Whitebeard

Během filmu jsem měl několikrát nutkání to vypnout, ale nakonec jsem to zvládl, překonal nejnutnější zlo a dostal se k trochu zajímavějším pasážím. Přesto ten film nemá moc co nabídnout. Téměř až divadelní dialogy, který jsou celkem nudný, stejně jako akce a herci. Hraje tu na můj vkus až moc herců Bčkových filmů. 2* ()

AxelWers

Film som videl dávnejšie, ale musel som si ho pozrieť druhý krát, aby som mohol k nemu niečo napísať. Fantazijné filmy v dnešnej dobe musia priniesť niečo nové, čo dokáže diváka pripútať pred obrazovku (monitor) tak, že sa od nej (neho) neodtrhne. V tomto smere John Carter je skôr priemerný film, miestami s chaotickým dejom, kde som dlho nevedel, ktorí sú to vlastne tí dobrí a ktorí zlí (dôvod, prečo som si film musel pozrieť druhý krát). Ale inak nemám filmu čo vytknúť, efekty na úrovni (čo sa v dnešnej dobe vlastne aj očakáva), bol aj happy end, takže 3* určite, chvíľu som uvažoval aj 4*, ale na môj vkus príliš málo akcií, takže zostaneme niekde pri tom priemernom hodnotení, 65% môže byť. ()

feryk

Ti mladší to nepochopí, ale při sledování filmu se mi vybavil starý komiks z ábíčka o Johnu Carterovi. Originální scifi námět a slušné zpracování, tyhle fantaskní příběhy mám rád. Za tu oživlou nostalgii pět hvězdiček. ;) ()

papaguy

Je to tedy hrozná slátanina, inspirující se vším možným. Ale docela zábavná. Škoda, že nebylo prozrazeno více o původu zde představených arcizlounů Thernů. ()

Hpatrik

No páni! Fantastická sci-fi, zábavná, nápaditá, výborně napsaná, velmi decentně ale přitom geniálně obsazená, se spoustou akce,napětí i emocí. I přesto, že Vás to vrhne do velmi nezvyklého prostředí, všechno to dává smysl, skvěle to do sebe zapadá a je to tak přirozené. Rozhodně netvrdím, že je to nejlepší sci-fi všech dob, ale prostě mi to sedlo, a to hodně. ()

stratocasta

Není divu, že dopadla Auta 2 tak zle, když nám každé druhé studio krade Pixarovské animátory. Už se nemohu dočkat Lasseterovy Akiry. A co Carter? Teď nic, za dvacet let kult. ()

Henry Morgan

Říkejte si co chcete, ale byla to zábava. Začátek byl sice poněkud zmatený a trošku otravný, ale vlastně ke konci se vše objasnilo, projasnilo a doufám, že divákovi, neoslepenému tupou zaujatostí došlo, že byl nutný, aby ten příběh měl vůbec hlavu a patu. No jakmile se Carter dostal na Mars, tak se rozjela klasická fantasy řežba se vším všudy a byla to za 250 milionů pastva pro oči a triková senzace. Vytvořený svět Marsu mě hodně bavil a klasické heroické vykreslení postav bylo samozřejmé a hezké. Možná, že spousta lidí ve své přízemnosti zcela nepochopilo smysl toho filmu a čekali nějakou myšlenku, poselství nebo co já vím, co. Já jako snílek jsem se nechal bavit, nehledal jsem nic složitého a ani nic složitého jsem nedostal, ale ten film měl duši a především nápad. Kritizujte si, ale podle mého STantonův první hraný 3D film není taková sračka, jak všichni tvrdí. Nebuďte ovce. ()

PedroPo

Psi mají šest nohou, emzáci čtyři ruce a hlavní hrdina skáče jako Super Mario. Připadá vám to jako velký mišmaš? Tak to jste ještě neviděli celý film :) Když jsem poprvé viděl upoutávky, nejvíc mě zarazilo, že to všechno je pod značkou Disney. A výsledek tohoto spojení "nezklamal". Zkrátka pod značkou ušatého myšáka asi těžko může vzniknout něco krvavějšího a více hardcore, takže výsledek připomíná vykastrovaného boxera - svaly by byly, ale chuť a síla je použit v boji holt chybí. 3D poznámka na závěr: použití třetího rozměru opět postrádá smysl. ()

Rincewind

Nečekal jsem nic hlubokomyslného s pečlivě vystavěným příběhem, jen efektní akční dvouhodinovou podívanou. Tu jsem dostal, takže celkem spokojenost. Jen postavy byly celkem ploché, člověk si k nim za celý film nějak nemá šanci vytvořit větší sympatie. I Mark Strong se tentokrát, jako více méně hlavní záporák, drží zpátky. Burroughsova série o Johnu Carterovi má 11 dílů, uvidíme, jestli studio Disney ještě s něčím přijde. To nejspíš bude závist především na tom, kolik chechtáků film vydělá. ()

tom912

Hodně přehrávající Lynn Collins, málo akce, nemluvě o té rozhodující závěrečné bitvě, kdy mezi sebou stojí dva velké národy Marsu, trvající ani ne 5 minut?! Hodně to zachraňuje sympatický Taylor Kitsch, jeho věrný ''pes'' a dalších mnoho vtipných scének a samozřejmě triky. Nijak zvlášť nenudí, ty dvě hodiny mi vůbec nepřišly, ale za pár týdnů nebudete vědět o čem to bylo. 60 %. ()

haroska

Značně rozpačité pocity. Strašně, ale strašně pomalý začátek, který se zdál být s pohledu diváka téměř nekonečný ( navíc, jak na konci vyplynulo, spousta věcí z toho nebyla ani třeba), pak, když už to začalo mít nějaký spád, střídaly se mi na plátně záblesky hned několika filmů - Star Wars, Indiana Jones, Sedm statečných, Gumídci, Princ z Persie...... vždy, když už jsem se začala orientovat a začala mi být nějaká linie sympatická, střihli to někam jinam a ne zrovna bravurně... O efektech ani nemluvě - v Imaxu jsme si víc prožitku užili z ukázek na filmy jiné, než z filmu samotného. Jediné, co mně celý film nepřestavilo bavit, byl perfektní Galaktický pes... Tři hvězdičky uděluji jen za zajímavou pointu na konci a za krásnou a neokoukanou Lynn Collins. ()

skalican

Už len kvôli porovnávaniu s Avatarom nedám viac ako 2*. Prosím? Veď to je normálne urážka pre Cameroona. Tento film mi nič nedal, teda možno ma obral o 2 hodiny života. Akcia, dve planéty, bitka,.. toto nie je pre mňa. ()

deLaFere

Je to takový klon Avataru a Hvězdných válek. Nic originálního, na nic si to nehraje. Film uteče jako voda i při takovéhle stopáži. Je to sice sračka, ale mě se to líbilo a pobavilo mě to. Collins je opravdu krásná. ()

Melvej

Kdo sakra v tom Hollywoodu tyhle fantasy vymejšlí? Vždyť se na to skoro ani nedalo dívat, jak to bylo příšerný. Opravdu mám rád fantasy, ale tohle byla hrůza. ()

patushik

Co se týče vizuální stránky, nemám co vytknout. Ale tím to bohužel končí. John Carter postrádá jakékoliv emoce a nevím, zda je to hereckým obsazením nebo příběhem. Ani jedno totiž za moc nestálo. 50% ()

Acrobat odpad!

„A týmto Vás vyhlasujem za muža a.....“A v podstate celý JCoM je snaha zabrániť dokončeniu vety. No robí to nesvojprávnymi krokmi režiséra a scenáristu, ktorý bol celý čas v slepej uličke. Robí to zaujímavo prvých 15 minút, lenže „jaskynný transport“ hneď vyvádza diváka z omylu, že sleduje True Grit. Následne je samotný JC všetkým, len nie trochu viac sympatickým hrdinom ako Orlando kdesi v Jeruzaleme. Či chce niekto povedať, že Porter z Paybacku, Singerove skákanie v kukurici, Maximusove zvolania v prašnom koloseu, Obi Wan v aréne, William Wallace so slovným prejavom, zelení Avatari všade okolo a polonahá Gemma sprevádzajúca Princa z Arizony, je samostatne vytvorený?? Ja rozumiem, že na mimozemské postavy má modrý patent James, tak sa mení aspoň krv. Čím si JC a čo sleduješ? Kedysi nadávali ako môže byť tak mladá nadpozemsky krásna Jessica A kvantová fyzička. Skvelý postreh, no na Marse majú tiež niečo také ako Akadémiu vied, no a čuduj sa svete, študujú tam polonahé modrooké dievčiny, ktoré Vás, (a JC) zasvätia do tajomstiev heliocentrizmu. Rozumiem nadávkam a rypnutia si do JCoM, prípadne zvozenia kritikmi pod holú zem. Veď nájsť niť, ktorá by spájala jednotlivé scény, charaktery a celkovo ucelenú symbiózu filmu je prakticky nemožné. Stačí sa pozrieť na posledný zvrat na Zemi. Stručný, logický, v pohode. Prašivé, zanedbané (s výnimkou ihlanu na modrej rieke) exteriéry Marsu nepridávajú na kráse tak ako Asgaard Thorovi. Stotožnenie s hrdinom nemožné, kúsočky deja rozhádzané po zemi, nechutné, otravné dialógy, milé psisko. Kam skáčeš JC? Do prvej ligy? Ak by si sa tváril rovnako celý film, že ťa serie oslovenie Virginia s výrazom „Vy tupci“ smelo skáč. Inak ostaň pričupený. Na ďalší skok nemáš peniaze. Vďaka bohu!! (videné 24.05.2012, BDrip) ()

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

10.10.2022

20 největších propadáků poslední dekády