Život extrovertní alkoholičky Julie (Tilda Swinton) se hroutí. Ztratila práci, a aby získala peníze, rozhodne se unést 8-letého syna bohatých sousedů Juliiných prarodičů... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

*CARNIFEX*

Tri "jagavé" sú pre tento filmy od mojej maličkosti, ako vyhrať olympiádu. Dej jednoduchý, pomerne priamočiary, pričom namáhanie hlavy nijak nehrozí. Poteší pár zajebov a zmysluplný záver podstaty myšlienky v kombinácii s poslednou vetou hlavnej postavy, ktorej konečne došla jedna vec. Skutočne som sa zasmial :) Lenže! Lenže 140 minút, je ako pomalé umieranie v zavalenej jaskyni. Príbeh sa síce snaží byť nápaditý, vďaka rôznorodým zápletkám, ktoré mali za úlohu (zrejme) upútať, (a teraz zas to: LENŽE), lenže niektoré pôsobia ako vytiahnutý zajac z klobúka, ktorého všetci očakávajú, no nikto tomu neverí, že v ňom naozaj bol. Je to proste čistý priemer, bez mimoriadneho filmárskeho kumštu. Nájdi si iný film, toto je len pre požieračov voľného času .. ()

Autogram

Toto bola riadna šialená odysea šialenej alkoholičky od šialeného scenáristu. Najskôr Júlii držíme palce, aby sa z toho dostala, potom ju preklíname, potom zase držíme palce a tak dookola až do konca. Film, kde skoro nikto nie je normálny, a to ešte navštívime cudziu krajinu, kde je to ešte horšie. Napínavé, dlhé, ale pútavé. Jediné, čo som nepochopil, ako mohol v tej výškovej budove v dezolátnom stave fungovať výťah. ()

jhrasko

Takto to nejak vyzerá, keď si čerstvo OSCARová herečka trúfne, vykašle sa na konvencie a odhalí sa až na kosť (v tomto prípade i na chlp). Fenomenálna Tilda Swinton celý film ťahá a je škoda, že sa v druhej časti scenárista totálne zamotáva a film vo chvíľach, ktoré majú byť najdramatickejšie, stráca (pre mňa) na účinnosti a akejkoľvek uveriteľnosti. ()

Fridecka

Nádherný pohled do spletité duše a části života člověka, který nemá nic a může ještě hodně ztratit. S napětím jsem sledovala vývoj postavy na pozadí mexické "žumpy" s narůstajícím zabředáváním do nelehké situace, kterou si sama zvolila. Žena plná vzteku, ponížená svým životním osudem a plná odhodlání udělat maximum pro to , aby mohla zase žit důstojný život. Ale nachází "jen" sebe sama, svou podstatu, která je krásná, ale ona zůstává bohužel stále na dně. Moc krásná je scéna, kdy se ráno v posteli v Mexiku po probuzení mazlí a laškuje se svým uneseným chlapcem a chvíli se zdá jakoby byli opravdu matka syn. Nakonec musím dát pět hvězd a filmem zřejmě doplním svou filmotéku. ()

Hellknight12

Nedávna premiéra. Čo k tomu dodať? Celkom zaujímavý príbeh o žene, ktorá je notorička. Slušná Francúzska dráma. Veľmi dobré herecké výkony. Atmosféra je tu celý čas pochmúrna čo beriem k tomuto filmu ako plus. Zaujímavá voľba hlavnej hrdinky. Jediné vec čo mi to vadilo bolo, že z Francúzskeho filmu som necítil Francúzsko ale skôr Mexico. Celkové hodnotenie za mňa je 60%. Kebyže vo filme cítim čisté Francúzsko dal by som aj 90% ale bohužiaľ. ()

• O drobné dilema se postaral distributor snímku, který na přebalu DVD nosiče uvádí jméno hlavní aktérky jako Tilda Swanton. Správné je Tilda Swinton. (Conspi)
  • Hoci Tilda Swinton hrá alkoholičku, sama o sebe tvrdí, že v skutočnom živote si nemôže vypiť, pretože by po jednom poháriku hneď zaspala. (Fabrinka)
  • Film sa natáčal v Los Angeles (Kalifornia, USA) a Mexiku. (Arsenal83)