Mishqo

milujem fantasy a sci-fi ale mám z toho zmiešané pocity.....bolo to miestami nudné a ten záver mi pripadal ako narýchlo dopečený a neprišlo mi to až také originálne (ako kópia resp. mix iných fantasy či sci-fi filmov) ale samozrejme že to malo aj svetlé stránky - dobrá hudba, dobré obsadenie a dostatočná pozeratelnosť a v neposlednom rade nádherná výprava a vizuálne efekty ()

yeniczek

Poprvé viděno ve 3D originále a ted po podruhé:) jsem se rozhodl obhájit své 4*. Knižní předlohu jsem četl (film si bere mnoho i z knihy druhé), vím tedy, že se jedná o sci-fi z roku 1917 a bylo to inspirací pro všechny známé příběhy a nebudu kopat okolo sebe, že se tomu nemá vytýkat neoriginálnost a podobně. (nemá! :D) Ale ten film je přímo ztělesněním oné brakovité knížečky se vším všudy a to já rád. Macho kovboj, krásná princezna, stáda zelených marťanů a opravdu dobré efekty a výprava. Chce to být tak velkolepé, že tomu bohužel škodí zkratkovitosti a popravdě nevím, jestli se v tom někdo bude napoprvé orientovat. Spokojenost i napodruhé, ale také jsem možná až moc času trávil s tenkými knížečkami plnými největších sci-fi klišé, a proto se najednou cítil jako doma. 8/10 ()

Trustme

Řekněme si na rovinu: v kinematografii bylo už natočeno úplně všechno a tak nějak se už začíná vše víc a víc podobat něčemu, co už jsme viděli. Tvůrci se snaží jen maskovat své filmy přidáním jiného barevného odstínu, změny názvů a jmen a větším rozpočtem. Filmaři hledají i v těch nejzapadlejších koutech antikvariátů ty nejposlednější rodokapsové hrdiny a na plátně je proměňují v pompézní blockbusterové bohy. Jenže divák díky internetové době vidí víc filmů, než divák před 20. léty, kterému stačilo spatřit na plátně jurského ještěra a měsíc se z toho nemyl. Sci-fi/fantasy je vůbec tím nejtěžším žánrem, kde upoutat diváka něčím novátorským je nadpozemský úkol. Většinou se totiž hloupost těhle filmů zamaskuje omračujícími efekty a nebo se speciálními efekty hloupost vytvoří (studio The Asylum). John Carter není úplně špatný film, jen se opozdil a nebo mu diváci zestárli. Trápení se s tímhle filmem přesto neodradilo produkci a dotlačili ho až do finále. Obávám se, že John Carter se stane jejich náhrobním kamenem a možná i celému žánru fantasy. Protože peníze se už odváží dát na podobné nudné fantasmagorie jen nějaký kovboj a nebo vetřelec. Třeba se jednou dočkáme, že někdo od filmu objeví na půdě krabici se starýma Abíčkama a za 300 milionů dolarů natočí Kruanova dobrodružství. ()

hroubek

Na tenhle film jsem se hodně moc těšil.Sledoval jsem každou ukázku a televizní spot a moje natěšenost stoupala.Pak přišli první recenze a tržby a mé nadšení začalo klesat.Přestože nadšení klesalo, stále jsem chtěl film vidět a bavit se při něm.John Carter není špatný film.Do špatného filmu má hodně daleko.Ale také není nic extra výjimečného co musí každý vidět.Problém filmu je nejen ve vyprávění příběhu, ale hlavně s prací s postavami.Ve filmu výrazně chybí typická postava vypravěče a průvodce hlavního hrdiny, který by jemu(nám)upřesnil co a jak.Začátek filmu je dost chaotický a nedává moc smysl.Po přistání na Marsu se film výrazně rozjede a začnou se projevovat peníze z rozpočtu.Dostáváme spoustu nádherných akčních scén i záběrů.Při sledování všeho co se ve filmu v druhé půli děje, člověk velmi snadno zapomene na křečovitý rozjezd.Někteří herci jsou nevyužitý a o spoustě pořád přemýšlím co tam dělali.John Carter díky všem drobným chybá skončil, jako propadák, ale to by nám však nemělo zabránit si ho naplno užít.Není to tak dobrý jako Star Wars sága, ale jsou tam okamžiky, které se jím klidně vyrovnají a navíc mají tam božího psa. ()

VasaX

John Carter je snahou o epické fantaskní sci-fi. Se solidní vizuální stránkou a poměrně dobrou akcí. Já jsem to bral spíše jako takové vesmírné fantasy, takže jsem musel dát logice volno a popustit uzdu fantazie záhadných principů. Herecky je to sympaticky obsazené: záporňáci jsou záporní, klaďáci jsou sympatičtí, princezna je půvabná. Všechno jak má být. Dokonce jsou tu protivníci na druhou dle principu "zlý a horší", což se také hodí, trošku to rozvlní jinak celkem přímočarou zápletku. ale i přes technicky a vizuálně povedený film je John Carter po Disneyovsku jednoduchý a plytký. Přes to, dávám čtyři hvězdičky a to zejména díky tomu, že jsem nemohl odtrhnout oči od krásného zpracování, konstantního děje a dobré akce a neměl jsem čas se zabývat tím, že to vlastně není žádný scénáristický zázrak. Ale i tak se dají točit poutavé filmy. To že jsem se u Johna Cartera bavil, a až zpětně se mi začínaly v hlavě tvořit výtky, je pro mě na odpočinkový film více jak dostačující. ()

Danny F.

Pěkné to bylo. Povedli se i ty oblůdky a stvůrky. Mě bavil ten pes. Za to scénka v aréně byla unáhlená a skončila dříve než začala. Vizuál se taky povedl. 70% ()

Petr23

Celkem příjemná oddychovka. Nebýt občasných hluchých míst a nesympatických a prkenných postav, byl bych spokojen. ()

Terzeus

Pokiaľ sa vám páčil Avatar, John Carter je mu podobný v istých vonkajších znakoch ako iný svet a ľudský hrdina avšak je značne horšie spracovaný a nedisponuje režijnou sviežosťou. Na druhej strane poteší ladným zvládnutím akcie a záverom, ktorý síce naznačuje možné pokračovanie no v rámci príbehu ako takého je pozitívnym prekvapením. Skrátka – film neurazí až tak príliš ako by sa dalo a na druhej strane ale vôbec nepoteší tak ako by mohol. Tak snáď nabudúce. ()

Brain-D

Docela překvapení. Pořád jsem se jaksi díky hodnocení csfd snažil hledat pasiva. No ono i přesto mě to příjemně zaujalo a bavil jsem se. Je to něco mezi Avatarem a Star Wars. Má to svou eleganci, ale taky svoji stupiditu. Taková příjemná akční dobrodružná pohádka. Jinak ještě musím pochválit vizuál, který byl opravdu úžasný. ()

VanTom

Stačí se naladit na správnou vlnu (a přežít úvodní kostrbatou půlhodinku ze Země) a pak už si jen vychutnávat nespoutané fantaskní dobrodružství plné nespecifikovatelného kouzla klasických pulpových románů z počátku 20. století, které lze považovat za základní stavební kameny popkultury. Z dnešního pohledu možná archaické, naivní a okoukané, ale co jiného očekávat od věrné a uctivé adaptace 100 let starého brakového sci-fi? ()

Michi88

John Carter: Mezi dvěma světy. O čem, že to vlastně bylo ? Už si to skoro ani nepamatuji, jak moc mě to nebavilo. Ne vážně tohle byla jedna velká nuda se speciálními efekty. Dávám dvě hvězdy za tu zelenou Máňu, rychlopsa a dvě obrovská monstra v aréně. ()

romajz15

A tohle bylo co? Avatar, Star wars nebo Superman? Viděl jsem arénu na Geonosis, domorodce útočící na vesmírné lodě, i létajícího chlápka, který všechny zachraňoval. Vypadalo to jako levná napodobenina všeho dohromady. Akce vcelku trapná, animace postaviček a příšerek hodně trapné, příběh celkem dobrý, když si odmyslím, že je každá jeho část převzaná odjinud. Jedna hvězda je za závěrečnou scénu. ()

Sany33

Z Johna Cartera sála poctivý dobrodružný film a aby bolo jasné, viac ani nesľuboval. Nikoho nechcel ohúriť efektmi a ani nechcel nasilu presviedčať divákov o vymyslených technológiách cudzieho sveta. Z nášho pohľadu ide o retro sci-fi, a tak k tomu treba i pristupovať – nechať sa viesť a na chvíľku snívať o iných svetoch. Tak ako mládež, ktorú na začiatku dvadsiateho storočia práve príbehy Barsoomu priviedli na dráhu vedcov, fyzikov a kozmonautov, ktorí o niekoľko dekád neskôr na vlastnej koži objavovali rozľahlý vesmír. 80% ()

Miki8888

Co sem každej se*e Avatara nebo Star Wars? Zas tak strašné to teda nebylo. Jediné co mne poměrně dost zklamalo bylo 3D. Po 15minutách sem si říkal, jestli jsem opravdu na filmu ve 3D. Nezařazoval bych to ani jako úplnou pohádku pro děti. Roztomilý a srandovní "pes" v krátkých scénkách film oživí. Musím uznat a dát za pravdu , že teda rozpočet 250 miliónů je pecka a ty prachy mohly se využít lépe. Nechce se mi tu dále moc rozkecávat. John Carter není žadný světoborný film, ale ani odpad. Průměr. ()

Roseinka

Krásné fantasy, které mě fakt překvapilo... Nebyla ani minuta, kdy bych se nudila. Skvělé bojové scény, hudba, grafika - všechno super! Výběr hlavního hrdiny naprosto excelentní. Nesrovnalosti neřeším, protože to nemá smysl. Jedinou obrovskou chybou celého filmu byla princezna s kontaktními čočkami a jakože "sexy" šatičkami. Vůbec tam nezapadala. Jen kvůli ní dávám 90%. Opravdu moc se mi to líbilo a kdo to srovnává s Avatarem je blázen, protože se to k tomu ani trochu nepřibližuje. Naprosto se vším souhlasím s komentářem uživatele Chizkiyahu. ()

blackJag

Už teď to vypadá (2. týdny po premiéře), že z Cartera bude propadák, ale řeknu vám, že mě to pořádně mrzí, protože jestli jsem měl po skončení této velkoprodukce (rozpočet 250 USD mega) na něco chuť, bylo to pokračování. Přitom před takovými 10. lety, kdy lidem ještě nestačilo čumět na filmy jenom na 17" palcových monitorech, by takový film musel zabodovat. Nebo ne? Co je na něm vlastně špatného? Na to, o jak archaický materiál jde, se ho povedlo slušně konvertovat pro potřeby dnešní divácké obce, má skvělé obsazení (přeji Kitschovi, aby alespoň BITEVNÍ LOĎ byla pořádným hitem, protože být hlavní tváří dvou blockbusterových propadáků v jednom roce by už muselo torpédovat i osvědčené hvězdy typu Cruise nebo Smitha), představuje komplexní, dobrodružný svět a má výborné triky. Neříkám, scénář někdy nepostupuje podle načrtnuté logiky, to, že kvůli tomu film ale nebyl kratší, v tomto případě upřednostňuji před chladným úsudkem. Rád přiznávám, královsky jsem se bavil a je opravdu smutné, že takto povedená látka z pera literárního otce Tarzana, ze které čerpali jak Lucas (STAR WARS), tak Cameron (AVATAR), bude muset tak krutě finančně neuspět. 85% ()

Symbi

Mix sci-fi a fantasy pohádky typu Flash Gordona z 80. Let s efekty a scénami připomínajícími hvězdné války či Avatara. Naivně kouzelný příběh, se slabšími dialogy není pro každého. Přesto si myslím, že by měl větší úspěch, kdyby film v této podobě přišel o „pár“ let dříve a třeba i bez 3D . (Neplést s http://www.csfd.cz/film/271615-vladcove-marsu/ - Proti tomu je John Carter: Mezi dvěma světy druhý Avatar) Film je natočen podle knižní předlohy E. R. Burroughse - Princezna z Marsu. (http://www.legie.info/kniha/1492-princezna-z-marsu) A jde o první z jedenácti knížek tvořících sérii o Johnu Cartrovi na Marsu.Tudíž je tu potenciál k pokračování. Bohužel to vypadá, že kvůli rozpačitým reakcím diváků a celosvětovému kasovnímu „neúspěchu“ tohoto filmu se pokračování brzo nedočkáme, pokud vůbec. ()

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

10.10.2022

20 největších propadáků poslední dekády