Newyorský reklamní agent Jim Blandings žije s ženou Muriel, dvěma dospívajícími dcerami a služebnou v bytě na Manhattanu. Už delší dobu se každý den ráno probouzí s pocitem, že by měl něco ve svém životě změnit. A najednou má jasno, k dokonalému štěstí mu chybí větší byt. Už nechce doma bojovat o každý volný centimetr a znovu přemýšlet kam dát nové věci. Když Blandings v novinách najde inzerát na zajímavý, nepříliš drahý rodinný dům na venkově v Connecticutu, zdá se mu, že má vyhráno. S realitním agentem pak bez dlouhého přemýšlení dohodne jeho koupi a pak tuto radostnou novinu oznámí manželce. Teprve později oba zjišťují, že všechno je trochu jinak, než si představovali...

Příjemnou komedii, která s půvabem zesměšňuje naivitu mnohých rodinných plánů, jak "levně a jednoduše" přebudovat či postavit vlastní dům, natočil hollywoodský režisér H. C. Potter, jehož známe jako tvůrce filmů Milovaný nepřítel, Kovboj a dáma, Hellzapoppin. Ten položil důraz především na hlavní herecké obsazení. Postavu Jima Blandingse vytvořil Cary Grant (Leopardí žena, Moje nejmilejší žena, Jezinky a bezinky, Šaráda), úlohu jeho manželky Muriel ztvárnila Myrna Loyová (Dostihy smrti, Nejlepší léta našeho života). (oficiální text distributora)

otík

Příjemná hodina a půl strávená ve společnosti hvězdného Caryho Granta, která sice neuběhla tak rychle, jak by se mohlo zdát, ale i tak to byla pohodová a klidná chvíle strávená u obrazovky. Grant v roli naivky, který si nechá postavit dům za šílené peníze, přičemž ho téměř každý obere. Jenže je tu americký pozitivismus a stačí jeden človíček, co vrátí nepoctivě nabyté peníze a už je zase líp. ()

Tyny

,, Slečna Stallwangová říká, že inzerce je parazitická profese. Říká, že nutí lidi, kteří si to nemohou dovolit kupovat věci, které nechtějí za peníze, které nemají. " Pohodový film s dobrými úvahami, ale ani ne tak romantická komedie jak to zprvu vypadalo. Průměrný film, který rozhodně není špatný, ale nějak to není můj šálek kávy. ()

jefff

Průměrná komedie. Cary Grant natočil lepší kousky, přesto jde o solidní zábavu a určitě jsem se nenudil. Vtipných scén tu však mnoho není, spíš se občas pouze pousmějete. ()

Hollohlaway

Hm, já jsem mírně zklamán. Atmosféra je klasická a herci výrazní a kvalitní, ovšem tady mi rozhodně nejvíc vadil scénář. Párek naivních měšťáků toužících po vlastním domě byl vykreslen tak hloupoučce neuvěřitelně, že mi to hrozně vadilo. Úspěšný reklamní manager najednou uvidí polorozbořenou barabiznu a nevidí, neslyší...To do té doby nic nekupoval a nepodepisoval? Pořád jen trousí věty typu " Tak to postavte, tak to kupte, to je jedno, tohle se mi líbí, ne, statika nepotřebuju, kontrolovat nic nebudeme " atd. atd. A potom žasne kolik co stojí, kde je co nutné stavět znovu...Drobné etudy při stavění domu a realizační obtíže celkem pobavily, ale jinak mi to přišlo nelogické a splácané. ()

vitekpe

prozatim. po druhem shlednuti uvidime... - tak i po druhem shlednuti nechavam za tri. Na komedii mi to prislo prilis unavene. ()

Han22

Kupodivu nadčasová komedie, která by mohla úplně stejně fungovat dnes jako před 70 lety. Už jen ten začátek líčící půvaby Manhatnu, zatímco sledujeme realitu. Nebo to, jak Cary Grant bivakuje v zoufale malém bytě s manželkou a dvěma dcerami, rodinné hády a všemožné jízlivosti. A co teprve když se začne stavět jeho vysněný dům! Rozpočet bobtnající do nebeských výšin, neschopní dělníci, naivní plány vs. realita a především snůška katastrof, které si umím moc dobře představit, kdybych stavěl já. Když se k tomu přidají ještě problémy v práci a osten žárlivosti, říkal jsem si, jestli Granta neklepne. Ale samozřejmě že ne, jsme v klasickém Hollywoodu a všechno dobře dopadne. Nicméně na rok vzniku neskutečně civiliní a reálná komedie. Komedie roku 1948. ()

Kovaja

Tak u tohoto kousku sem se opravdu nenudil,byl to takový pohodový rodinný kousek s výborným Grantem o trablech s rodinným hnízdečkem ()

aLPaC

Začátek je ve skrze pomalejší, ale když Cary zbourá nově (starý) koupený dům a začne stavět svůj nový vysněný, tak teprve začne ta pravá hlína. Párkrát jsem se opravdu od srdce nahlas zasmál. Navíc vidět Old Shatterhanda jako dělníka, ze kterého Cary netuší, jen to za to stojí. KDYŽ NEBUDEME BOURAT ZDI, UŠETŘÍME 3000$. NE, JÁ UŠETŘÍM 7000$, PROTOŽE NEBUDU DĚLAT NIC. ()

dagmarecka

Příjemná oddychovka s Cary Grantem v hlavní roli...Názorně ukazuje, že čím po něčem toužíte tím víc vám někdo háže klacky pod nohy, pubertální dcery, manželka toužící po zimní zahradě, nejlepší přítel toužící po manželce?!?...ale stačí "vydržať" a všechno jde... ()

MickeyStuma

Manželský, finančně úspěšný pár, se rozhodne koupit dům podle svých představ a když se tak stane, dostanou se vzápětí do spirály problémů, o kterých se jim ani nesnilo. Převážně konverzační komedie, která na své kouzelnosti neztratila nic do dnešních dnů. Ano, není to žádná bláznivá či situační komedie. Vše tu tak nějak vyplyne jakoby ze skutečného života plného nástrah a úředních šimlů, čímž se celý příběh stává hodně blízký. Zkrátka a dobře, celý koncept příběhu odráží trend budovat vlastní dům a vytváří satiru převážně z touhy mít pokoje v rámci luxusu. Vše je k pobavení v takzvaném inteligentního humoru, což je specifikum samo o sobě. Takže je to jednoduché. Koho u nás pobaví humor Miroslava Horníčka, jistojistě pobaví i tento film. A jen tak pro zajímavost, v jedné malé roličce dělníka na stavbě domu lze spatřit u nás známého Lexe Barkera. ()

SeldomSeen

Zklamání především od ústředního páru, jehož obě polovičky s jinými partnery dokázaly nade vši pochybnost rozzářit nejeden film (Myrna Loy hlavně v sérii Thin Man, kde je pro mě osobně celuloidovou inkarnací ideální manželky, a o Carym hovořit netřeba), ovšem v tomto případě je celek méně než součet jednotlivých částí. Bohužel. Jiskra zkrátka chybí, a to i filmu samotnému, který je snad až příliš ze života... ()

r007

Příjemná komedie o tom, jak si paneláková rodinka staví svůj vysněný dům se zbytečnými místnostmi, drahými řemeslníky a hlavně bez rozmyslu...První púlka je rychlejší, nápaditější, postupně tempo uvadá a konec mě moc nenadchl.Abych byla upřímná, nejvtipnější scény jsou hned na začátku v bytě. Kdyby v tom nehrál Cary, tak po tom ani pes neštěkne...Koho tam hrál Lex Barker ? ()