omluvitelné. Škoda, velká škoda. S trochou snahy mohl vzniknout povedený, nenáročný film na letní odpoledne. Je pravda, že on vznikl. Vleče sebou ale pytel plný mínusových bodů. ()

StanislachKo

Fantasy, ktoré stavia čisto na fakte, že je to fantasy a teda vymaľované... Jo, pardón, ešte tomu dáme minutáž nad dve hod., lebo to k tomu žánru patrí. Inak čistý fail od hereckého obsadenia, obrazov marsu, akcie až po komických zelených marťanov, čo vyzerajú ako paródia na gremlinov. Možno som nedával dosť dobrý pozor, ale prečo vlastne hlavný hrdina tak megalomansky skákal?? Každopádne to psisko bolo rozkošné! ()

panMartin

Slušně epická a technicky podařená pohádka od Disneyho. Tohle marťanské dobrodružství mi kdoví proč přirostlo k srdci. Jak se děj ubíral kupředu tak jsem filmu přicházel čímdál více na chuť. Přitom zpočátku jsem vnímal spíše rozpaky. Čekal jsem malinko více akce. Jen ten rozpočet to je opravdu na můj vkus strašně přehnanej. Ale za mě si takový extrémní propadák nezasloužil. ()

sir-dave

Avatar šel za Star Wars a po cestě ztratili příběh. Celý ten rozpočet, Tarkasové, různé obludy, to byl náběh na jeden z hitů sezóny. Vše po grafické stránce se mi líbilo, jenom mi nudný děj odcizil celý zážitek. ()

Sabrewulf

Jeden z těch (pro mě) absolutně nefungujících filmů, což v praxi znamená, že (i přes mé počáteční soustředění) během filmu myslím na úplně jiné věci, všechny postavy jsou mi totálně lhostejné, je mi naprosto jedno, co se na obrazovce děje, proč se to děje a jak se to děje. Jen se tam něco hýbe a já se nudím. Čím to je? Režisérem? Od základu nezáživným scénářem? Nebo mým momentálním rozpoložením? Kdo ví, každopádně mi tam smrděl velice divný a zbrklý styl vyprávění (zbrklost odjakživa zabíjí atmosféru, či vtáhnutí do děje) a velice divné a zbrklé chování samotného Cartera. Co si mám myslet o tom, když je poprvé na Marsu, nezná tam žádné rasy, zákony, kdo je skutečně zlý a kdo dobrý a přes to všechno po tom, co zachrání "nějakou" ženskou padající z vzdušného korábu, na jeden z nich vyskočí, začne tam všechny mydlit a z kanonu střílet po dalším korábu? Zlatý Avatar a Jakeovo střízlivé pronikání do tajů Pandory! A to jsem se na to docela těšil. Tak či onak, když si během sledování Cartera na počítači zapnu TV jako kulisu a občas po ní pokukuju, tak je něco sakra špatně. Zasloužený propadák. ()

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

10.10.2022

20 největších propadáků poslední dekády