Mrkvič

Pořád nějak nechápu, o co vlastně šlo. Je to slátanina, která nudí nejvíce dialogy. Ty skutečně bolí. Akce nebo hravé cosi, co má připomínat psa, ale připomíná spíš macatý penis, ještě docela ujdou. Jinak je to ale děs běs a navíc příšerně dluhej. ()

Johnny.ARN

Už viem prečo to je prepadák a prečo to zlomilo vezy šéfovi štúdia. Nuda, nuda, obludy, nuda, zase tie obludy, kus boj, zaujímavý záver a koniec. Kitsch sa snažil, ale nezachránil to ani on. Ešte že tam bol West a Strong ktorý to ako tak držali nad vodou. Inak vážne nič. 2 z 5 ()

st.jim

Ale jo, proč ne. Sice to bylo načichlé americkým klišé, ale já jsem se bavil. Rozhodně lepší, než totálně zpackané pokračování souboje titánů :) ()

JimmyII

Paráda. Jakkoliv je to naivní, jednoduché a místy nelogické, je to krutopřísně epické. Jedním z důvodů, proč film existuje, je přesně tohle. Přenášet diváky do absurdně fantaskních světů, do míst s neomezenými možnostmi. John Carter je jeden z takových filmů, kdybych ho viděl v roce 1999, asi by mě úžasně poznamenal. Je škoda, že nemohl přijít dřív... Tak i tak si John Carter na nic nehraje, je to dětinsky úžasný velkofilm. Sidekick James Purefoy je božan, Taylor Kitsch je docela solidní princ z Persie... ehm, z Marsu, a Lynn Collins je rozhodně princezna, pro kterou stojí za to zemřít. P.S. Sice to nemá absolutně žádný přesah, ale poukazuje to, ústy Marka Stronga, na jeden společný a nevyhnutelný aspekt všech civilizací (hypoteticky i kdekoliv ve vesmíru), a tím je úpadek. Úpadek, který tu naši civilizaci soužil už před stoletím, kdy tohle Burroughs psal, a který je teď čím dál tím viditelnější a hmatatelnější. Až to přijde, chci taky na Mars. ()

Ryuuhei

Velice povedený mix mezi sci-fi a fantasy. Než se to rozjede je to sice trochu nejisté, ale poté se jedná o akcí nabitou zábavu, která sice po skončení dokázala utvořit víc otázek, než je zdrávo, ale to vůbec nevadí. Na tento film jsem se těšil a nezklamal mě. ()

Honzíno

Celkem v pohodě fantasy, která si uvědomuje svou hloupost, naštěstí. O podivných zákonitostech (moc/nemoc 'bohů', schopnosti Johna velmi proměnlivé atp.) asi nemá cenu vést debaty, prostě je to tam posázené na citovku. Někomu rytmus sedne hůře a vidí jen slepenici bez logiky (což naprosto chápu), někomu to sedne. Mně to bavilo postupem filmu víc a víc a doknce jsem i držel nakonci všem pěsti, což se mi dlouho nestalo (stará škola - Hook, Jurassic Park, Indy..). Musím vypíchnout skvělou hudbu, triky, překrásnou Lynn Collins a sympatický pokus o vykreslení košatého fantasy světa. Návrat do stylu starších blockbusterů, kterým se dnes již bohužel tolik netočí, je mi blízký. Škoda propadáku a tudíž utnutí možných pokračování. 70% ()

KRYSIOPICE

Myslím že svět byl k tomuhle filmu hodně nespravedlivý, a zdejší hodnocení bezrozmýšlení kopíruje to ze zmanipulovaných rotten tomatoes. ()

Barvoj

Nedávno jsem se bavil s kamarádem o tom, jak hodnotíme filmy. Říkal, že plný počet hvězdiček dává pouze "must see" filmům. Takovou nálepkou se John Carter chlubit nemůže, ale naštěstí já nejsem můj kamarád a tak pět hvězdiček dám. Ve spoustě ohledů se jedná o průměr.. je zde spousta podobností například s Avatarem.. Ale jako celek se mi film prostě líbil a celou cestu z kina (a ta byla z čerňáku sakra dlouhá) jsem si v hlavě znovu přehrával zajímavé pasáže. Jsou filmy, na které zapomenu ještě dřív, než vyjdu z kina, a pak jsou filmy jako tento. ()

DonHUS

Nebavilo mě to. Začátek zdlouhavý a ani po přesunu na Mars se to nezlepšilo, tomu světu jsem prostě nevěřil. Nepřidaly tomu ani čtyři frakce, které zamotávaly děj, a postavy, u kterých nebyla pořádně vysvětlena motivace. Bohužel ani akce mě nenadchla (až na jednu scénu, ale to spíš díky kombinaci s flashbackem) a vtipů je taky poskrovnu. Stanton to přepálil a přesun z animovaných filmů do hraného prohrál s Bradem Birdem na plné čáře (i když už Úžasňákovi a Ratatouille jsou proti WALL-E a Hledá se Nemo jiná liga). Pokud bych měl Johna Cartera srovnat se SW:E1, tak je o třídu níž. SW:E1 má mnohem propracovanější svět, a i když ji celkově nemám moc rád, nabídla aspoň dvě skvělé scény. Krom toho lepší epizody už existovaly a že lepší přijdou se doufalo, u Johna Cartera žádný takový potenciál vidět není. Možná kdyby jiný režisér stoletou předlohu zaktualizoval, osekal a natočil s nadhledem, mohla by to být zábava, takhle je to těžký průměr. // 3D nevýrazné, nejvíc prostorové byly české titulky. ()

Monoxid

Tak vysoké hodnocení čistě proto, že jsem z filmu odcházela s pocitem: Jo, chci jít zase do kina! (a předlohu znám...) Ale škoda, že se tam neobjevil slavný hrůzunahánějící smích! ()

noriaki

Mohl by to být perfektní pulp, kdyby se scénárista spokojil s jednoduchým a přímočarým příběhem. Bohužel místo toho splácal několik dobrodružství dohromady, něco přidal, něco vypustil a výslednou směsku narval do hektických dvou hodin a něco. Pochopitelně neuspěl. Charaktery jsou nutně ploché a emoce se snad ani nemají šanci ukázat. Tomu nepomáhají ani veskrze průměrní herci. Dejah Thoris je pro mě, jakožto milovníka knižní série, naprostým zklamáním. Krásná dejme tomu je, ale bez půvabu a vznešenosti jsem jí její aristokratický původ a osudovost nevěřil ani omylem. Povedlo se snad akorát technické provedení a atrakce. Škoda, věřil jsem že z jedenácti knížek dokáže Disney vyprodukovat alespoň tři filmy. ()

ivan bohatyr

No žádná sláva, z počátku jsem měl dost strach, když to začínalo jako Indiana Jones a na přehrávaci se mi ukazovalo 2hod 12min. Ale příběh nebyl špatný, čtyř-ruké, šesti a více-nohé potvůrky taky zajímavé, do toho letadýlka a měčové souboje atd. Nicméně taky nuda, hloupé řeči a Taylor Kitsch se taky zrovna nepředvedl. Ještě musím přičíst plusové body za master-extra-swift psa, takže suma sumárum akorát průměr. ()

neoBlast

Je smutné a paradoxní zároveň, že John Carter, dědeček sci-fi, ztroskotává na srovnání se Star Wars. Ale vidím, tady jeden zásadní rozdíl... nemá za zády božskou trilogii z přelomu osmdesátých let, za kterou bych mohl přehlédnout tu nechutnou disneyovskou přeslazenost či odpustit herecká dřeva, obdivuhodně obsazená do všech rolí ve filmu. Přeprodukovaný a nepříliš lahodný koláč. 40 % ()

elanius

(74/2012, BluRay720p) / Poctivo odvedené dobrodružné remeslo, škoda len že priveľmi nadstavované, skrátiť aspoň o pol hoďku a celý film by určite pôsobil svižnejšie. Technicky skvelé, príbeh dostačujúci. Ako oddychovka na víkend sa dá len doporučiť. (7/10) ()

KitFisto

Sakra tak tohle se mi strašně nelíbilo ačkoliv jsem se na to těšil. Borce, kterému nevěřím ani jedni vteřinu, že je nějakej krutopřísnej spasitel omylem teleportujou na Mars. ( Btw Taylora Kitsche už nechcu nikdy v ničem vidět). Vůbec mu to nepřijde divné a chová se jako doma a nic ho nepřekvapí. Tomu fakt nevěřim a je mi uplně jedno co se mu stane. Hlavní záporák pěkně slabej a trapnej. Nakonci se to pobije hlava nehlava, zemře hodně lidí ale to se přejde a hned je svadba no prostě blázinec a strašná sračka, která nudí od začátku do konce. Tak velký rozpočet- fakt tleskám tvůrcům well done! No a o tom, že si to hraje na novodobé Star Wars ani nemluvě a vykrádačka to je neuvěřitelná až to pěkné není. ()

geklon

Ach né, tak uchvatná výprava, ale ten smínek nemá žádnej spád a i ty velkolepé bitvy nejsou nějak extra akční...... a vůbec od začátku mi bylo bamborák co se v tom filmu děje........No není sci fi, jako sci fi. Na kost obráno, se dá konstatovat, že tohe je už klasicky vyhlížející Disneyovka, zabalená do extrémně vybroušeného hávu, bez kouska osobní invence a i třebas prvoplánových emocí. Z úcty před neskutečně úchvatnou animací a speciálními efekty, dávám za tři. ()

ywo666

Hviezda Taylera Kitscha rastie. Mne moc sympatický nie je a tých vlasov by sa mal asi zbaviť. Ale do tejto rozprávky sa hodil. Je to taká zmes Avatara, Star wars a ďalších sci fi. Nič originálne okrem určitých vizuálnych vychytávok neprináša. A iba niektorí herci sú sympatickí. A celé to pôsobí okresane. Priznám,že neviem, čo je predloha. Ale z filmu mám pocit, že to nemalo skončiť pri jednom diele. Škoda,že to bol taký prúser. Alebo nie? Chceme takéto filmy? Ako zážitok to nie je najhorší, ale mám neodkladný pocit, že niečo ostalo nedokončené a niečo mohlo byť lepšie. Takto je to klasický mega-blockbuster. 3* ()

venison

Čekala jsem průměrnou béčkovou akční sci-fi podívanou a dostala jsem velmi inteligentní, promyšlený příběh, který by stylově mohl konkurovat "Hvězdným válkám" či "Hvězdné bráně".. Líbí se mi promakanost národů a charakteristika hlavních postav.. Moc pěkně vyvedená grafika.. Příjemný dějový i vizuální zážitek :-) ()

lennyd

John Carter (Taylor Kitsch) má sen. Malý sen. Jen takovou malou jeskyňku plnou zlata. Jenže když svůj sen najde, je podivnou náhodou přenesen na Mars, kde se - ať už se mu to líbí ne ne - zapojí do konfliktu mezi zlými Zodanganami a hodnými Heliaami. Carter se díky svým schopnostem seznámí s princeznou Helia Dejah Thoris (Lynn Collins), a dozví se o tajemných Thernech, kteří zdá se celou válku zpovzdálí řídí. Aby se mohl vrátit zpět na Zemi ke své jeskyni plného zlata, musí pomoci obnovit rovnováhu na Marsu a pomoci princezně zpět na svůj trůn... Nemám rád filmy jako je tento, na které člověk dvě hodiny kouká (a kouká se na ně fakt náramně), a po pěti minutách po závěrečných titulkách je všechen zážitek pryč. Tento film opravdu kromě fakt povedené vizuální stránky nenabízí nic. Žádný příběh (resp. nabízí, takový - který si průměrně zdatný desetiletý kluk vymyslí za dvacet vteřin). I herecké obsazení mne dost iritovalo, a to převážně Taylor Kitsch jako John Carter a Lynn Collins - podle mne se jednak vůbec nehodili k sobě, a ani do tohoto filmu. Naštěstí mi herecké obsazení trochu vylepšili Mark Strong a Dominic West (byť na "záporné" straně). No a nakonec musím opět zdůraznit vizuální stránku filmu, která je fakt suprová (aby ne, když do toho vrazili 250 miliónů dolarů). Ale i tak si myslím, že Edgar Rice Burroughs měl zůstat u Tarzana, nebo aspoň to stejné mohli udělat filmaři.. ()

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

10.10.2022

20 největších propadáků poslední dekády