Snaživý vynálezce Flint Lockwood je podivínský génius, zodpovědný za jedna z nejbizarnějších zařízení, která kdy vznikla. Ale i přesto, že všechny jeho vynálezy, od bot ve spreji až po překladač opičích myšlenek, byly naprostými katastrofami a přivodily malému městu, v němž žije, jen spoustu problémů, je Flint odhodlaný vytvořit něco, co lidi potěší. Když jeho nejnovější vynález, stroj na proměnu vody v jídlo, nešťastnou náhodou zničí náměstí a vystřelí do nebe, domnívá se, že je s jeho vynálezeckou kariérou konec. Dokud se nestane něco neuvěřitelného – z nebe začnou padat cheeseburgery. Jeho stroj funguje! Jídlová přeháňka je okamžitě obrovsky populární a Flint naváže přátelství se Sam Sparks, televizní rosničkou, která do města přijíždí, aby udělala reportáž o tom, co sama označuje za „nejvýznamnější meteorologický fenomén v dějinách.“ Ale když se lidé začnou nenasytně dožadovat víc a víc jídla, začne se stroj chovat nepředvídatelně a vypouštět na město špagetová tornáda a obří karbanátky. Pokud nemá město skončit pod lavinou želé a zavalené melouny, je na Flintovi se Sam, aby společnými silami stroj zastavili a dali všechno do pořádku. (oficiální text distributora)

Klenotka

Výborný nápad, který ale trochu vyšumí. Chápu, že v klasickém animáku musí být dojemné rodinné setkání a proslov, láska, hrdina proti své vůli atd., ale tady to bylo jaksi navíc. Nenasmála jsem se tolik, jak jsem doufala, a i když tam bylo pár pěkných narážek, nejvtipnější momenty byly jen ty, kdy otec zvedl obočí a ukázal oči. Skvělý a originální nápad, pro mě ale bohužel jen za tři hvězdy, protože mi to v hlavě nějak nezůstalo a nic to ve mně nezanechalo (narozdíl třeba od Jak vycvičit draka nebo Toy Story 3) ()

TheBalrog

Ze začátku me to bavilo, postupem času jsem ale odvracel svou pozornost, a pak jsem to dokoukal už jen z povinosti. Oproti ostatním animákům mi to přišlo až moc dětské. Animace také nebyla nijak zvlášt bezva, za ten námět a za pána policajta dávám 3* ()

Hafran

Všechny animáče tohoto roku příjemně pobaví ale za rok prostě nebudeme vědět který byl který a kolik jich bylo. :/ ()

chelseaman22

Děsivě rychlé. Půlku filmu jste nuceni poslouchat prachbídně nudné dialogy a pak se spustí akce, která vás svou rychlostí ohromí přesně jako předčasná ejakulace (slovo OHROMÍ není myšleno nikterak pozitivně). Po spadnutí prvního CHEESE vás tahle kulinářská zápletka přestane bavit. Jediným, čím vás film drží u LCD monitorů je hudba a krátká stopáž (ta především). Tragickému konci bych se nebránil. 35% Výdělek celosvětově k 10.10.2012: $243,006,126..........375. nejvýdělečnější film historie ()

filmmovier

No je to trochu úlet, ale fajn. Hodně originální animáč s hodně dobrou kresbou. Je to vtipné, postavy jsou hodně dobré a já jsem se docela obstojně bavil. Ke konci je to už trochu přitažené za vlasy a trochu víc sci-fi, ale moc příjemně to utíká a vtipů je dost. Na ukrácení volného času je to fajn a i přes spoustu úžasných nápadů jsou opravdu lepší animáče. Kvalitní to je, ale dvojka je prý lepší, tak se nechám překvapit. Malinko to zklamalo, ale není to nic velkého, protože ten film je i přes všechny své chyby fakt sranda. 75%. ()

LeoH

Podobně jako u Loraxe jsem si celou dobu nebyl jistý, jestli ta do extrému vyhnaná zápaďácká klišé (filmařská i civilizační) karikují „naši“ (euroamerickou) kulturu a společnost záměrně nebo bezděčně; podle toho, jak se autoři projevují v bonusech, se zdá, že B je správně a že ti hoši opravdu tak docela nevědí, co činí, nevědí, že hromady digitálních cheeseburgerů, které podle svých slov navrhovali tak, aby se lidem v kině sbíhaly sliny, ve skutečnosti vyvolávají pocity právě opačné, atd. atp. A je to škoda, protože být to celé děláno s větší sebereflexí, s vědomím, že civilizace, která produkuje křiklavě barevné trojrozměrné filmové pohádky o tom, jak z nebe padá žrádlo, je zralá do blázince, mohl mít výsledek daleko větší grády. ()

Doudis19

Stale je tu ten všudypřitomný minimalistický humor, typický pro Lorda s Millerem, který potěší především vnimavější diváky. Ale narozdíl od Lego příběhu, příval nápadů není až tak odzbrojující. Od animáku za 100 milionů, se očekává přeci jen něco víc, než-li jen poměrně slušná zábava. ()

st.jim

Ráno vstanu......neopařím se čajem, ale spadne mi na hlavu steak jako kráva :DDD Originální námět, vzal za své a nutno podtknout, že obstojně. ()

Mrkvič

Nic než zábava. A pořádná. Vtipem se tu opravdu nešetří. V současnosti mě potěší každý film, který mě dokáže tak rozesmát. Hlavně scéna se zmrzlinou a koulovačkou, to nemá chybu. Jinak je to celkem standard, ale když se takhle u filmu pobavím, musím být spokojený. ()

JimmyII

Tenhle film se bohužel minul s diváckým ohledem... Ale to proto, že se na něj nikdo nekouká tak, jak se na tenhle film koukat má! Je to totiž neuvěřitelně vtipná absurdita plná mimózních gagů, surrealistických postav a ulítlých nápadů. A celé to prostě funguje, dělá si to srandu ze všeho možného, vystihuje horory, sci-fi a hlavně katastrofální filmy (hravě je strčí do kapsy) a ještě je to našlapané senzačním dabéry - Mr. T, Benjamin Bratt a Neil Patrick Harris mluví za vše. ()

Tucqa

Tohle byl první 3D film, který jsem si mohla dopřát doma v televizi a grafické zpracování je velmi dobré. Všechny ty různé efekty se mi líbily, protože dodávaly něco, co jsem mohla doposud vidět jen v kinech. Děj sice není kdovíjak zajímavý, ale hlavní myšlenka se mi, milovnici jídla, líbí a jestli máte doma malé děti, tak ty si tento film užijí... ()

Tyny

Krásný animák, který zaručeně pobaví. Já jsem na něm byla na premiéře v kině na 3D a musím říct, že i přes moje dobré očekávání mně film ještě více překvapil. Plynulý příběh, dobrý nápad, originální postavičky. Super. ()

Lachtaan

Rozhodně jeden z nejoriginálnějších animáků natočených v období šílené expanze tohoto žánru. Bylo to zábavné, jen dojemná až smutná stránka mě osobně přišla trochu přitažená za vlasy. Za to dobrodružnou dvojku, plnou vtipných momentů a neodbouratelných hlášek, jsem si užil o celou hvězdu lépe než tento původní díl. ()

KitFisto

Zataženo, občas trakaře je rozhodně dobré využití 90 min. Film je neskutečně nabitý energií, vtipem, hláškami, prostě vším co k dobrému animáku patří. Z nebe prší hamburgery? Proč ne. ()

ivan bohatyr

Tento film mě příjemně překvapil, když jsem si poprvé přečetl název a všimnul si že je animovaný, neměl jsem v něj moc velkou důvěru. Je to taková rodinná pohodovka a je opravdu dobrá. Je to něco jiného, než na co jsme zvyklí z dnešních filmů, ale na 5 hvězd nemá. ()

Maki89

na niektorych veciach sa dalo celkom zabavit... prva polka filmu bola fajn, potom uz to islo dolu vodou, napad originalny, animacia priemerna, hudba nebola zla... Mr. T. ako daber super :D ... celkovo 6/10 ()

uiu

Animák, který ničím nezaujme, ale ani neuchvátí. Popravdě řečeno je to asi rok, co jsem to viděla a už si nevybavuju ani o čem to bylo, jen vím, že tam pořád padalo nějaké jídlo z nebe a hlavní hrdina byl věděc :) Takže asi tak... ()

Od Lego příběhu ke Krotitelům duchů

Od Lego příběhu ke Krotitelům duchů

22.03.2014

Phil Lord a Chris Miller patří mezi nejobletovanější režisérská dua současnosti. Jejich nápadité animáky Zataženo, občas trakaře a Lego příběh zaznamenaly velký úspěch, stejně jako bláznivá akční… (více)

Lego příběh bude pokračovat

Lego příběh bude pokračovat

26.02.2014

Jména Phil Lord a Chris Miller možná neznáte, práce těchhle dvou pánů vás ale nejspíš pobavila už několikrát. Jedná se totiž o režiséry skvěle hodnocených animáků Zataženo, občas trakaře a Lego®… (více)

Zlaté Globy - výsledky

Zlaté Globy - výsledky