slunicko2

Dobrodružství pro malé i velké kluky. 1) Rodokapsová story (inu, "Tarzan" Burroughs) je úchvatná podívaná, kdy divák zapomíná, že jde většinou o animaci. Zde je 47letý režisér a spoluscénárista Andrew Stanton doma - počítačová animace je jeho obor. Tharkové se prohánějí podmanivou utažskou krajinou jako Vinnetou Chorvatskem a jejich mláďata jsou nezapomenutelná, o superrychlém pejskovi Woolovi nemluvě. 2) Scénáristé (byli na to tři) se vykašlali na profil jednotlivých postav, o rozličných kulturách a náboženských systémech, které Burroughs podrobně popisuje, se zmiňují jen letmo a zaměřují se na akci, pohyb, adrenalin. Vede to k logickým místy až úsměvným lapsům. Například počínání Thernů nedává žádný smysl a protože jejich role je klíčová, ani film pak nedává smysl. Rovněž paralela mezi občanskou válkou v USA a občanskou válkou mezi Zodangou a Heliem s přihlížejícími Indiány - Tharky se tu ztrácí a je devalvována hloupými dialogy a prázdnou předvídatelnou akcí. 3) 31letý přitažlivý nomen omen Taylor Kitch (John Carter) mě herecky nezaujal. 4) Výstižné komentáře: Marigold***, Verbal*****. ()

movieband

Nemůžu jinak, ale mě se to líbilo. Nechápu , jak snímek mohl propadnout, protože je to skvělá zábava. Pohádkové sci-fi (mix Star Wars a Prince z Persie), které je dle mého určeno i dětem, aby z toho dospělého, filmového světa taky něco měli. Výborní, sympatičtí herci (Taylor Kitsch, nádherná, kouzelná, ..... Lynn Collins, Mark Strong), vydařený soundtrack, dost dobré efekty, trochu vtipu, dost dobře natočená akce dělá pro mě z Johna Cartera překvapení roku 2012. Komiks není vůbec špatný, ale jak už to tak většinou bývá, tak filmaři se většinou jen inspirují a výsledek je většinou jiný, než diváci čekají. Mě film, ale překvapil a nadchnul. Doufám, že se "The Gods of Mars" povede stejně dobře jako tento díl.90% ()

italka63

Souhlasím se Segrestorem i Zelvopyrem, já se dobře bavila a to je hlavní, tenhle mix fantasy a sci-fi nezklamal, zrovna tak jako Taylor Kitsch a James Purefoy. Jo, na Marsu mají hrozně sympatický psy, a kdyby se třeba natáčelo pokračování, tak se přimlouvám za huňatou rasu-lepší se drbe:-) ()

Philcze

Možná trochu dlouhý, ale působivý výlet na Mars. Vedle vynikající výpravy a triků překvapivě vyniká i charisma Taylora Kitsche, který sice v trailerech působil maximálně mrtvolně, ale v celovečerní délce to snaživě dohání. Hlavním trumfem je ale fakt, že Carter funguje i ve scénách ve kterých se zdánlivě vůbec nic neděje, přitom scénář není nějakým záchvatem geniality. Jiskření mezi Kitschem a Collins se dostavuje a film tak nestačí nudit, i když by k tomu s horším režijním vedením a herci pravděpodobně došlo (viz. Princ z Persie). 8/10 P.S. Bitka kombinovaná s flashbackem je samozřejmě nejlepší scéna filmu. ()

Hanyou

John Carter je hodně pohádkový. Zápletka je bez nějakých nečekaných zvratů a i konec je dost předpokládatelný, vadí to? Podle mého názoru vůbec. Příběh, který se moc vážně brát nedá je pohodově prošpikován netrapnými vtípky, které tam zapadly jak měly a oživily nepříliš napínavý nebo akční děj. Akce totiž opravdu není nijak dechberoucí (až na pár scén). Hrdinové jsou v pohodě a hlavně ten pejsek je šéf. Prostě fajná pohádka z vesmíru. ()

Helo

4* je málo a 5* je moc... ale vzhledem k nízkému zdejšímu hodnocení udělím těch pět. Vizuálně pěkná podívaná s jednoduším klasickým příběhem, ale dobře a vtipně podaným. 3D si myslím povedené, stejně tak, řekl bych až pixarovské vtípky (rychlopes, sázka - pěst). Herecký výběr taky slušný (potěšil Caesar a Marcus Antonius :) ). Vždyť já vlastně ani nemám co vytknout, tak proč se bát těch pěti hvězd? ()

PogoJoe

3 a půl || Nádherné vizuální zpracování. Škoda, že scénář resp. příběh nebyl lepší. Takhle už se příště producenti dvakrát rozmyslí, než nasypat peníze do nové výpravné fantasy/sci-fi... ()

Thomassi

John Carter je popcornová zábava po všech stránkách. Je to typ filmu, který bude pro některé vizuální slastí a pro nadšence Star Wars určitě koukatelný, pro některé ale totální chujovina bez sebemenší myšlenky. Já osobně jsem od toho nečekal vůbec nic, a dopadlo to možná o něco lépe než jsem čekal. Pravda, srdce mi u toho závratným způsobem neplesalo, ale co se týče zábavy, nenudil jsem se. Mars vypadá vskutku dobře, a tak, jak já nesnáším všelijaké strašidla a atypické hrdiny, tady mi to nevadilo. Příběhově sice John Carter nijak neoslní, jedná se znovu nečekaně o záchranu jedné civilizace. A kdo jiný ji může zachránit než hlavní hrdina. Ale paralela žití na Zemi a na Marsu se mi jevila dobře. Celkově tedy nepatřím ani do jednoho tábora diváků, jsem jen ten, který si takovou jednohubku náležitě vychutnal. No a kdyzž máte možnost koupit to za necelý dvě kila i s 3Dčkem? No nekup to :-D ()

salalala

Nevěděl jsem, co čekat, takže mě to až tak nezklamalo. Na Stantonově hraném debutu je vidět, že stál spoustu peněz a vizuálně i technicky je to špičkové. Veškerá prostředí jsou promyšlená do nejmenších detailů a hrozně pěkně se na ně kouká. Některé záběry jsou úchvatné a přechází z nich zrak. Tahle stránka je ale bohužel tím jediným, co tu funguje. Celkový příběh je nezajímavý až nudný a postavy se pouze přesouvají z místa na místo, aniž by se toho moc vysvětlilo. Proč on jako jediný létá, se nedozvíme po celou dobu. Dialogy jsou mnohdy jak z laciného seriálu a ani nemají ten správný náboj a působí až moc křečovitě. Taylor Kitsch není moc charismatický a hraje se tu hlavně na jeho figuru a bicepsy, které se zabírají hned několikrát detailně. Lynn Collins je sice hezká, ale hrát taky moc neumí, tudíž je to hodně bizarní ústřední dvojka, mezi kterou to moc nefunguje. Mark Strong je tu málo a odvádí svůj klasický padoušský standard, Dafoe sice není vidět, ale i pod tou maskou předvádí dost emocí, což je moc fajn, protože se na to mohl klidně vykašlat. O ostatních už nemá cenu mluvit. Celkově vzato hybrid mezi dnešním a osmdesátkovým fantasy, který zachraňuje jen a pouze vizuální stránka. 50% ()

Falconica

Řeka kýče a vodopád conanovsky namachrovanejch kravin:-D Docela sranda. Ale odchod z kina mne zanechal bez výraznějších dojmů. Předlohu jsem nečetla, ale tušim, že velký díl vin jde na triko jejímu staletému příběhu:-) Té nátuře Tarzana to naprosto odpovídá. Scénář to zabíjel naprosto maximálně. Ale jak řikám, zasmála jsem se docela dobře:-) A ta aportující megaropucha byla zvráceně roztomilá... ()

Mr.Pumpkin

Já jsem byl po skončení projekce v zásadě spokojen s tím, co jsem viděl, ale k nadšení jsem měl poměrně dost daleko. Jak už tu někteří napsali, tak to určitě chtělo charismatičtějsího hlavního hrdinu. Na mě osobně působil neslaně nemastně a tak nějak jsem mu prostě nedokázal úplně fandit. Neslaná nemastná a bez nějaké zásadnější invence je vlastně i většina filmu. Prvních sto minut tak nějak prošumělo, aniž by mě příběh výrazněji oslovil. Poslední půl hodinka mě ale celkem vtáhla do děje a nápadně tak vylepšila i moje výsledné dojmy z filmu. Co se týká hlavní hrdinky, tak ta je sice poměrně sexy, ale myslím, že nemohlo být těžké vybrat kvalitnější herečku. Na druhou stranu je fakt, že měla smůlu na hodně kýčovité repliky. Úplně jsem taky nejuchal z hudby. Jednak by podle mě filmu slušela nějaká úderná ústřední melodie a jednak mi přijde, že hudba místy umocňovala klišovitost filmu. 3D mi v případě tohoto filmu připadalo úplně zbytečné, protože vůbec nebylo využito možností, které 3D nabízí. Spíše tak bylo 3D na obtíž a opět jsem se utvrdil v tom, že se ze mě fanoušek 3D jen tak nestane. 65% ()

dawe04

Zbytečné, lacině vypadající promrhání zajímavou předlohou. Roztahaný patetismus, disneyovská infantilita a naprosto mimózní casting vylučuje jakékoli srovnávání s podobně laděnými, ale mnohem lepšími filmy, kterých se nedávno vyrojilo spousty. ()

FilmFan24

Velevýpravnému dobrodružství odehrávajícím se většinou na Rudé planetě chybí snad jen malinko víc v trailerech tolik slibovaná akce. Nejvíc se mi asi líbila scéna bitvy prostříhaná flashbacky kde se dozvíme tak akorát dost, jaké trauma si John Carter (Taylor Kitsch) prožil doma na Zemi. ()

Hamaradža

Tak aspoň za ten vydarený a prekvapivý záver sa prikláňam k priemernému hodnoteniu, ináč sa komerčnému fiasku naozaj nečudujem. Keď pozeráte 250 miliónovú trikovú megalomániu a rozmýšlate že ešte aj ten avatar mal lepší scenár, je jasné že je niečo zle. ()

TominoLa

V první polovině jsem se občas nudil, ale druhou jsem si vcelku užil. I, když podobné filmy nejsou mým šálkem kávy tak John Carter i přes vykrádání různých filmů vcelku obstál. Určitě lepší než blafy z poslední doby jako Princ z Persie: Písky času, Válka bohů, nebo nové zpracování Souboje Titánů. Určitě nelituji peněz za kino. 7/10 ()

Dont

Čekal jsem to o dost horší, ale nakonec to vlastně nebyl vůbec špatný film. Vysoký rozpočet se projevil na poměrně slušných efektech, děj se nijak nezadrhával, nenudil jsem se a závěrečné rozuzlení taky neurazilo. Ubrat na zbytečném „americky laděném“ patosu, trochu poladit scénář a byl by z toho nadprůměrný blockbuster. Možná ještě s ohledem na to, že peníze asi nescházely, tak se mohlo víc zainvestovat do hereckého obsazení. Willem Dafoe jen mluvil, Mark Strong a Ciarán Hinds ve vedlejších rolích jako vždy dobří, ale ta ústřední dvojice mě ne zcela přesvědčila. Tedy na Taylora Kitsche jsem si někdy od poloviny snímku zvykl (i když úplně mi tam prostě neseděl), ale Lynn Collins mě nesedla vůbec. ()

Skip

Hrozná slátanina, kterou mi dělalo problém dokoukat. Dvě hodiny nudy nad něčím, co vypadlo z podivných mozků kdesi v Hollywoodu. ()

higuain

V podobných filmech je zde napsán Avatar, já v tom však viděl mix klasické Disney pohádky, Star Wars a Gladiátora. Mít to trochu doladěnější scénář (baví to pouze v akčních sekvencích) a v roli hlavního hrdiny někoho s charizmatem (Kitsch je a vždycky bude dřevo), bylo by to i na 4/5, takhle lepší průměr. ()

fmash

Děsná srágora. Avatar na sucho. Princeznu chci za ženu (tady se zarazím, abych řekl, že její role je zdaleka největší slabina filmu jak co do scénáře, tak co do výkonu). Animáky s roztomilými broučky z toho přímo smrdí. Ještě že neumím fyziku. Klišé (a fuj, snad i kýč!). Moc se v tom nešťourat. Atd., a v rámci proklamativního charakteru tohoto komentáře udržím i to svoje lehce nadsazené (proklamativní, cheche) hodnocení. Dost odlehčená pohádka pro děti, která baví (a třikrát hurá berserkrovským scénám, které snad úplně vymřely). ()

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

10.10.2022

20 největších propadáků poslední dekády