Bílé maso

• Jižní Korea Chugyeokja (více)

Joong-ho je drsný detektiv, který se díky špatné finanční situaci dal na cestu pasáka. Avšak v poslední době mu zmizelo několik dívek, aniž by zplatily své dluhy. Když pátrá po příčině, objeví, že všechny dívky si objednal jeden ze zákazníků... ten, u kterého je právě teď další z jeho dívek. (TV Nova)

sofiapetra

Podobných krvavo-korejských filmů jsem viděla už několik a všechny si byly dost podobné, takže víc než tři hvězdy nedám. A samozřejmě nechyběl ani obvyklý korejský happyend, na který si asi nikdy nezvyknu. ()

dyfur

.....nnno nebol by som až tak nadšený...áno drsné,surové,pôsobiace realisticky k tomu i lokalita = pôvod filmu všetko sú to atribúty ,ktoré pre sú ok,ale - a teraz minispoilerík,ktorý neuškodí tým ,ktorí ešte nevideli tento film:scenár veľmi slabý:ak sa pasákovi strácajú prostitútky tak po tom všetkom čo vie nepošle ďalšiu niekde presne nevie kam s tým že mu zavolá ,kde sa bude nachádzať....policajti sú zobrazení ako z nejakého sitkomu ozaj priblblí.....ak majú výrazné podozrenie,že majú masového vraha nepustia ho predsa ihned preč,lebo.....a hlavný hrdina ? sympaťák? bývalý elitný policajt čo robí pasáka a posiela i chorú matku malého dieťaťa na "šichtu".....a ešte aká je šanca,že vo veľkom juhokórejskom meste sa utekajúca prostitútka cez deň s nikým nestretne a keď sa stretne tak zrovna do toho istého obchodu zavíta i prepustený zločinec... dá sa pozrieť neľutujem,ale dvakrát stačilo - poznámka pre seba:už nepozeraj viackrát. ()

Lord.Jim

Nějak nejsem v poslední době schopna vstřebat asijský způsob čehokoliv. Všichni se chovali jako dementi - bezvýjimek. ()

Martin741

Teda velmi odvareny z korejskej kinematografie nejsem, tato kinematografia je u mna tak na pomedzi Japoncov a Cinanov /kontinentalna CLR + Hong Kong/. Napozerane mam toho uz dost, a teda Korejci ma sklamali, v strede vladne dost velka nuda, i ked korejske realie maju cosi do seba : 55 % ()

Petoss1

To bolo dobré, veru hej. V úvode sa to skvelo rozbehne, tvorí sa atmosféra, ktorá síce trochu poľaví s príchodom na policajnú stanicu, ale aj tak je stále na výššej úrovni ako väčšina súčasných (USA), mnou prejedených krimináliek. Je to tak trochu iný štýl. Niekedy som mal proti ázijským filmom výhrady, ale dnes sa im už nebránim. Spokojnosť. 85% ()

bourec

Na téma jihokorejské filmy se pěje skoro odevšad spousta chvály,a tak i já občas skouknu film z týhle země.Je ale pravda,že se mi zatim žádnej korejskej film nelíbil dost,abych mohl dát větší hodnocení..I tohle je na začátku slušně vypadající krimi o pátrání po masovym vrahovi,ten se ale dost brzo přizná,a je po tajemství.Pak je tam minimálně hodinová vata,a teprve konec dojem z filmu trochu vylepší.Nevim,ale korejský filmy mi úplně nesedí.Zajedno ta bizárnost jednotlivejch postav,a pak snaha o jinakost oproti americe je až křečovitá.Takže ani tady nad tři hvězdy nejdu.60%. ()

Rocky88

Nebýt klišé hraní si na hrdinu a málem u toho chcípnout, bylo by to za plnou nálož. Jinak je to výborný syrový thriller, který nemá hluchá místa a ty dvě hodiny utečou jako potok krve. ()

C0r0ner

Jo, mám rád, když je scénář neschematický a když se s postavami příliš nesere, ale abych řekl pravdu, tak jsem se v tomhle filmu regulérně ztratil. Stalo se mi to poprvé, že bych vlastně kurva nevěděl, která rákosnická tlama je která, a tak jsem půlku času neměl šajn, kdo je detektiv a kdo vrah. 60% ()

Wormboy

Surovy, naturalisticky a zaroven vynikajuci "masskiller" thriller s chladnou atmosferou uprsaneho velkomesta, v ktorom identitu vraha pozname hned od zaciatku, pricom s prebiehajucim dejom sledujeme marne snahy hlavneho antihrdinu o usvedcenie vraha nielen pred divakom, ale aj pred policajnymi zlozkami. Naozaj vynikajuce 4,5/5*. ()

sklennenka

Asijské snímky zatím nepatřily mezi mnou vyhledávané žánry, poněvadž například japonské horory dokázaly pěkně pocuchat mou nervovou soustavu. Na sladkobolnou korejskou romantiku jsem také ještě nenašla odvahu, až jsem narazila na tohle krimi a šla do toho. Pokud jste až doteď věřili, že pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí, tenhle film vás rychle vyvede z omylu. Zjišťuju, že policajti jsou paka nejen v amerických filmech. O inteligenci korejských se dá také s úspěchem pochybovat. Přesto si myslím, že režisér Hong-jin Na natočil nadprůměrný thriller, sice se zvláštním pojetím absence kladných hrdinů, ale s ohromně napínavým dějem. A asi nemá rád policajty. Určitě doporučuju. ()

c.tucker

Syrová atmosféra a pak ještě závěrem déšť mě odrovnali. Hraje to oproti americkým filmům na netradiční strunu, ale z toho co znám z Asie, tak je to pro ně typické. Herecké výkony jedna báseň a k tomu ta nekompromisní hudba, prostě nemohu jinak než za plný počet. ()

Radiq

Maličko brutalitkovitá podívaná, která ale obsahuje několik typickejch šikmookejch jevů. Předně to, že tam jsou všichni šikmoocí. Pak takovýto "jak si celou dobu hraje na drsňáka ale pak se mu slituje slabého tvora". A tak, no... Ale bavil jsem se u toho celkem dobře a protože už jsem to viděl před týdnem, tak už mě nic nenapadá. ()

okkac

Opravdu nepředvídatelný thriller hrající si s očekáváním, který trochu brzdí delší stopáž a natahovaný konec. Scéna v obchodě emocionálně zamává, protože to nečekáte. ()

URBAN

Páni !!! Ti korejci jsou , ale sadisti . V tomto snímku se nanašla snad ani jedna chvíle kde by se člověk mohl nudit nebo odtrhnout oči od obrazovky . Nečekaně dobré , plné nečekaných zvratů a všeho co má thriller mít . ( 5.1.14/MAC ) ()

Deyw

Zase originalni, pribeh kterych je tri prdele, ale kurva japka to proste obratej uplne naruby a je to vlastne fakt v topu, v jakym filmu se prozradi pachatel hned po 20min, kdy si clovek rika wtf vsak propalili celou pointu, ale jakoze vubec! totalni ulet a hnus a ciry zlo ztoho smrdela i z tv... hlavne ten borec ho tam triska skrz celej film, kdyzho tam triska a snicim a nikym se nesere 😂 4/5 👌 ()

Cedr

Chytlavě temný thriller, který by se dal popsat jako kříženec Memories of Murder s Parkovo trilogií o pomstě. Sympatiký hlavní (anti)hrdina a vcelku jednoduchý, ale plně fungující, scénář. Rozhodně jeden z těch lépe stravitelných a kvalitních korejských krimi filmů. ()

chelseaman22

Nelze se ubránit porovnání s 암수살인, který jasně definoval nejistotu. Oproti tomu právě 추격자 nedává prostor na jakékoliv napětí ze strany diváka. Vrah je od samého začátku známý a divák tedy čeká pouze na to, zhyne-li vrah, detektiv nebo snad oba dva. Vzhledem ke scénáři mohl být film o třicet minut kratší. 49 % Celosvětový příjem k 29. 4. 2019: $35,800,000, což je 13,77 násobek rozpočtu ()

Sonnik

Jižní Korea to dál válcuje. Chaser je čístá žánrová detektivka s trošku zajímavým způsobem vyprávění, kdy vraha vlastně chytnou asi po 15 minutách. Všechno je inspirováno skutečným případem, kdy byly prostitutky v Soulu opravdu zabíjeny kladivem podobmným maniakem, který jim amputoval končetiny a dokonce i některé části těla jedl. Každopádně všechny složky filmu jsou nadprůměrné a Chaser se řadí mezi další z korejských chuťovek, které jsem v poslední době viděl. ()

Qitek

Vynikající krimi, které by přes všechny klady slušela tak o 30 minut kratší stopáž. Pocitově to má 140 ()

ivan_drago

Celkem netradičně pojatá detektivka, kde od začátku známe vraha, kterému ale nemůžou, i díky byrokracii, dokázat vinu... Druhou rovinou filmu je šéf toho eskortu, který unesenou dívku hledá nejprve kvůli výdělku a postupně se v tom začíná více a více osobně interesovat ... Začínám milovat jihokorejské filmy... Opět famózně syrové a brutální. Moc se mi líbí podávaná brutalita a odpornost činů té zrůdy, hnus opravdu ve své nejčiřejší podobě, a to přesto, že tvůrci neukazují zdaleka vše... A ty zpomalené záběry na cákající krev mi opět potrdili, že nikdo jiný takové krásné cákance neumí... Ona ta deprese z filmu doslova sálá, a pokud vám tvůrci během filmu občas dají naději na šťastný konec, tak jí během několika dalších scén rozcupují na sračky. A i když konec filmu v té věčerce nebo co to je, je hodně na náhodu a použita jest scénáristická berlička, tak díky své atmosféře a naprosto uvěřitelně podaným emocím je film nezapomenutelný.... ()

Leo má slabost pro šikmooké

Leo má slabost pro šikmooké

10.03.2008

Ale spíš filmy než holky. DiCapriova produkční společnost Appian Way se ujme dvoudílné Akiry v režii Ruariho Robinsona (spíš než o remake slavného anime filmu prý půjde o novou adaptaci rozsáhlého… (více)