Městečko Peacock

V mysteriózním thrilleru z dílny debutujícího režiséra Michaela Landera, který je současně i spoluautorem scénáře, hlavní hrdina John (Cillian Murphy) vytváří kolem svojí postavy podivnou fantasmagorii - on sám i obyvatelé nebraského městečka Peacock sledují osudy muže a jeho manželky, netuše, že se jedná o jednoho člověka. Příchod ženy z jeho minulosti (Ellen Page) po nehodě vlaku v Johnově zahradě jenom rozvíří temné vody jeho podvědomí... (Morien)

RomanHyde

Většina komentářů k tomuto dílku zmiňuje Cilliana Murphyho jako vynikajícího herce, který zde podal velmi dobrý výkon. I já se pod to můžu podepsat, a také pod to, že to je hlavní deviza tohoto filmu. Bohužel jeden herec neunese na svých ramenou celý celovečerní film, pokud je ten zbytek opravdu průměrný, což zde je. Téma bylo velmi zajímavé, zpracování a zejména scénář mohly nabídnout barvitější pojetí.. ()

embecka

Veľmi pozitívne ma zaujalo toto dielko, možno ani nie priamo ako film, ale skôr ako akási sonda do životného príbehu schizofrenika a lepšie pochopenie jeho nepredvídateľného konania. A tak sledujete vskutku bravúrny dvojvýkon Cilliana Murphyho, správne pochmúrnu atmosféru, podčiarknutú zasadením story do malého mestečka, kde všetci riešia všetko a všetkých. Príjemné prekvapenie, hodné možno aj absolútnej hviezdnej oblohy, keby sa všetky detaily dotiahli do filmovej dokonalosti. ()

Teardown

Moc hezký nášlap na výbornou podívanou, kterou ovšem rozhodilo několik zaškobrtnutí včetně absence silnějších scén, které člověka chytnou za pačesy. Ty mi tam prostě chyběly jako sůl. Přitom ta alternace osobnosti byla naprosto boží a Cillian Murphy v roli schizofreního mladíka neměl sebemenší chybičku. Bohužel těch pár ingrediencí tam pořád chybělo, aby výsledek dosáhl na zlatou medaili. Ale i tak Peacock za pozornost určitě stojí a osobně myslím, že o panu Landerovi ještě uslyšíme.3+ ()

KOZEL84

Příběh a atmosféra mě vtáhly,ale zabil to odfláknutý konec (spoiler ne?!).Herci sou úžasní.Hlavně Murphymu bych tu ženskou i sežral,ale stejně si myslím,že pro tu roli by bylo lepší,aby ji hrál někdo s neznámým ksichtem.Těsně to minulo 4. ()

sNeDy

Snídani na Plutu jsem nedokoukal, ale druhý film s ženskou verzí Cilliana Murphyho mě dokonale pohltil a vypustil až na samém konci. Atmosféra, kterou by filmu mohla závidět většina hororových produkcí posledních pár let (a to Peacock není hororem, ať už se budete hádat sebelíp), výborný námět a Cillian Murphy, který mě už dlouho utvrzuje v tom, že patří mezi top herce dneška (a proto ho asi zná jen málokterý mainstreamový divák). ()

edie sedgwic

Casto ma sokuje, ako nas muzi vedia fantasticky zahrat a v pripade Cillian Murphyho dvojnasobne. Velmi zvlastny a pomaly plynuci film, pri ktorom sa sice cloveku nezastavuje srdce, no napriek tomu ma cely cas zimomriavky. Koniec nie je predvidatelny, ako to v americkych filmoch byva a aj ked to moze zo zaciatku pripominat Psycho, film sa po cely cas ubera uplne inym smerom. S dejom by sa dalo este viac popracovat a rozvit niektore zaujimave casti, ktorym nebolo venovane vela casu. ()

Axident

Po pravdě řečeno, čekal jsem dost a nedostal jsem moc. Navzdory působivé hudbě, přesvědčivému, doslova mrazivě až nepříjemně schizoidnímu Cillianu Murphymu, autentickým postavičkám zapadákova a prostředí i mé oblíbené Ellen Page, to suma sumárum celé do kupy působí děsně ohraně, neoriginálně, fádně a nudně a na konci máte skoro pocit, že se ta hoďka a půl dala strávit i lépe... ()

drankeryth

hmmm, co ma tento film spolocne s hororom? Film je prilis natahovany a nema konca. Davam jednu hviezdicku a to len za vrazdu v motely. Cakal som ze tam bude Emma zabijat viac a nie len kecat o nezmyselnych veciach. ()

Olík

Po zhlédnutí Městečka Peacock jsem do deníčku napsal pouze stručně a výstižně „divné“. Už na první pohled narušenej borec má poruchu osobnosti, chvilku je John, chvilku Emma a do toho všeho mu na zahradě zaparkuje vlak……no a pak se na to dívej. Jestliže některé filmy nejsou určeny pro všechny, tak u tohoto psychologického dramatu to platí dvakrát. Klobouk dolů do jakého tématu se Michael Lander jako nezkušený rookie pustil a hned klobouk zpátky na hlavu jakým způsobem ho ztvárnil. Městečko Peacock je uslintané naivní nic a ani rozdvojený Cillian Murphy, nad kterým se spousta komentářů rozplývá, mne ničím nezaujal, ba naopak. ()

Lyžař

Vůbec, ale opravdu vůbec jsem nevěděl, do čeho jdu a o čem vlastně film bude. Někdy v minulosti jsem si probíral hodnocení mých "oblíbenců" a tak jsem narazil na tohle. No a teprve nyní jsem se k tomu dostal. Od prvních minut jsem přemýšlel, kde bude zvrat, převrat, kdy to přijde a všechno se rozkryje. A on si film plyne a plyne a pořád nic. Hlavní role je obsazená správně, on pan Murphy hraje jak může, ale..nějak to prostě nestačí. Ono film nejde postavit na hercích a příběh mít chudý. Jakoby scénář nebyl domyšlený, jako by tomu prostě chyběla ta špetka navíc. Nemůžu si pomoct. Snaživá Ellen Page zdatně sekunduje a v mých očích vlastně i všechno tak trochu zachraňuje. Když příjde na scénu, svět je najednou veselejší a květnatější. Ač její role není zrovna pozitivní či radostná. Ale co. Městečko Peacock už znovu vidět nepotřebuju, ale jsem rád, že jsem ho zhlédl. Režie: ****; Scénář: **; Herci: ****; Hudba: *** ()

foundation

Mierne sklamanie z mojej strany bolo citit uz zhliadnutim traileru. Ale isiel som do toho stale s velkymi ocakavaniami. Peacock, ako to uz povedala larelay nie je thrillerom ani nahodou, a ano ide skor o psychologicku mierne mysterioznu dramu. Film samotny prakticky ani nema ziadny dej. Po uvodnych dvoch minutach sa vrha priamo do kolotoca bez akehokolvek uvodu. Kedze tu zapletka,ktora ale mne osobne velmi chybala, teda nie je az tak podstatna, film stavia predovsetkym na dvoch veciach. Prvou sustredenie sa na postavy resp na postavu. Herecky koncert Cilliana Murphyho bol naozaj takmer bezchybny. Skvele zvladnuta schyzofrenicka postava. Na druhej strane obsadenie Susan Sarandon do vedlajsej role by sa este dalo spolovice pochopit ale absolutne nevyuzity Bill Pullman velmi zamrzel. Ellen Page sa snazila Murphymu sekundovat ale akosi sa pre nu takisto nenasiel priestor aby dokazala ze hrat vie tak ako to predviedla v Hard Candy. Druha vec ktora sa tu podarila je vyborna,dusna a taziva pomaly plynuca atmosfera od zaciatku do konca filmu. Hlavne niektore sceny su velmi dobre natocene. Napriek tomu mam vsak pocit ze cely film je vystavany takym sposobom ze tempo a samotna atmosfera ma divaka pomaly doviest k urcitemu sokujucemu vyvrcholeniu a pointe na zaver. No a tu prichadza najvacsi problem pretoze ziadnu sokujucu pointu tento film nema. A da sa povedat ze pointu resp vyvrcholenie nie len ze nie je sokujuce ale je uplne chybajuce. V ramci normy je film sice zakonceny ako tak dobre, nejedna sa vsak o nic co by si podobny sposob natocenia a gradacie naozaj zasluzil. Prevelka skoda, ocakavania boli opat raz az prilis vysoke. Z takehoto nametu, pod vedenim skuseneho rezisera a nemenej skuseneho scenaristu/ jasne ze mam na mysli Nolana/ sa dal vytrieskat minimalne kandidat na film roka mozno dokonca kandidat na jeden z najlepsich thrilerov vobec. Ale kedze sa to reziser rozhodol natocil ako komornu dramu tak som celkovo dostal nieco uplne ine ako som cakal. A tak Michael Lander svoj prvy film nepokazil v ziadnom pripade, ale je vidno ze sa ma este vela prevela co ucit. Snimok stoji rozhodne za pozretie doporucujem ho kazdemu ale ospevovat a chvalit do neba ho nebudem. Atmosferou vyborne, pribehom takmer nulove. Priemernych 60 resp mozno trochu nadpriemernych 65 percent. Niketore sceny su doplnene vybornou hudbou. ()

Harts

Toto je psychologický film, ani horror a nenazval bych to ani thrillerem, hezký námět rozdvojené osobnosti, nicméně nevyužitý a ani neukončený, a jak to v absurdním životě bývá, vyhraje osoba, jenž není realitou.-) ()

Johny M.

Prvků hororu nebo thrilleru jsem si v Peacocku fakt nevšiml, spíš jen takový docela nudný psychologický drama. Ale svym způsobem docela zajímavý, hlavně díky Murphymu. ()

denisavary

Psychologické drama, kde vnímáme špatnou výchovu matky, která způsobila synovi úpadek osobnosti, který si vymyslel vlastní a složitý svět. Zpočátku filmu skoro nedýcháte,postupem času se začináte nudit a když opět čekáte zázrak, zaskočí vás konec filmu....PS: "Potlesk Cilliane, potlesk". ()

Kingjiri

Cillian Murphy hrál vždycky divný týpky, nicméně role v tomto snímku patří k jeho nejpodivnějším. Místy mě až znepokojovalo, jak přesvědčivě vypadal v ženské roli:) Příběh nebyl špatný, ale místy mě trochu nudil. Faktem ale je, že to bylo pěkně natočený a hlavně odehraný ze strany Murphyho. Nějakou myšlenku to taky mělo a nad koncem budu zase asi nějakou dobu přemýšlet. Jsem vcelku spokojený, jako psychologické drama funguje snímek obstojně, avšak jako thriller už nikoliv, dávám tři průměrné hvězdy. Sympatický snímek na jedno zkouknutí. ()

Charlie84

Cillian Murphy jak ho neznáte:) Peacock je originální, jen je možná škoda, že se neustále snaží vyvolávat amosféru thrilleru, když je to "jen a pouze" drama. S kamerou, která neustále zabírá temná zákoutí s rozbitýma hračkama, děsivýma dětma na fotografiích a opuštěnýma houpačkama u jezírka prostě čekáte hrůzostrašnou pointu, při níž polovina města lehne popolem. Rozumím, proč se všichni, včetně mě, cítí pak na konci tak trochu podvedení...jako psychologické drama z amerického zapadákova o.k., jako thriller za tři a buďme rádi za to... ()

Ergon

Schizofrenie ve filmu mně vždy láká, ovšem Městečko Peacock mi přijde takový nedotažený, poloviční produkt. Kdyby nebylo skvělého ušlápnutého Johna v roli Cilliana Murphyho, šel bych s hodnocením ještě níž. ()

Ti dva jsou vlastně jeden

Ti dva jsou vlastně jeden

19.02.2008

O tom, že je Ellen Page po úspěchu Juno zasypaná nabídkami, jsme psali minulý týden v souvislosti s jejím účinkováním v Raimiho hororu Drag Me to Hell. A Ellen nelení, popadla příležitost za pačesy a… (více)