Regina (Hepburn) se vrací do Paříže z lyžovačky ve Švýcarsku. Čeká ji ovšem nemilé překvapení. Její manžel je nezvěstný a spolu s ním i všechny peníze, které měli. Do toho se o ni začnou zajímat agenti CIA a další podivíni, kterým jde všem jen o jedinou věc. Dozvědět se, kde jsou peníze. Manžel je totiž za války zpronevěřil. Napětí, žánrové schválnosti, product placement a další komponenty tento film učinily nesmrtelným. Především muzikálový režisér Donen napíná diváky od začátku do konce. Audrey Hepburnové v roztomilém kožíšku a špercích za několik desítek tisíc dolarů jde totiž permanentně o život. (Magic Box)

cinema_cz

Romantická komedie, o které se právem říká, že je to nejlepší hitchcockovský film, který Hitchcock nenatočil. 80 % (Ci 02/2008) ()

iz67

První půlka je docela fajn, i to trochu jiskří, ale zbytek je k nevydržení. Tady se ty roky nedají necítit ()

Kenneth

Vtip byl kolísavý a občas spadl až k trapnosti. Možná z úzkostlivé snahy ho tam dát co nejvíce. Napětí žádné, protože film je průhledný jak sklo. Najde se tam ale hodně zajímavých drobností, které posunují film k vyššímu hodnocení. ()

LuckyK

Klasika.Absolutně nejkrásnější a nejšarmantnější pár Cary Grant a Audrey Hepburn, a k tomu trochu hitchovské atmosféry. Nikdy se neokouká. ()

diwoshka

Jedna super krimi komedie s Audrey a Cary Grantem. Děj se hodně mění a zamotává a až do poslední chvíle nevíte, kdo je padouch a kdo hrdina, trochu jako od Hitchcocka... ()

Trumper

Velmi příjemný film s nápaditým scénářem, inteligentními dialogy a výborným obsazením. Audrey Hepburn zkrátka sedí role po boku charismatických herců – spolu s Grantem vytváří stejně geniální filmovou dvojici jako v předchozích filmech s Peppardem nebo Peckem. Jako žánrová směska funguje film nečekaně hladce. Naprosto s přehledem kombinuje romantickou komedii s krimi thrillerem a přitom nenudí ani v momentech, kdy balancuje na hranici obou žánrů. Děj se neustále posouvá kupředu, a i když se na plátně zrovna nic neděje, o zábavu se spolehlivě postarají vyšperkované dialogy (vtipné, trefné, mírně ironické a hlavně takové, jaké se už v dnešních filmech prakticky nevidí). Celkově velmi dobré 4*, ale kvůli mé oblíbené Audrey Hepburn musím jednu hvězdičku přidat. /90% ()

SelfishMan

Obsah přepisovat nebudu, raději se na film podívejte. Perfektní žánrový crossover...líbila se mi výborná nenásilná kombinace detektivky, špionážního filmu, komedie i romantiky. Během filmu se ve mě vystřídala snad kompletní škála emocí. Od napětí až po radost. S mojí objektivitou v případě filmů s Audrey to je ale na vážkách, protože jakmile ji uvidím na plátně a slyší ten nezaměnitelný hlas, tak asi trochu ztrácím soudnost (uvidíme za nějaký čas). ()

JackWalters

Audrey je naprosto dokonalá, nicméně film by mohl být tak o čtvrt hodinu kratší, časem mě ty závěrečné honičky začaly nudit. Jinak to byl ale vysoce příjemný zážitek ()

B3njamin

Tolik známých tváří v jednom filmu, kde každý hraje jenom sám na sebe. Nikdo nikomu nevěří a všichni chtějí 250 tisíc.. ()

Muf911

Dost koukatelná detektivní komedie s mou oblíbenou Audrey Hepburnovou a Cary Grantem, prolhaném až to hezké není, ale vždy naprosto odzbrojujícím. Děj se točí kolem čtvrt milionu dolarů, které byly za Války odcizeny pěti vojáky a po válce je jeden z nich sebral a ostatní po něm jdou. ()

leonidas

po pravdě se musím přiznat že toto mé hodnocení je neadekvátní protože já furt čuměl jaká je ta audrey dokonalá jaký má šmrnc jaký má esprit. no, ale když je tak dobrá tak ten film asi taky, že jo? aspoň, doufám. ()

Desmi

Méně vtipné, než by to mohlo být. Těch zvratů a obratů je tam sice šest půlek, ale to samo o sobě nestačí. Na komedii je tam prostě málo vtipu a ten jsem si od toho sliboval především. Zklamání je tedy na místě. Na druhou stranu - název je trefnej. Šaráda to byla, ovšem nevytěžil se z ní všechen potenciál.. ()

Film Sokolov

Film Sokolov