Do města terorizovaného zločinci přijíždí nezávisle na sobě tajemný tulák (Josh Hartnett) a mladý japonský válečník Yoshi (Gackt). Každý zde má své vlastní poslání. Když se konečně potkají, rozhodnou spojit své síly a společně bojovat proti zkorumpované vládě Nicoly (Ron Perlman) a jeho femme fatale Alexandry (Demi Moore). Celý děj je zasazen do unikátního fiktivního světa, kde se střetává realita s fantazií, do světa, kde si nemůžete být jisti ani vlastní půdou pod nohama. (LadySoir)

zipper111

Neskutečná vizuální stránka v mnohém jasně předčila příběh, přesto jsem se nudil jen chvílemi, ze začátku. Pak samuraj vypráskal několik rudochů a od té doby to byla neskutečná jízda. Kdo mě trochu štval byl žensky vypadající samuraj a vyčpělá Demi Moore, naopak jako vždy skvělý Woody nezklamal a Ron byl prostě Ron... Je to pecka. 4* ()

slunicko2

Divoký západ po japonsku. 1) U Japonců není nic, jak bychom čekali. Koupíte si v cukrovinkách sáček s bonbony a vykoukne na vás slané a silně pálivé cosi, prý z moře. Slušně řeknete svůj názor svému nadřízenému v práci a dostanete facku. Zeptáte se na ulici, jestli jdete správně, všichni přítomní horlivě odsouhlasí, že ano a pak se ukáže, že vás poslali bůhvíkam. A jak ukazuje náš film, dokonce i Divoký západ se v japonských očích odlišuje od toho amerického._____ 2) První půlhodina mě hodně bavila. Pak ale dlouhé otravné zápasy a stále stejné tvůrčí postupy začaly nudit a nepřestaly až do konce. Ale vizuál byl zajímavý, to ano._____ 3) Poučný koment páně Shadwellův brilantně vysvětlí, proč film není odpad, alébrž artové umění. Se svou obvyklou nonšalancí objasní, co chtěl autor říci a čeho si má divák všimnout, pokud tedy není slepý či blbý. Nakonec mě více pobavil Shadwellův rozbor než film sám._____ 4) Sladký 32letý Josh Hartnett (pistolnický tulák) potěšil. Zvláštní týpek je 37letý zpěvák, model, hudebník a v našem případě i herec Gackt Camui (Japonec Yoshi), který umí vypadat jako macho chlap i jako sexy baba. Mám pocit, že někdy dokonce oboje najednou. ()

decouble

Daly by se toho asi popsat stohy o tom, s čím si tenhle postmoderně laděný film hraje, k jakým stylistickým a vypravěčským naracím se odkazuje. Nad tím se dá docela zabavit. Jako celek to ale působí spíš jak ta podomácku slepovaná knížka s rozkládacími obrázky, kterou ve filmu ukazuje Woody Harrelson, taková povídačka o pomstě pro malý děti... A jsou-li jednou z hlavní výplní filmu souboje, ve kterých hrají prim hezounek Josh Hartnett a britský divadelní herec Kevin McKidd, jen těžko asi budou vypadat dobře, byť choreografie jako takové určitě odfláknuté nejsou (ale občas to prostě vypadá, že McKiddovi protivníci rovnou míří nad jeho hlavu). ()

kaposlav odpad!

Pravda je taká, že som to stiahol len kôli plagátu, ale ten bol jediný na čo sa dalo pozerať. Už od počiatku bolo jasné, že to bude druhoradý film. Súdim tak podla vizuálnej stránky. Ten pokec v úvode ma donútil si pozreať aspoň 25 minút, ale k ničomu to neviedlo. Trápne tanečky, akože bojové umenie a podobne. To nie je nič pre mňa. Možno tak v osemdesiatych rokoch a v prvej polovičke dävedesiatych. ()

Martin741

Reziser Guy Moshe mi hovori leda tak hovno /fakt, nekecam, doteraz som nevedel, ze nejaka taka entita vobec jestvuje/ no a po tomto filme tomu este pekne dlho tak aj ostane. Prilis poznat lacne televizne kulisy, Josh Hartnett /30 Days of Night/ hral hovno, dej to nemalo, reziu asi tiez nie, Wudy Harrelsona otvorene neznasam od filmu NBK /Natural Born Killers, aby bolo jasne/ a Demi Moore je hrozna zenska. Ale fakt hrozna a hrat navyse nevie. 20 % ()

bourec

Zase jedna dobře hodnocená kravina.Znovu se potvrzuje,že spousty fandů filmu už nezajímá klasicky natočenej akčňák,krimoška atd...!Tohle že je pastva pro oči.Spíš studio kamarád pro dospělejší(věkem)diváky.Mezi krabicema bojující Hartnett a nějakej vlasatej japonec,vypravěč W.Harrelson,a na konci se setkáváme s děsnym Ronem Perloňěm,kterýho čim dál tim víc nesnášim,hlavně za jeho výběr debilních rolí.Prostě když film ve mě nevyvolá žádnej pocit,tak asi stojí za hovno.30%. ()

Streeper

Mám ráda filmy natočené v komiksové podobě, tohle je navíc občas i dost bláznivé a vtipné. Akce je tam dost, občas i napětí a Demi Moore se postarala o roli sexy holky, ale příběh je dost děravý a nudný a délka filmu tomu taky moc nepřidává. ()

enjoi

Originální zpracování... a... Demi Moore. Škoda, film potenciál měl, ale nic světaborného z toho nebylo. 60 % ()

bukowski83

Akční fantasy jak ze žurnálu, natočená takovým způsobem, že mě to posadilo na zadek. Překvapivě dobrý Hartnett, tradične skvělý Harrelson, nejvíc charismatický Perlman a životem sešlá Demi Moore, toť plejáda super herců, kterým se podařilo vytřískat z tohoto snímku naprosto vše. Má osobní satisfakce je, že do příběhu nenasrali žádný děcka, jak to mají poslední dobou v žánru fantasy ve zvyku. 90% ()

Martrix

Zcela neobjektivně...dal jsem tomu 15 min. života, ve kterých jsem slyšel stupidní úvodní povídání Marka Vašuta, opravdu mizerný souboj a podivnou animaci...těch 900 vteřin mi stačilo k tomu, abych ukončil projekci. Tento typ filmů mi prostě nesedí. ()

pakobylka

----- "Když se čas naplní, zlo povstane." ----- Čistokrevný úlet, který mě naplňuje radostí. Protože zhmotňuje sny a přivádí tak k životu trojrozměrné leporelo ... protože si s ničím nedělá těžkou hlavu a svému příběhu přizpůsobuje všechna pravidla (pokud rovnou nevytváří nová, která jsou mu ušitá přesně na míru) ... protože vysílá do boje kovboje bez koltu a samuraje bez meče ... protože vyznává heslo, že "oko za oko a zub za zub zajistí rovnováhu líp než nastavení druhé tváře" ... protože EXISTUJE. ()

dr.fish

V prvních momentech mi hned vytanuly kulisy z Mazaného Filipa. Zbytek je tak trochu ninja mlátička. Děj celkově průměrný, obvyklá pomsta osamělých střelců, ale zpracování obrazu i zvuku na výtečnou. Woody Harrelson to zkušeně šéfuje a tak se komiksový akčňák (které obecně vůbec nemusím) mění v poměrně zábavnou estrádu barev, drsných mužů a několika vcelku půvabných žen. Kevin McKidd je vynikající padouch. A Ron Perlman to dotáhl od hrbáče ve Jménu růže až na hlavního štípače dříví....70% ()

bartias

Pistolník bez zbraně a samuraj bez meče se setkávají v (doslova) pestrobarevném, hravě přestylizovaném úletu, který vypadl z něčí bohaté fantazie. Akce se míchá s fantastickými kulisami a do toho se ozývají tóny muzikálu. Někdy je to moc, ale Bunraku má určitě potenciál, aby se pro někoho stalo zbožňovaným kultovním dílkem. 7/10 ()

tomeek odpad!

Ne. Nešlo to. Napoprvé jsem vypínal po 30 minutách, kdy ani souboj mě vůbec nebavil a napodruhé vypínám po dalších 15 minutách. Tiché, nudné scény s rádoby hlubokými rozhovory v těch nejkulisovitějších kulisách, jaké jsem kdy viděl (stylizaci chápu, ale tohle spíš vypadá extrémně lacině špatně), Josh je TAK strašně cool, až je to trapné a celkově netuším, na co si to hraje. Opravdu nevím, co bych dělal, kdybych na tom byl v kině. Ale tady doma je to opravdu ztráta času... radši si jdu pustit něco jiného. Dokonalé uspávadlo a když teď, během komentáře vidím těch 118 minut stopáže, chce se mi zívat. PS: Speed Racera, Scotta Pilgrima a Sin City mám rád hodně, ale tohle je čiré zlo. Za těch 45 minut, co jsem dohromady zvládl, se nestalo nic. NIC. ()

alchac

Vizuálně docela podmanivé, nicméně v daném ohledu tvůrci místy tlačili na pilu přespříliš, takže celá stylizace působí sem tam zbytečně kýčovitě - a toto prosím píše osoba, jež sama sebe nazývá komixovým fandou. Animované / kreslené sekvence mi vlastně přišly na filmu nejzajímavější, jinak jde o záležitost, která sice neurazí, nicméně hlubšího dojmu nezanechá. Bohužel celkový veskrze pozitivní dojem z vizuální stránky filmu mi kazila zejména nevhodná a nevýrazná hudba a hoššík Džoššík v hlavní roli, který spíše než pistolníka připomínal pornoherce z 80. let. Ještě, že to jistil aspoň jeho samurajský kolega, který sice svým vzhledem také zavdával vážné pochybnosti stran své sexuální orientace, nicméně s katanou se oháněl více než solidně. A abych nezapomněl, tak samozřejmě také excelentní pan Woody vystřihovač. Ale nakonec po dlouhém váhání mezi 3 a 4 přece jen ty 3. ()

Doudis19

Film/ Divadelní hra z post-apokaliptického východu, nejvíce svým stylem podobný/á Millerově Spiritovi, ovšem daleko zábavnější a s řadou v budoucnu dozajista kultovních postav. Především Hartnettův "cowboy ve světě beze zbraní" kouřící elektronickou cigaretu je bez přehánění "boží". Samozřejmě, že Bunraku pro své kartonové kulisy, groteskní vsuvky i ostatní vizuální výstřednosti není filmem pro řadového diváka, pokud se vám však kupříkladu loni zamplouvalo podobné válčení Scotta Pilgrima, rozhodně neváhejte. 7/10 ()

ivan_drago

Tak tady vítězí forma nad obsahem, což vůbec není na škodu.... Celý příběh se prakticky odehrává v divadelních kulisách velmi alternativní budoucnosti říznuté třicátými léty 20. století... Veškeré choreografie soubojů a všech možných bojových umění jsou koncipovány jako muzikálová a taneční vystoupení a vůbec celý film je jako fantastická výtvarná kompozice. Z herecké obsazení mi vyloženě vyčnívá Woody Harrelson. Navíc jsou ve filmu vyskakující obrázky... ()

plechulka

Jako většina předchozích si myslím, že forma přebila obsah - nicméně děkuji za komentář i vysvětlení názvu filmu SHADWELLovi - pokud přijmeme premisu, že postava Woody Harrelsona je Loutkář, děj dává otrochu víc smysl.... ()

Josh Hartnett trénuje karate

Josh Hartnett trénuje karate

05.02.2008

Sympaťák Hartnett střídá ambicióznější role s těmi odlehčenými. Podivnost Bunraku (podle tradičního japonského loutkového divadla) bude asi patřit spíš k těm druhým. Film se odehrává ve fiktivním… (více)