Městečko Peacock

V mysteriózním thrilleru z dílny debutujícího režiséra Michaela Landera, který je současně i spoluautorem scénáře, hlavní hrdina John (Cillian Murphy) vytváří kolem svojí postavy podivnou fantasmagorii - on sám i obyvatelé nebraského městečka Peacock sledují osudy muže a jeho manželky, netuše, že se jedná o jednoho člověka. Příchod ženy z jeho minulosti (Ellen Page) po nehodě vlaku v Johnově zahradě jenom rozvíří temné vody jeho podvědomí... (Morien)

Ketri

Učebnicový popis jedné z disociativních poruch osobnosti - pozor! nezaměňovat se schizofrenií! Tolik osvěta, teď k filmu. Námět je každopádně zajímavý, ale děj se ubírá kupředu poněkud pomaleji. Přišlo mi, že chyběl prostor pro ostatní postavy. Film ale určitě stojí za podívání. ()

Pilda17

Film, který mě naprosto nezaujal. Pomalu se nic nedělo a druhý den o filmu nevím vůbec nic. Navíc jsem vůbec nepobral o co tam šlo... ()

Disk

Co je platné, že Cillian Murphy hraje jako o život, když scénář za moc nestojí a režijně to taky není žádná sláva. 5/10 za Cilliana Murphyho a výbornou hudbu. ()

liskam

Takovýhle herecký výkon jsem snad ještě nezažil..!!!! Cilliane Murphy, Bravo baravo bravo.!! Za tenhle výkon tleskám ve stoje.!! A to tenhle komentář píšu po shlédnutí prvních 25. filmu. Co chtít více od psychologického dramatu..?? dokonalá věc..., absolutně nechápu to hodnocení.! ()

kingik

Jsou 50 léta a Cillian Murphy má schizofrenii (tedy jen v tomto filmu). Po smrti své přísné a divné matky se do ní personifikoval, ale jeho nic netušící okolí považuje neznámou ženu, která se objevila v jeho domě, za jeho manželku. On se v ženských šatech a paruce pohybuje po domě a v okolí velmi přirozeně a se stejnou lehkostí zastává ženské práce, péči o domácnost a ještě si píše sám sobě vzkazy a dokáže být hodný a laskavý ke všem lidem, ačkoliv když vystupuje jako John Skylpe okolí ho vnímá jinak. Právě tíha dvojrole ležela na bedrech Cilliana Murphyho a on je v ní tak dokonale přesvědčivý, že jsem postupně nabíral pocit, že ve filmu vystupují dva různí herci a nikoliv jeden herec hrající dvě osoby. Nesympatického Johna a laskavou Emmu dokázal Murphy od sebe mistrovsky odlišit, ačkoliv bylo mírně zarážející, že byl v mžiku perfektně nalíčený a upravený, když zrovna potřeboval vystupovat jako žena. Stejně bylo zarážející, že ho v převleku nikdo ani z jeho blízkých přátel nepoznal, protože přece jen zůstaly zachované jeho mužské rysy a hlas měl jako transexuál. Filmem se právě line takové zvláštní napětí spojené s tím, zda hlavní postava bude, nebo nebude odhalena. Rozhodně je však chybou řadit tento film mezi horory, protože až na jednu vraždu se v něm nic hororového neděje a film bych zařadil mezi psychologická dramata s mírně ponurou atmosférou znásobenou ponurým interiérem domu s věčně zataženými závěsy. V nenápadném snímku se sešla hvězdná herecká sestava (Sarandon, Page, Lucas), která ovšem proti výborně hrajícímu Murphymu neměla nejmenší šanci zaujmout. Debutující Michael Lander tedy nakonec natočil drama o životě jednoho schizofrenika, kterému chyběly výrazné dramatické momenty a poutavější dramatická linka, s výborným hercem v hlavní roli. ()

sochoking

Mimochodom , Susan Sarandon stvárnila postavu menom Fanny Crill a slovo ' fanny ' v anglickom ( nie v amer. ) slangu znamená ' kunda ' . No nie je to funny ? BTW , film stál zahovno ! Pre mňa bol veľkým sklamaním . Pozerať sa na to , ako sa Cillian furt prezlieka, oblieka , je milý , je nervozny a čakať na starostove zvolenie, tak to chce peknú dávku trpezlivosti. Možno si to tvorcovia uvedomili a zachránili ma tou stopážou , za ktorú ja udeľujem práve tú jednu jedinú hviezdičku , inak by to bolo jasné ... ()

Webb

Takhle utahaný snímek už od prvních minut jsem si opravdu nepředstavoval. Námět je poloviční a scénář také působí nedotaženě a poněkud nevýrazně. Schizofrenní Murphyho dvojrole je opravdu málo na stopáž devadesáti minut. ()

Sobis87

Film Peacock by se v jistém ohledu dal považovat za nežánrovou variaci na Hitchcockovo Psycho, či spíše jeho prolog. I zde dochází k démonizaci role matky, přičemž její výchovou zaviněná retardace potomka vede k silné schizofrenii. Psycho bylo více thrillerem, Peacock je spíše pomalým psychologickým dramatem, kde je místo tematizace hrozby schizofrenika pro okolní svět naopak vyprávění semknuto s onou narušenu osobou a jako hrozba zde vystupuje právě okolí ohrožující hrdinovou „harmonické“ soužití se svým druhým já. Celý film stojí na vskutku famózním výkonu Cilliana Murphyho, který dokáže na ploše půldruhé hodiny rozpracovat dvě rozdílné stránky jednoho charakteru do potřebné šíře, aby toto nezvyklé paranoidní drama působilo věrohodně. Na Murphyho charakteru je postavené prakticky celé vyprávění, čímž na něj padla obrovská zodpovědnost, se kterou se ale popral jako ostřílený profesionál. ____ Po výtečné expozici doprovázené líbivou hudbou film sice značně ubere na tempu a trvá asi do padesáté minuty, než celé vyprávění trochu nabere na obrátkách, poté se však napětí a paranoidní atmosféra stupňují s každou další minutou a film „konečně“ naplňuje jistá žánrová pravidla (sice se nejedná o horor, ale jeden vskutku hororový moment se zde nachází). Pro některé diváky v tuto chvíli ale už může být pozdě a Peacocku onu utahanější polovinu navzdory výše řečenému a celkově i velmi působivému závěru nejspíš stejně neodpustí. ()

Anderton

Film tak malý, až je malý až príliš. Je obdivuhodné natočiť príbeh, v ktorom nie je schopný nikto z 800 obyvateľov malého mestečka sa zamyslieť nad tým, že nikto nikdy nevidí jeden pár, žijúci v jednom dome, spolu. Napriek tomu sa nad týmto faktom asi každý divák pozastaví. Bill Pullman si tu odohraje myslím že tak dve malé cameá, Josh Lucas asi tri, to Lander mohol kľudne ušetriť a dať tam na ich miesto hocikoho. Zaujímalo by ma, či pomenovanie jednej postavy menom Glenda je vtipným odkazom na Eda Wooda, asi áno. ()

Ant

Zajímavý, ale ničím nepřekvapující film. Celou dobu jsem čekala, že vyjde najevo, že hlavní postava někde doma ve sklepě schovává mrtvolu své matky. Cillian Murphy je ve své dvojroli velice přesvědčivý a zároveň ještě kupodivu ošklivější než obvykle. Michael Lander je každopádně nadějný režisér. 6/10 ()

Campbell

Teda nic moc, já jsem ani nic moc nečekal, přeci jenom Murphyho moc rád nemám a Pageovou moc soudit nemůžu, ale dostala se mi zmatená nuda, naneštěstí dost krátká nato aby mě začla více nudit. Přijde mi ale že plno herců je tu maximálně nevyužitých třeba takový Bill Pullman, kterej se tu prostě nepředvede. Lander nezačal svojí karierů špatně, ale pro mě je to prostě dost nezáživný. ()

iamek

Skvělá Ellen Page a Cillian Murphy v hodně zvláštním snímku o kterém nevím co si mám myslet. Námět je sice geniální a zajímavý, ale Lander mohl vytěžit trošku více. A horor to opravdu není. ()

lola3121

O homosexualitu tady nejde vůbec, jak se mylně domnívají někteří zdejší uživatelé, když už tak transvestismus, ale v tomto případě jde spíš o rozdvojení osobnosti, čili případ pro psychiatra. Hlavní hrdina John alias Emma si to nejspíš chvílemi uvědomuje, ovšem bojuje s tím vlastními prostředky, jak se ke konci ukáže, poněkud svéráznými... Vynikající Cillian Murphy v "dvojroli" muže/ženy. ()

Stanislaus

O filmu jsem se dozvěděl teprve nedávno a po zhlédnutí traileru jsem byl plný nadšení, protože to vypadalo na dost slušný thriller se skvělým obsazením. Avšak ono nadšení nebylo při sledování úplně naplněno. K hereckému obsazení nemám jedinou výtku, protože výběr byl zvolen skvěle. Žánrově jde o thriller, i když ne až tak "temný a těžký", jak jsem se původně domníval. Cillian Murphy zde předvedl maximální výkon a Ellen Page mu věrně sekundovala. Susan Sarandon, která se zde jen párkrát mihla, také nezklamala. U mnoha filmů hudrám, že mají roztahaný začátek, zatímco zde bych ho klidně krapet natáhl. Konec byl pojat jistým osobitým způsobem a jeho význam jsem možná plně nepochopil, což však u mě není na škodu (aspoň budu mít o čem přemýšlet a to já rád). ()

lillien

Opět mne trošku zmátl ten mysteriozní thriller v označení žánru.. nikdy se totiž nepoučím, vždycky si předem rozsvítím, připravím polštáře na zakrývání zraku a upozorním sousedy, ať nereagují na mé výkřiky děsu, že skutečně nepůjde o domácí násilí. A zase jsem se nebála!!!! Atmosféra nebyla špatná, hodně tomu napomohla hudba a i takové vlezlé tajemno se celým filmem snažilo na mě útočit..Nicméně příběh celý film rozhodně neutáhl a místo toho, aby mě pohltil, jsem spíš pořád dumala, co stojí za těmi převleky (hadrů i osobnosti) Johna (vynikající Murphy) za Emmu (opět vynikající a krásná! Murphy) a zpět. Aneb psychiatrie pro 4 ročník, str. 78, schizoidní poruchy osobnosti, str.95, egodystonní sexuální orientace..no řeknu vám to polopatě..stejně jsem téměř za celý film kloudně nepochopila, proč to ten chudák vyplašený John dělá, ačkoli něco mi říkalo : cherchez la femme, aneb za vším čmuchej hlavně matku. No u nás obvykle zla napáchaná zcvoklou matkou řešíme alkoholem, je to méně komplikované, než to Johnovo tajnůstkářství, nad kterým visí po celý film Damoklův meč, že to prostě musí už už prasknout. Praskne, nepraskne, kdo je vlastně ten zlý a co je za vší tou obsesí?..trochu nám ty otázky zkomplikuje poněkud otevřený konec, za který rozhodně hvězdu sundám, mám totiž raději přímočarost a úderná vyvrcholení:) ()

jonyyy

Pěkně se to rýsovalo, ale furt jsem čekal nějaký konec, který ale nepřišel. Stejně jako hororový žánr uvedený zde na databázi. Navíc mi to připadalo takové trochu nerealistické. Když jsem viděl obrázek z filmu a nic o něm nevěděl, hned jsem poznal, že jde o Murphyho. A to jsem s ním viděl pár filmů. Takže lidi, co by ho viděli každý den, by ho poznat museli také. Ale na druhou stranu, kdo by se na to hodil víc jak on. 63% ()

GigaPudding

Městečko Peacock začíná překvapivě velmi přímo a nijak nezatajuje dvojí život bankovního úředníka Johna, který je Johnem jen mimo svůj dům a uvnitř domu se zataženými závěsy žije jako žena Emma až do chvíle, kdy nečekaně musí svůj dvojí život nějakým způsobem maskovat. Film má poměrně zajímavý námět a vzhledem k zařazení do kolonky Thriller nabízí i trochu očekávání jak se nakonec příběh Johna/Emmy vyhrotí, ale překvapivě děj filmu pokračuje vcelku poklidným způsobem a zaměřuje se především jenom na kontrast mezi rozdělenou osobností hlavní postavy, která funguje tak trochu Jekyll/Hydeovsky. Cillian Murphy tuto postavu, nebo spíš postavy, zahrál velmi dobře a zvlášť pokud jde o Emmu, protože mu člověk může tu ženskou úplně uvěřit. Emmina část navíc má velký prostor a zapůsobí i tím, že překvapivě je "normálnější" než John, takže i přes vcelku vlažný příběh je na co koukat. Film svým dějem a zpracováním působí tak nějak obyčejně a "jen" jako kvalitní televizní film, který je technicky i herecky dobrý, ale není ničím výjimečný, na druhou stranu přináší velmi zajímavé téma a má docela působivě melancholické vyznění se zajímavou myšlenkou, kterou představí takovým nevtíravým a nenásilným způsobem, což působí tak trochu zvláštně. Tohle navíc podpoří nejvíc svým výkonem Cillian Murphy, který tu zahrál skvěle a zvlášť ve chvílích kdy se jedna osobnost hlavní postavy snažila napodobovat tu druhou. Ostatní postavy zahrály taky velmi slušně, jen toho neměly moc co hrát kvůli velkému zaměření jen na hlavní postavu, ale obsazení to jinak mělo velmi sympatické. S jiným obsazením a hlavní rolí především by se to vytáhlo asi tak na trojku, ale kvůli tomu Cillianovi to níž než na čtyřku jít nemůže :). ()

SOLOM.

Peacock je rozhodně film hodný pozornosti a jde o velice podařený start začínajícího režiséra, kterému přeji hodně zdaru v další práci. Solidně vybudovaná atmosféra a hlavně výkon hlavního hrdiny/ky patří k tomu nejlepšímu co je zde k vidění. Nesmím však opomenout pochválit ani kameru či hudební doprovod, kteří se rovněž slušně podíleli na celkové lehce nadprůměrné podívané. Je jen škoda, že si tvůrci více nepohráli se samotným závěrem filmu. Čekal jsem přece jenom nějaké pořádné vyvrcholení. 60% ()

eraserhead666

Odhlédneme-li od jediného negativa, tedy faktu, že v momentě, kdy se hlavní hrdina převleče za ženu, nikdo z městečka ho nepozná a všichni v něm vidí úplně jinou osobu (je ale třeba říci, že pro tento efekt byl vždy zvláštní Cillian Murphy velmi vhodnou volbou), získáme z psychologického hlediska naprosto šílený příběh schizofrenního Johna, který je jistou část dne svou vlastní ženou Emmou. Z hlediska příběhu, postav a hlavní zápletky dvou navzájem bojujících osobností jednoho člověka, až bezchybný scénář, který je zfilmován velmi citlivě s výbornými hereckými výkony již zmíněného Murphyho, Susan Sarandon a Ellen Page. Ten okamžit, kdy Emma zjistí, že má John dítě... Chybělo málo a normálně jsem pustil slzu. ()

Ti dva jsou vlastně jeden

Ti dva jsou vlastně jeden

19.02.2008

O tom, že je Ellen Page po úspěchu Juno zasypaná nabídkami, jsme psali minulý týden v souvislosti s jejím účinkováním v Raimiho hororu Drag Me to Hell. A Ellen nelení, popadla příležitost za pačesy a… (více)