bourec

Ale jo,tahle x-tá variace Hvězdnejch válek,a vlastně i Avatara,jak se tady dost píše,je docela sledovatelná.Obsazení je solidní,ale vono je to docela jedno,tady z těch postaviček hereckej koncert nepoznáte.Jsem fanda sci-fi filmů,ale podobnej druh scifi mám spíš pro zpestření.60%. ()

cariada

Pěkná scifi podívaná, ale zároveň nic co vás nadchne. mě na tom uchvátil ten obrázek na obale, proto jsem si to sehnal a kouknul. některý potvory jsou pěkný, dějově to jde, ale jako celek průměrná triková pohádka, na dlouhý zimní večery. ()

dezorz

Kto v hlbokom socializme zbieral prvy poriadny fantasy komiks z ABCcka, ten nemoze inac, len JC mat rad, nech je, aky je. ()

Rocky88

Je strašně poznat, že Stanton je (výborný) režisér animáků. Nejzábavnějším elementem filmu jsou totiž neživé objekty typu naspeedovanýho čoklího hromotluka, zelených kobylek a bílých opičáků. Zbytek tam nějakej je, ale je to absolutně nezáživnej a předvídatelnej slepenec všeho, co přišlo autorovi knižní předlohy na mysl. Zaujme tedy až zajímavě nakombinovaný konec a idea o bytostech, jejichž vůdcem je plešatý Mark Strong (nevzpomenu si na jméno tý rasy, hlavně kvůli jménu samotnému, jelikož je poznat, že muselo být "zajímavé" za každou cenu, tudíž to zákonitě skončilo trapasem). Na jedno večerní odreagování OK, ale už nikdy víc. ()

Flaxik

Po dlouhé době pohodová fantasy (distributor by si měl zajít před zrcadlo a nafackovat si, poté si zopakovat rozdíly mezi fantasy a scifi). Johna Cartera jsem měl vždycky radši než Tarzana a jsem velmi potěšen, že se někdo odhodlal ho konečně zfilmovat. Dopadlo to moc dobře, ale film by měl větší úspěch, kdyby se v něm objevilo toto: 1. Zmínka, že v době Johna Cartera existovala v USA rasová segregace a že on měl v té době už emancipovaného černého sluhu, který nebyl ani sluha, jako spíš člen rodiny. Obecně byl film příliš bílý. 2. Na Barsoomu neměly soupeřit dvě mocnosti, ale měl se někdo osvobozovat z otroctví, nevolnictví nebo alespoň sexuální submisivity. 3. Souvisí s předchozím bodem - nikdo tam nekřičel "Freedom!", což je velká chyba 4. Love story byla zkalená jakousi smrtí, což trochu brzdilo něžné city hrdinů. Navíc tam nebyla ani jedna pořádná objímací scéna v posteli. 5. A to je nejhorší...na konci nebyly jásající davy. Tohle všechno do filmu doplnit, tak je z něj blockbuster jak hovado. Ale zase bych mu nedal 4 hvězdy :-) A ten pes byl luxusní! ()

joker.george

Průměrný a předvídatelný filmeček. Jenom zakončení vytrhlo příběh z přímočarosti a letargie, ale jinak není nic, co bych pochválil, vizuál je omšelý, postavy ploché, humor postrádá vtip, akce se nepředvádí. Prostě film, kterým nerušeně proplouváte bez většího vzrušení či překvapení. ()

TomikZlesa

Vypatlané hovado je vysemeněno na mars, nebo kamkoliv jinam, tam se zainteresuje do problému a zdráhá se pomoct a je dál snobským trotlem bez zájmu. Pár zážitků a hlavně srdcerivné promluvení do duše z něj během chvíle udělá ničitele kosmických nepřátel a žíjí štastně....už mě tyhle scénaře moc nebaví. Nejhorší je že Carter není vtipný jako třeba Captain America nebo Thor, není brutální jako třeba výplach Immortals a hlavně to není výpravná pastva pro očí jako Avatar s kterým to všichni srovnávaj. Přes dvě hodiny čumět na nezáživnou poušt, písek, poušt, pak zase písek pak trošku prachu a ejhle troška vody. Zelení avataři a dvě okřídlení lode mi taky do hlavy díru neudělali. Hovadiny jako třeba natahovací řetěz v aréně tomu taky na váze nepřidali. Jediný co mi utkvělo v hlavě je možná tak princezna...Tak trošku koukatelná sračka. ()

enjoi

Vizuálně krásný film. To je ale všechno, co John Carter dokáže nabídnout. Nic víc, než klišé, promrhaný potenciál a disneyovskou atmosféru nečekejte. 60 % ()

bukowski83

Fantasy, které nechytne za srdce fanouška fantasy, ale fanouška barevnosti a efektů. Na to kolik do toho bylo nacpáno peněz, je to těžkej propadák, ale jako nenáročný odpočinek se to hodí dokonale. Možná bych šel s hodnocením níže, ale asi jsem si pustil ve správnou chvíli správnej film. ()

C0r0ner

Kurva, jak já trpěl při té scenáristické bídě! Po pár minutách totiž člověk přesně ví, co se bude dít, kdo je zrádce, jak to skončí a podobně. Takové filmy mě teda nebaví, protože se z celého zážitku stane pouze tupé sledování hýbajících se obrázků. Samozřejmě vše probíhalo tak, jak jsem to naplánoval, takže dost velké zklamání. 35% ()

Dannysek4U

Je sympaticky, ze se to nesnazi tvarit jako neco jinyho nez pulp, ale porad je to pulp jak stehno. Obcas hezka a vtipne napadita, obcas straslive hloupa a ukecana sword and planet pohadecka, v niz se zajimave stridaj prostredi, ktera ma par peknejch figur a docela hezkou stylizaci. Proste kristalove cistej, technicky jen mirne nadprumernej, nikoli vyjimecnej popkorn vyplach a ani ťuk navic... ()

Hrůša7

Film v jednom tempu bez jakéhokoli vyvrcholení či divácky zajímavého střihu nebo rozuzlení. Neustálé čekání na něco co přijde ačkoliv nikoli. Od samého začátku jasně předvídatelný děj a průběh, díky čemuž nemůže nastat moment překvapení a nadšení alespoň z určité části či scény filmu. Některé efekty, triky a především masky s kostými byli opravdu povedené, ale na 250milionový rozpočet v dolarech je to stejně slabé. Andrew Stanton, podle mého názoro, jako jeden z nejlepších režisérů animovaných filmů udělal bohužel velký krok vedle a možná až zpátky. Jeho slibné filmové konto má díky tomuto opravdu zmařenému filmu už nadobro nesmazatelnou jizvu. ()

Gaaron

Tlačím hodnocení nejvýš, kam jen s čistým svědomím můžu, protože můj vnitřní geek takhle nadšeně nevrněl už spoooooustu let! PS: Při třetím deja vu se musím ptát: To už teď opravdu každý sci-fi/fantasy film bude končit ONÍM záběrem? ()

Andre3000

Nj, tak tu máme další koukatelné fantasy s podobnostmy snad ve všech žánrově podobných filmech. Inu vymýšlet nové věci se jim asi moc nechtělo...škoda, potenciál byl. ()

Wormboy

John Carter je zabavnym filmom a dobre sa nan pozera. Neberie sa vazne a to je dobre. Obsadenie ustrednej postavy tym "Taylorom Kitschom" (este sa to aj sproste pise) vsak bol brutalny fail, cim film trpi od zaciatku do konca, kedze tato postava z obrazovky prakticky nezmizne. Ze to ma idiotsky scenar samozrejme zdoraznovat netreba, pretoze pri takomto filme a jeho cielovom publiku by som nic ine ani neocakaval. Od Johna Cartera som cakal, ze by ma mohol po pracovnom vecere zabavit a neuspat, podarilo sa mu to a teda davam 3*, ktore by som mozno za "bieleho dna" nedal. ()

campix

Kavalérista z USA 19. století se dostane na Mars, kde se s kamarádí s zelenými mužíčky se čtyřmi rukami, umí strašlivě moc skákat, zamiluje se do princezny a samozřejmě zachrání Mars, kterýžto se lákavě jmenuje Barsoom. Když si tenhle začátek zpětně přečtu, tak nemůžu pochopit, proč do Johna Cartera Disney a Pixar vkládalo tolik nadějí a financí a myslelo si, že z tohohle by mohla mít zlatá žíla a v pozdějších letech filmová série. Prostě to nevyšlo. Jediné za co mohu tvůrce pochválit je technické zpracování, které ale při podobném rozpočtu prostě musíte mít. Podobně velké zklamání jako Kovbojové a vetřelci. Z tohohle jednoduše druhé Star Wars býti nemohou a tomu kasovnímu propadáku se vůbec nedivím. ()

kvasiva

Čekal jsem víc :( Když už už to vypadalo, že se to pořádně rozjede, tak to zase tak nějak spadlo do nudy. Pár efektů a zbytek spíš nic než moc. ()

Pajky3

Nic co by nadchlo, ale rozhodně bych to neviděl jako veliký zklamání. Jen mi to přijde jako promrhaný peníze, na ten rozpočet tam nebylo nic extra k vidění. Nicméně Taylora Kitsche můžu už od dob Friday Night Lights, což znamená, že jsem neměl problém mu fandit. A princezna v podání Lynn Collins byla dostatečně pěkná, na to aby se dala pochopit jeho snaha jí zachránit. Body navíc získává i ten "pes". Na to jak to bylo dlouhý to docela příjemně uteklo. Takže výsledná známka je spokojenost ()

pakobylka

Sakriš ... TAK skvostný námět - a TAK ledabylé zpracování. Příběh se ani nesnaží zakrývat, že spoléhá především na všemocné digitální triky a s dějovou linií si nehodlá zbytečně zatěžovat hlavinku. Tudíž po chvíli nabydete dojmu, že sledujete jakousi předem nalajnovanou počítačovou hru, jejíž poněkud chaotický průběh nemůžete nijak ovlivnit. Cestu k hlavnímu hrdinovi jsem hledala ... a vlastně nenašla, takže veškeré peripetie, kterými procházel, mě ani moc nezajímaly. Jeho "skákací" schopnosti mě maličko iritovaly, chemie mezi ním a místní princeznou v podstatě nefungovala ... pokud mám být upřímná, ze všeho nejvíc mě zaujalo velice pozoruhodné sympatické stvoření, které se chovalo jako pozemský pes. Se zavřenýma očima dosti bídné 3* ()

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

10.10.2022

20 největších propadáků poslední dekády