Bílé maso

• Jižní Korea Chugyeokja (více)

Joong-ho je drsný detektiv, který se díky špatné finanční situaci dal na cestu pasáka. Avšak v poslední době mu zmizelo několik dívek, aniž by zplatily své dluhy. Když pátrá po příčině, objeví, že všechny dívky si objednal jeden ze zákazníků... ten, u kterého je právě teď další z jeho dívek. (TV Nova)

tahit

Namíchaný thriller, který směšuje své prvky děsu s žánrem hororu až téměř s naturalistickým detailem a od prvních záběrů lze tušit předzvěst čehosi hrůzného. První třetina filmu dokáže určitě strhnout svým napětím a nevyzpytatelným šílencem včetně obvyklých rekvizit podobných filmů. Film vlastně ponechává diváka v nejistotě až do samého konce a dost sugestivně navozuje hrůzu a nerozvíjí vůbec žádnou složitou dějovou linii. Žel, musím dodat, neuvěřitelně neschopná policie, (ráj pro zločince), že jakkoliv přemýšlet nad logikou některých scén v ději je naprosto zbytečné. ()

gogo76

Na úvod veľká vďaka spoločnosti Vapet, že po čase opäť pribudol na náš malý trh výborný kórejský film.Temný príbeh o masovom vrahovi stiesnenou atmosférou pripomína filmy ako Sedem alebo Zodiak. Nenudil som sa ani sekundu a spolu s hlavným hrdinom som sa krôčik po krôčiku blížil až do krvavého "kladivového" finále.Podobne sa kladivom oháňal aj hrdina filmu Oldboy. Som si istý , že keby to natočili američania bol by to hit a ako býva zvykom časom by ma remake z ich strany vôbec neprekvapil, podobne ako v prípade Oldboya. Nenašiel som slabší článok filmu. Réžia, herecké výkony, hudba, atmosféra, napätie...to všetko šlape na plné obrátky. Prikláňam sa k piatim hviezdičkám aj kvôli osloveniu širšieho okruhu divákov kórejským filmom.90%. ()

petero

No paráda. Ku kórejskej kinematografii sa vždy oplatí skĺznuť. Nie len že to nesklame, kvalitné prevedenie je samozrejmosťou, dokonca dokáže aj prekvapiť a The Chaser je opäť jedným drsným thrillerom ponúkajúcim pohľad na prácu neľútostného vraha prostitútok vysmievajúci sa polícii pričom ich pasák sa svojho bieleho mäska len tak ľahko nevzdáva... charaktery, charaktery, s tým sa už dá pracovať. ()

lamps

Detektivní linie, kde bývalý polda vyšetřuje zmizení prostitutky na vlastní pěst, je skvělá. Atmosférická, dějově strhující, formálně nesmlouvavá a vizuálně správně špinavá, přičemž obratně přepisuje zažitá žánrová pravidla a přináší neokoukanou alternativu k chirurgicky přesným thrillerům západního kinematografického světa. Hrdina je bezpáteřní parchant, natvrdlí policisté nekonají snad nic podle zvyklostí a padouch se všem směje do tváře, přestože je od počátku v podstatě na holičkách - tímto přístupem se ale tvůrcům daří vytvořit zajímavé příběhové schéma, nesvázané pravidly "filmové reality" a trefně kritizující nedůsledný právní systém, jehož přičiněním mohou skončit i největší vyvrhelové navzdory obvinění beztrestně na svobodě. Film ale přeci jen sráží podobně nedůsledný scénář, který občas nechává až příliš prostoru náhodám (jakkoli je právě to jeden z úmyslných postupů onoho vybočení z reality), hlavní hrdina je vždy o krok před celou policií navzdory minimu prostředků a konec přeci jenom smrdí béčkovostí více, než by bylo zdrávo. Každopádně, po zkušenosti s prachbídným Viděl jsem ďábla, tahle depresivní jízda mně velmi příjemně překvapila... 80% ()

Nin

Čekal jsem naivní akční krimi a dostalo se mi zajímavého napínavého thrilleru. Film pěkně odcejpá (jen kdybych se chtěl nimrat, tak možná úplný konec mohl být o něco kratší) - a hlavně je velmi zábavný sledovat korejské pojetí, ve kterém ten největší klaďas musí být aspoň sadistický rváč. Jo, Korejci k sobě umí být pořádně chladní a odměření, což třeba já rozhodně uvítám u takovéhleho druhu filmu než třeba u nějaké té romanťárny. Ale zpátky k kladům tohoto báječného filmu - pro mě ten největší je téměř absolutní nepředvídatelnost filmu. To je hlavně postavené na faktu, že v podstatě všechny postavy - ať jsou kladné, záporné, hlavní nebo vedlejší - dělají chyby. V tomto případě především chyby v úsudku. Takže Chaser si nehraje na žádné super-promyšlené drama s dokonalými detektivy, ale spíš je to taková zoufalá jízda, kde se pořád zakopává a padá na hubu. Výborný film. (8/10) ()

Madsbender

Tak to bol celkom masaker. Doslova. Film, ktorý dokonale spĺňa to, čo sľubuje výstižný obal a český (slovenský je na hovno) názov. Jedno mesto, dvaja muži na vážkach zákona. Zaujímavosťou je, že sa väčšina filmu odohráva behom jednej obyčajnej noci v Soule. Teda, obyčajnej... vlastne ani veľmi nie. Výživný, brutálny príbeh z mestských ulíc, v ktorých sa proti sebe postavia bývalý detektív (v súčasnosti pasák) a sériový vrah, ktorý si na zaobchádzanie v rukavičkách nepotrpí. Priestor na morálne dilema ako stvorený, našťastie je odbitý jednou replikou, a môže sa pokračovať. Drsná, depresívna atmosféra dolieha na diváka, a použitá hudba ani častý dážď a nekompromisné násilie to neodľahčujú. Dokonca aj ten humor je tu v úzadí a pôsobí ako prvok nenásilný, veľmi striedmo a efektívne využívaný len vo vybraných pasážach. Je pekné vidieť, že sa Kórejci držia logiky, a preto v noci na staniciach nie je toľko uniformovaných príslušníkov ako cez deň, ulice sú takmer prázdne a niektoré veci pôsobia podozrivejšie ako cez deň. Joong-hoovi nemilosrdne beží čas, tempo nepoľavuje a udržuje diváka v konštantnom napätí. Neviem prečo, ale Kórejcom odpúšťam aj tú prevládajúcu emocionálnosť (je tu pár vyhranených scén); predsa len majú cit tvoriť rovnako drsné aj jemné príbehy tam, kde sa Američania strácajú v záplave klišé a pátosu. Tých 5 hviezd nie je celkom čistých a ja si uvedomujem isté nedostatky, ale bavil som sa kráľovsky, a neiritovala ma dokonca ani parodizácia role neschopnej polície a vnútropolitických vzťahov, ani postupné profilovanie vraha ako obyčajného psychopata. Navyše som dostal chuť na Oldboya (kto Bílé maso videl, vie, na čo narážam). Hong-jin by mal natočiť horor, pokojne aj s rovnakým obsadením. 90% ()

sheen

Syrový, krvavě stylizovaný a napínavý thriller. Výborný scénář, režie i herecké výkony. Když jsem viděl to kladívko, vzpomněl jsem si hned na Oldboye. ()

Aky

Trošku zvláštní thriller na známé téma o osamělém bojovníkovi a mstiteli bojujícím proti křivým, zlomyslným politikům a navíc ještě s neuvěřitelně hloupými a neschopnými policejními sbory. Zajímavá je proměna bezskrupulózního pasaáka v obětavého ochránce. Drsné sekvence a spousty krve patří k žánru, přesto mi tahle složka přišla trošku předimenzovaná. Slabých 80%. ()

Cappuccino

Super triler, v ktorom je od začiatku jasné, kto je vrah, no nie je vôbec zrejmé, ako ho polícia a bývalý detektív/pasák dostanú. Ich lov má bavil napriek tomu, že logicky stačilo len páchateľa pustiť domov a sledovať ho, až kým by vyšetrovateľov nezaviedol k domu. Škoda, že film podobných nelogických ťahov zo strany hlavných postáv obsahoval viac. Napätím a atmosférou to však vynahradil. ()

Sysel_CZ

Celkem slušná záležitost, která mě většinu svojí délky bavila. Bohužel se na konci dostavila klasická korejská nesmyslnost, nabubřelost a nakombinovanost, což dohromady způsobilo ztrátu mé pozornosti a defacto odstřelilo jednu hvězdu z hodnocení. Ne jako, ty shody náhod, časování, nesmyslné chování, to všechno první hodina a půl zajímavého děje prostě nepřebije i kdyby to natočil sebelepší režisér. I tak je to ale pořád nadprůměr. ()

misterz

Tak toto bol krimi thriller ako remeň. Policajné pátranie na vlastnú päsť po brutálnom vrahovi prostitútok prinieslo svoje ovocie a ja som opäť raz dychtivo sledoval zmes inteligentného prístupu v krimi pátraní, primeraného napätia, akcie a potemnelej atmosféry. S približujúcim sa koncom tak narastala aj moja zvedavosť ako sa to nakoniec celé rozmotá. Dopadlo to k mojej spokojnosti, dokonca prišlo aj na drámu a s tým spojené emócie. Výborný film. 85/100 ()

pornogrind

Co dodat.Tenhle film vás chytne a nepustí.Skvělé emoční drama,nadupaná akční jízda,psychologický krimi thriller nebo drsný krvavý horor?Ode všeho trocho.120 minut zábavy,skvělých herců a hudby která ještě víc podtrhuje tíživou atmosféru.Komu nevadí korejské filmy tak určitě doporučuju. ()

Rudovous

Slusny temny thriller se zajimavou zapletkou ne uplne na korejske pomery typickou. A take s ne zrovna klasickym hlavnim hrdinou - pasakem. Rozehrane je to tedy perfektne jenom ke konci film ne, ze by ztracel dech, ale me se zdal malinko natahovany. Nicmene ukazkovy napinak a velmi dobre natoceny ! ()

Frajer42

Bílé maso je jeden z pěkněšjích jihokorejských snímečků. Děj není nijak bržděn a ačkoli je stopáž poměrně dlouhá, tak rychle uteče. O co se bude jednat tiše naznačuje název filmu. Zdůrazňuji, že myslím ten český název. Korejský název Chugyeogja vám toho asi mnoho neřekne. Film je to milý, pěkný a hlavně má velmi roztomilý konec. Je pozoruhodné, že si ho docela dobře pamatuji, ačkoli jsem ho viděl už poměrně dávno. ()

AppleCore

Během první poloviny jsem si říkal, že film už od tří hvězd nic nezachrání, pak ale přišla závěrečná půlhodina a já byl vyřízenej jako málokdy předtím. Prvních šedesát minut mi film připadal dost zmateně a nerozuměl jsem tomu, co se právě děje a nejenom zmatenost, ale i nuda mě nutila nevěnovat tomu všemu pozornost. Mimo to mi vadila i nesympatičnost herců. Tyhle neduhy ale perfektně vynahradila druhá část, která kromě výbornýho tempa nabídla i řádnou dávku brutality. Všechno doladěný parádní hudbou a jednim nečekanym "úderem", kterej jsem fakt nečekal. Za druhou půli přihazuju tu čtvrtou hvězdičku. ()

teutates

Když někdo umí tyhle prasárny točit, tak sou to právě oňi, ťamaňi. Ty jejích syrové tzv. thrillery donutí člověka nejenom zavírat oči, nic před filmem nejíst, no taky přemýšlet nad opravdovou zkaženosti. Asijskou kinematografii se to podobnýma, chorobnýma, zvrácenýma snímkama jenom hemží, "Bílé maso" je ještě opravdu v rámci norem a slušnosti stolovaní. Co mne ale opravdu udivuje je, že pořád něco v tomhle duchu točí, kdežto třeba Američanům nápady v tomhle směru docela chybí. Pokud nejde o trapný remake, tak je to jen slabý odvar (každopádně nebudu rozebírat rasovou odlišnost, bla bla). Základ je, že v tomhle směru a taky řemeslném to skutečně umí. To, že všichni herci vypadají skoro stejně mně opravdu nesere, když už strašáky, tak tyhle, když už krev, tak takhle a když už "priamočiary dej" tak tenhle! Doporučuju všem rádoby úchylákum, kteří hledají brutalitu a chytrost třeba ve "wrong turn IV" 7/10 ()

Campbell

Celkem parádní Korejskej thriller, kterej má parádního hlavního záporáka, ten to zahrál tak dokonale že jsem si málem ustříkl do kalhot blahem a nemíně na tom je i drsný detektiv, kterej pro pěstí nejde daleko. I přes průměrnej příběh jsou postavy zahrané fakt dokonale. Drsnější scény jsou parádní a pochmurná atmosféra je fakt parádní. Ty dvě hodiny utekly setsakra rychle. ()

Leo má slabost pro šikmooké

Leo má slabost pro šikmooké

10.03.2008

Ale spíš filmy než holky. DiCapriova produkční společnost Appian Way se ujme dvoudílné Akiry v režii Ruariho Robinsona (spíš než o remake slavného anime filmu prý půjde o novou adaptaci rozsáhlého… (více)