SIDA

všechny plakáty
Krátkometrážní / Drama
Francie, 2006, 18 min

Prehovor černošského muža, ktorý bol hospitalizovaný kvôli AIDSu. Krátky film je súčasťou poviedkového filmu 8 (2008). (ash99)

Pauliee

Vcelku dobre natočený film o výpovedi muža pred smrťou. Gaspar Noé opäť trochu experimentuje a vlastne toto ani nieje film, ale pôsobivá výpoveď muža menom Dieudonne Ilboudo, ktorý trpí AIDS. Je to natočené štýlom monológu hlavnej postavy a vizuálne sú nám prezentované len dlhé zábery na trpiaceho muža, ktorého určite budete ľutovať a budete sa modliť aby sa to isté nestalo aj vám. Určite doporučujem zhliadnuť každému. Tých 18 minút ubehne ako voda. ()

POMO

Ponurá monologová zpověď Afričana, nemocného na AIDS. Otec čtyř dcer voiceoverem detailně popisuje pocity sociálního outsiderství a bolestivých vlyvů nemoci na jeho tělo i duši. Ve statických záběrech na něj, v interiérech kde žije a kde se léčí. Konceptem jednoduché, obsahově silné. A ne zrovna příjemné. ()

boogieman

Silné. Detaily ako napr. bitie srdca,dlhé zábery, na tento druh filmu netradičné rakurzy kamery a užitie voicoveru miesto priamej reči sú jednoduché, ale silne prispievajú k sile a celkovému vyzneniu filmu. ()

dubinak

Gaspar si tímto kraťasem neposouvá laťku bůhvíjak vysoko. Pro mě to ale byla docela ztráta času. Některé způsoby ohledně stříhu, detailních záběrů a přímé mluvy mimo kameru jsou jistě vhodné za zmínku, ale není to nic, co by mě mělo ohromit nebo nějak šokovat. Tenhle druh filmařiny neberu jako umění a takovouto zpověď bych za chvíli dokázala naškrábat i já. ()