Petfruf

Podle místních komentářů a recenzí jsem čekala rozhodně větší prů... švih. No, možná to bylo dobře, že do sedačky v kině jsem zapadla s představou, že se budu po většinu filmu v ději ztrácet , že film bude moc dlouhý a nezajímavý, že je to kopie všeho možného od Duny, přes Star Wars, Krull, Titány, Gladiátora a bla, bla, bla... Jediné, co mi opravdu vadilo byla Lynn Collins, umělejší a nudnější princeznu, aby člověk pohledal. A taky příliš dlouhá stopáž (ne, že bych byla jedna z těch, co nevydrží sedět v kině na zadku víc jak dvě hodiny), která filmu moc neprospívá a zbytečně příběh rozmělňuje. Nejvtipnější na všem jsou komentáře, co všechno film vykrádá, ale stačí si uvědomit, že Burroughs příběhy z Barsoomu přivedl k životu během dvacátých let minulého století, takže dávno před Frankem Herbertem či Lucasem, a v té době to musela být naprostá pecka a dnes již sci-fi klasika, s klasickým hrdinským příběhem (opakujícím se po staletí) a s klasickým zamyšlením nad dobrem a zlem. Navíc ilustace knih celkem i korespondují s tím, co je ve filmu vidět. Film jsem si v kině užila a i když mám k logice některých scén a dialogů výhrady a vše je dohromady zabalené v popkornovějším stylu, tak dávám čtyři hvězdy. Vizuálně je John Carter moc povedený a vidět ho doma v televizi nebo na monitoru, musela bych na hodnocení ubrat. PS: Kitsch rozhodně není takové nezajímavé prkno, jak jsem očekávala. PPS: Mám slabost pro Marťanskou kroniku a během filmu jsem si nejdenou na tuhle geniální věc vzpomněla, tak možná ze mě mluví čirá nostalgie.. ()

Parlay

Největším záporem snímku, který jej, alespoň z mého pohledu, neskonale sráží, je scénář a s ním související podání příběhu. Postava Johna Cartera, zejména s přihlédnutím k jeho životnímu osudu, skýtá značný potenciál – věčná škoda těch nesmyslných a prázdných vět, které tahají za uši a mučí nás svoji hloupostí. Dobrodružství Johna Cartera nabízí nemálo kladů - audiovizuální a trikovou stránku, několik věru vtipných scén, dějovou linii zabývající se „správci osudu“, povedenou akční scénu za emotivního hudebního doprovodu, „prasopsa na speedu“ a sympatický nadhled, avšak co je to platné, když si scénáristovo nadání a um v tomto případě vzaly dovolenou. ()

GILLWANDER

Nudné, zdĺhavé, megakomerčné klišé, ktoré sa svojou naivitou podkopáva. Veľkolepý fantasy hnus, ktorý nemá čím prekvapiť. Ak máme na mysli prekvapiť nedostatkami tak vtedy áno. Prekvapí, zarazí a na dlhšiu dobu obarí. Toľko neschopnosti a zbytočných spletitosti v deji som nemohol vždy monitorovať. Postavy boli blbé, otravné a nepodarene odkukané. Scenár ako z najhoršieho sna tu bol krutou realitou. Dialógy boli príšerné. Vizualizácia a celkové efekty ujdu, ale čo na tom zmení, keď sa jedná o jednu veľkú komerčnú hovadinu? 40% ()

dee-key

Popcorňák jak má být. Barevné, svižné, vtipné, akční a i když jsem to téma už asi 3 526 441 krát viděl, nikdy mě nepřestane bavit. A hlavně tam byly velké chlupaté čtyřruké opice a čtyřrucí mimozemšťani a hromada zbraní a bitvy a milostná zápletka a palácový převrat a třídní boj ... Prostě ten film má toho hodně co nabídnout. ()

buchli

Kdykoli někdo natočí film o spoře oděném vysvalenci ohánějícím se mečem, mé srdce zaplesá. Když se ještě navíc jedná o adaptaci E. R. Burroughse (oblíbený autor mého jedenáctiletého já) a dá se na to jít do IMAXu, není co řešit. John Carter (teď mluvím o filmu, ale asi by se to dalo částečně aplikovat i na postavu) vypadá dobře a efektně, neuráží diváka hromadou nesmyslů (koneckonců, co mohli před 100 lety vědět o Marsu, že?) a vůbec baví natolik, že ani trochu nadstandartní stopáž nenudí. Občas jsem sice měla pocit, že chemie mezi Dejah a Johnem zas tak moc nefunguje (tak bleskově se do ní stejně zamiloval jen proto, že tolik svlečenou ženu ještě neviděl... a to byl ženatý), ale opravdu jen občas. Ale proč proboha musel Edgar pojmenovávat to město Helium? Trvalo půl filmu, než jsem se při každé zmínce o něm přestala uchechtávat... A obsazení Caesara a Marka Antonia do rolí (téměř) Caesara a Marka Antonia - nice! ()

easaque odpad!

Fantasy disneyovka dopadla podle předpokladu, takže naivní a vše natočeno jen na efekt. Vypadá to jako by Disney chtěl natočit mix mezi Star Wars a Dunou, ale vše se míjí učinkem a výsledkem je krásná spatlanina bez duše. Dal jsem tomu ještě šanci, ale nevidím důvod proč dát aspoň jednu hvězdičku - hodně hodně hloupé a vyumělkované. [ PŘÍBĚH: 0 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

M.i.k.e

realtivně povedený mix Avatara,Riddicka,Hvězdných válek a čert ví,čeho ještě,který se může pochlubit povedeným vizuálem.Co však trošku vázne je titulní hrdina,který,jak již bylo napsáno,je značně sporný a podobný snímek by si jistě zasloužil někoho s větším charismatem.Naštěstí je tu alespoň Dejah Toris,na kterou se hezky kouká.Vzhledem k tomu,že knižní předlohu neznám a od Johna Cartera jsem nic nečekal,jsem celkem příjemně překvapen,ovšem platí,že v tomto žánru existují povedenější kousky...80% ()

Jango_Fett

John Carter mě mile překvapil a bavil, ano v dnešní době je to plné věcí co jsme už viděli v jiných filmech, ale člověk to musí brát s tím že je to podle staré knižní/komixové série (a kupodivu se předlohy až na pár změn drží perfektně) takže kdo vlastně koho vykrádá? :) Možná i díky tomu jsem si při filmu vybavil staré Sci-fi/fantasy snímky typu Flash Gordon, Planeta Krull, Masters of The Universe nebo původní SW trilogii. Ano přesně takovýmhle stylem je příběh točený a na mě to prostě stále funguje :). ()

MartinNDL

Vyhlašuju soutěž do PM: Kdo najde nejvíc filmů, který John Carter vykrádá, vyhrává čokoládovníka. Rozšířený pravidla: Aby se předešlo laickým pokusům, nejnižší počet filmů je 15. ()

Joe321

Absolutně nenáročná fantascifi pohádka, která mě bavila od začátku do konce. A to se jedná o dvě hodiny. Velkou roli v hodnocení hraje moje úchylka směrem k v podstatě jakékoliv fantasmagórii. Zvládnu číst a se koukat na scifíčka z padesátých let nebo sjíždět TOSku, takže ani "nemoderní" zasazení mi po stránce realičnosti či okoukaného nedělalo problém. Naopak mi přišlo v dnešní době osvěžující. Krom toho linie s jeho ženou je podle mě obohacující a vyzrálá příběhová berlička. Kitsch sednul, i když třeba v Battleshipu jsem nad ním trošku skřípal zuby. Uvidím, jaké to bude podruhé, ale zatím takové nové nekultovní SW. PS: Soundtrack se líbil, i když je recyklačně neoriginální. -"Mars. So you name it and think that you know it. The red planet, no air, no life. But you do not know Mars..." ()

Chen

Tvůrcům bylo jasné, že něco tak naivního dnes nemůže fungovat s vážnou tváří a tak se nebáli humoru a nadsázky a filmu to hodně prospělo. Jinak jde o standardní pompézní sci-fi pohádku, která možná ničím nevyniká, ale ve většině ohledu také nezklamává. 7/10 ()

Martin741

Taylor Kitsch bude asi dost dobry nestastnik, lebo hral len za rok 2012 len v tomto priemere a este v akejsi konine, ktora tusim financne prepadla. Dzon Kartr navyse nielenze prepadol, ale pripravoval sa legendarnych - 79 rokov. Jo, tak dlho trvali peripetie pripravy tohoto filmu - este v 30. rokoch sa zacalo. Ako akcne sceny na urovni, ale prilis bije do oci inspiracia Avatarom a Star Wars. A tie digitalne efekty su az moc digitalne. Takze u mna len podpriemer : 25 % ()

Darth Revan

John Carter patří mezi světovou sci-fi klasiku, proto je ostudné, že jsem knihu nečetl, ovšem před pár lety mi otec (uživatel Zippich) daroval komiksy ABC, kde v šedesátých letech Carter úspěšně vycházel. Tento kreslený seriál mne naprosto uchvátil a říkal jsem si, jak mu bude film podobný. A ejhle! Film byl téměř totožný s komiksem a mé srdce poskočilo obrovskou radostí. Všechny mé oblíbené dětské postavy dostali v celém příběhu dostatek příležitostí. Mě, fajnšmekra, potěšil i výskyt mých oblíbených marťanských ras, hlavně divokých Warhoonů. I herecké obsazení se povedl, Kitsch je skvělým Johnem, Tars Tarkas v podání Dafoea nám ukazuje svou všestrannost a Lynn Collins jako Dejah Thoris je krásná princezna, která se umí i trochu ohánět s mečem. John Carter je úžasným sci-fi/fantasy filmem, který pochopí hlavně znalci knih či komiksů. Všichni idioti, kteří se zde rozplývají, že se jedná o remake Turkish Star Wars, patří bezprostředně do psychiatrické léčebny. 5* ()

O´Neill

Od Johna Cartera jsem moc nečekal, a taky, že jsem nic nedostal. Hlavní vadou filmu je neskutečně přestřelený čas, díky kterému musím říct, že jsem se nudil více než bavil. Nebýt rozdvojených titulků po sundání brýli, tak bych ani nepoznal, že se jedná o 3D film - zkrátka a dobře - 3D naprosto zbytečné, a téměř nevyužité. Herci v rámci možnosti byli dobří, efekty místami nadprůměrné (přesto ne "high end" ala Michael Bay), jindy lehký podprůměr, což se za rozpočet 250MiO dolarů stát nesmí. 55% ()

Petoss1

Scifi to je moje a John Carter mi pripravil pekný zážitok. Nečakal som, že sa budem až tak baviť. Film nemá hluché miesta, neustále sa deje niečo zaujímavé. Príbeh, postavy skvelé aj vďaka tomu, že sa to neberie príliš vážne a je to taká oddychová rozprávka z Marsu. Mám chuť si to pozrieť znova. PS: Naspídovaný psíček je TOP :) ()

Nach

John Carter dělá čest svému žánru. A jsem přesvědčen, že splňuje vše, co má dobré scifi mít a je i zřejmé, že za nějaký čas bude oblíbenou žánrovou pohádkou, obdobně jako dnes slavnější Star Wars. Jejich kvalit sice ani zdaleka nedosahuje, přeci jen to ale není zas až taková tragédie, jakou jsem očekával. Na filmu jde vidět, že stál mnoho peněz. Speciálními efekty se ani na kvantitě a (což je důležitější) ani na kvalitě nešetřilo a o to více mě mrzí, že toto scifi téměř pohřbilo po Avataru rozjetý tento žánr. Za mě uděluji krásných 80%, neboť se jednalo o nádherné, dvouhodinové dobrodružství, které si kdykoli rád zopakuji. ;) ()

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

10.10.2022

20 největších propadáků poslední dekády