Bílé maso

• Jižní Korea Chugyeokja (více)

Joong-ho je drsný detektiv, který se díky špatné finanční situaci dal na cestu pasáka. Avšak v poslední době mu zmizelo několik dívek, aniž by zplatily své dluhy. Když pátrá po příčině, objeví, že všechny dívky si objednal jeden ze zákazníků... ten, u kterého je právě teď další z jeho dívek. (TV Nova)

ujec

Kvalitne natočený thriller. Čo možno vyčítať tomuto príbehu je zobrazenie juhokórejskej polície ako totálne neschopnej, ba až mentálne postihnutej.Hádam to tak nie je. ()

Helldo

Nemůžu si pomoct, ale tohle bylo vyloženě slabé až dementní. A těch několik působivějších scén už to ze slabšího průměru neyvtrhnou. 2½ ()

Meteorista

Já to řikám porád, že korejská filmová tvorba je úplně, ale úplně někde jinde, než je ta americká, evropská, anebo jakákoliv jiná. Jen Korejci dokážou mísit drsný motivy s morbidním humorem tak, aby to nakonec fungovalo. Tady je ten morbidní, groteskní a absurdní humor vylíčen tim, jak sou na sebe ty lidi takový až nereálně hnusný. Porád na sebe řvou, nadávaj a mlátěj se. To však jen do, dejme tomu, poloviny filmu. Pak snímek zvážní, k čemuž dopomůže jedna opravdu tragická a politováníhodná událost, aby tim nasadil nezvratnej motiv hlavní postavě, která pak de přes mrtvoly, aby dosáhla svý spravedlnosti. Obecně sou Korejci známí svou zálibou ve zobrazování hlavních hrdinů, který nejsou zpočátku vyloženě kladný, jen aby měli prostor na to s nima přes stopáž snímku pracovat tak mistrnym způsobem, že ta proměna je pak o to hmatatelnější a výraznější. Herecký výkony všech sou tady neuvěřitelný. A zase budu obecnej a řeknu, že korejský filmy sou trikama, umem točit a snímat efektně a precizníma hereckejma výkonama hrozně proslulý. A tedle film vám zůstane docela dlouho v palici, to vám řikám. Není to nic pro slabý povahy, ale o to větší radost z toho všeho budete mit. Mě osobně korejský filmy skoro vždycky hřejivě naplnily a odnášel sem si z nich spokojenost z toho, co sem právě viděl. A ačkoliv tendle konkrétní snímek není jednoduchý sledovat, na konci prostě budete spokojený a plný dojmů. Doporučuju! ()

Roky100

Strašně jsem se na film těšil... Záplteka výborná, výkony některých herců výborné, ale úplně mi to zkazila Policie. Nemůžu si pomoct, ale já v ní viděl příběhy o Fantomasovi. Takhle blbá není nikde na světě a ani v Korei. ()

Rado-KE

myslim ze tento film by mohol byt zaradeny kludne aj ako horor. horor vsak ako ho tak casto nevidime, najblizsie k nemu z americkej produkcie ma asi saw, ale urcite tento film je ovela kvalitnejsie prepracovany, je ovela viac vierohodnejsi a o to viac je tym strasidelny, des a hroza, ktore na nas moze cihat aj v nasom bydlisku. film odporucam naozaj len tym ktori znesu horory toho najhrubsieho zrna. ()

agassi68

Pre mňa už kórejská klasika. Aj keď nie z najlepších. Bolo to dosť zdĺhavé a chýbal mi tam prekvapujúci moment. To taký Old Boy.. ()

drankeryth

Fakt kvalitne dielo od azijskych majstrov. Film ma ani v najmensom okamziku nenudil a ubehol mi strasne moc rychlo a k tomu este aj stopaz filmu mala dve hodiny. Skvele herecke vykony a putavy pribeh o zabijajckom uchylovi bol fajnovo ponoreny do temnych uliciek Soulu. Skoda, ze takychto filmov nie je poviacej, ktore vytrcaju spomedzi mnozstva priemernych filmov v zanri krimithrileru. Tento film je jasnou vynimkou a preto si odomna zasluzi plny pocet. ()

Rokle

Nesmyslné chování policajtů mě vytáčelo. Jinak pochvalu dávám za ukázku naturalistických scén, i když to byl kolikrát hnus sledovat. ()

Evander

Velmi netradičně pojatý snímek plný nikdy nekončícího napětí a bezbřehé brutality. Divák si v průběhu filmu vytvoří silné pouto nejen k obětem, ale i nejrozporuplnější postavě celého filmu Jung-hoovi. Tento zkrachovalý detektiv a pasák v jedné osobě se z velmi nemorální osoby (téměř kriminálního živlu) v průběhu filmu mění v sympaťáka mstitele. K čemuž mu dopomáhá i velmi liknavý přístup místní policie a zvůle úřadů. Menší zklamání z filmu přichází ve chvíli, kdy divák začne doufat v alespoň částečný happy end. Nic takového se ovšem nekoná, spravedlnost v tomhle snímku neexistuje nebo je úplně slepá. Na závěr přece jen přichází malé zadostiučinění (viz závěrečná scéna)... ()

GOREGASM

Jak jsem si již u korejských tvůrců navykl, originálnímu pojetí v pro západní svět pevně vymodelovaných žánrech se rozhodně nebrání, ba právě naopak vnášejí s nepředvídatelnou pravidelností do thrillerové škatulky galony čerstvé krve, kterou nemusí každý konzervativní divák pojmout. Propracovaná dějová linka, do níž je důmyslně zapracován sériový vrah, jehož role v rámci příběhu je pojata v mantinelech žánru neobvykle svěžím způsobem, umožňuje režisérovi i hercům rozehrát napínavou podívanou, která nespoléhá na tezi "Konec dobrý, všechno dobré". Chaser nemusí jít a ani nejde cestou samoúčelně krutých a explicitních jatek, brutální je přesto dostatečně, vždy ovšem ve prospěch příběhového ponoru a atmosféry. Hollywood holt musí akceptovat, že temné a morálně zneklidňující thrillery, jejichž divácká náročnost a řemeslná kvalita umí vyrazit dech, se už dlouhá léta točí od Los Angeles hooodně na východ. 90% ()

MatesMS21

Ačkoliv vím, co Korejci, nebo Japonci dokážou vyprodukovat za thrillery, ještě jsem se jich bát nezačal. Co se mi ale děje po každym filmu je ale něco, co si s železnou pravidelností odnášim akorát od nich. Vlastně se mi teď ani nechce psát nic o tom filmu, protože jen pomyslet na to se mi příčí. Vím, že tady konkrétně trošku nadnesli tvůrci "hluchotu" místních bezpečnostních složek, ale tak to asiati dělaji. Mě to rozhodně zážitek nepoznamenalo, protože nejspíš rozumím tomu, proč to tak udělali. Faktem zůstává, že jsem dlouho neviděl takhle precizně vyrobenej, s patřičnym naturalizmem a "necitlivostí" dotaženej snímek, v kterym si s váma celou dobu někdo zahrává. Využívá vaši lidskost a obrací ji proti Vám. Myslím, že se zase chvíli uchýlím ke komediím. ()

MickeyStuma

Temný snímek jihokorejských tvůrců lze považovat za skvost daného žánru. I když pachatele prozradí již na začátku, svoji vizuální stránkou přesto dokáže upoutat. Vyprávění příběhu nikam nespěchá, vše nechá jakoby dozrát a na diváka vyhrne s plnou parádou. A tak sledujeme bývalého policistu, který se stal pasákem,jenž se snaží najít vraha svých děvčat a jak přitom naráží na neschopnost a nevraživost tamních policistů. I když to vypadá na obyčejné drama, několika brutálních scén se dočkáme a to ve svém tradičně asijském stylu. I přes svou dvouhodinovou délku dokáže snímek udržet napětí. Akčních scén je poskrovnu, což filmu vzhledem k vybudované atmosféře jedině pomohlo. Jihokorejci zkrátka překvapily a myslím, že tento jejich počin stojí za pozornost. ()

Ygnor

"Nádherný" depresivní zážitek, kdy výsledkem je zmar a beznaděj trunící na netradičně postaveném scénáři (a vlastně s malým světýlkem na konci cesty...) ()

cerbygerby

I přesto že japopnské, korejské a čínské filmy nějak zvlášt nemusím(dabing), tak už druhý film po 13 hra smrti se mi docela líbil. U tohohle filmu jsem si zase zanadával jak jsou policajti neschopný, a to není jen v tomhle filmu ale i u nás ve skutečnosti.. Takhle spackat případ dokážou jen oni, ještě že tam byl sám poškozený a vše vyřešil za ně... Ze začátku se to pomalu rozjíždělo a konec byl dost dobrej, takže celkově to vidím za 4* ()

Cinematrix

No, vzhledem k tomu, že to bylo jihokorejské, tak se jednalo spíš, vzhledem k českému překladu, o maso žluté. 추격자 bych si spíš přeložil jako pronásledovatel a rozhodně by mne tento původní název nalákal mnohem víc. Každopádně jsem byl velice mile překvapen, jak se dá natočit kvalitní asijský akční film, aniž by tam herci lítali vzduchem jako v loutky v Divadle Spejbla a Hurvínka. Hlavní hrdina byl tak prospěchářskej pasák, až se mi vůbec nechtělo mu fandit, ale když jsem viděl, jakej hajzl byl záporák, tak jsem pochopil, že klaďáka typu Mirka Dušína tam Korejci opravdu nasadit nemohli a právě v tom byla síla tohohle snímku. Taky jsem docela věřil tomu, že to bylo podle skutečný události, protože se tu nic neidealizovalo a ani v podstatě nevyřešilo, což je taky řešení toho, co se může stát. Zkrátka žádnej Vandam ani Segal, který všem nakonec zamlada nakopou nebo ke stáru rozstřílej prdel, aby bylo jasno, kdo je americkej Miroslav. ()

mazic

k zbláznění dlouhé, nudné a dopředu jasné... na korejský film mám jiná měřítka a dva je akorát.... být to film český dostane se a 4.... pár korejáků jsem viděl, ale tenhle byl nejslabší.... nic co by mě oslovilo .... možná o hvězdu víc, kdybych neměl velmi tragickej českej dabing.... ()

CliffLee

V Jižní Korei vznikají poslední dobou opravdu dobré syrové a úderné filmy a tento se k nim určite taky řadí. Předeslal bych že jde spíše o krimi než čistokrevný thrillrer. Co se týče zápletky hlavní postavou je bývalý detektiv, nyní pasák, kterému se najednou začnou ztrácet jeho holky, záhy zjistí že děvčata nebyla prodáná konkurencí jak si původně myslel, ale narazí na psychopatického vraha, který se pod nátlakem i přizná, jenže policie nemůže nalézt žádné důkazy a tak začíná pro bývalého detektiva závod s časem, protože je možné, že jedna jeho dívka je stále naživu, ale policie nemůže bez důkazu držet vraha věčně... 8/10 ()

Leo má slabost pro šikmooké

Leo má slabost pro šikmooké

10.03.2008

Ale spíš filmy než holky. DiCapriova produkční společnost Appian Way se ujme dvoudílné Akiry v režii Ruariho Robinsona (spíš než o remake slavného anime filmu prý půjde o novou adaptaci rozsáhlého… (více)