Černý pásek

(festivalový název)
  • Japonsko Kuro-obi (více)

Dramatický příběh zasazený do 30. let 20. století vypráví o třech studentech karate, kteří se po smrti svého mistra vydávají různými cestami, aby zdokonalili své bojové umění. Na pozadí blížící se války tak sledujeme dvě dějové linie, které se postupně sbíhají, aby vyústily v rozhodující boj o Kuro-obi (černý pás). Film ukazuje karate ve skutečné podobě, ve které jediná rána většinou ukončí zápas a kde myšlenky a filozofie karate jsou často důležitější než samotný trénink. (Tamten)

Naby

Úžasný přehled bojového umění zaobalený průměrným příběhem. Pro fandy bojového umění pěkný počin, ale na můj vkus omšelý příběh známí ze všech průměrných filmů. Doporučení bych k tomuhle filmu určitě dal, ale více jak 3,4* nečekejte. ()

Mukade

gyriu sa správal fakt ako uplný retard, ten malý chlapec mal rozumnejšie úvahy ako on. ten kto písal scenár si buď robí posmech z filozofie karate alebo ju nepochopil vďaka bratiu ju jednoducho doslova. SPOILER, ísť proti namiereným puškám, to čo malo byť, filozofia karate? pathetic. kôli tomuto a ďalším nedostatkom 3 hviezdy ()

eaglestar

Začátek připomíná ulevování si astmatika, tedy vlastně dechové cvičení je základ a bla, bla, bla.....přičemž znalý divák už asi pozná, že pokud nejste fandové, tak to bude trochu nuda. Z filmu si lze odnést nejedno poznání, například: v kozačkách se na parketách špatně bojuje, protože to klouže. Žabky a dřeváky pro platfusáky se před bojem zouvají, člověk by se měl vyhýbat chlastu a ženskejm, co připomínaj mončičáka ze střelnice. // Film by si určitě zasloužil aspoň 4 hvězdy, ale ty morální žvásty durch celej film mě nutí dát jen tři. Každej (kdo není drblej do palice nebo náctiletej) ví, že zmetkům se maj lámat ruce ještě dřív, než vás těma pařátama zraní. BTW: ale že tu na ČSFD máme karatistů, víc jak v Žaponsku :) ()