Honza je normální devatenáctiletý kluk z Ústí nad Labem po uši zamilovaný do své přítelkyně studentky a fotografky Terezky. Honza, po tragické smrti svého otce - vášnivého golfisty, vyrůstá jenom s maminkou a malým bráškou Lukáškem. Rodina se smrtí otce těžce vyrovnává, navíc se na ní řítí i existenční problémy v podobě exekutorů vymáhajících pohledávky za lichvářskou půjčku na byt.

Honza se k celé vzniklé situaci staví čelem. Nechce nechat všechny starosti na mamince, a tak místo plánovaných romantických prázdnin s Terezkou ve Francii nastupuje na brigádu do luxusního hotelu v Karlových Varech, kde pracuje jeho strýc Maxmilián. Právě probíhá Mezinárodní filmový festival a Honza má jedinečnou možnost „vychutnat si“ velký svět z jeho odvrácené stránky – jako myč nádobí a příležitostný číšník v jedné osobě . Pracuje celé dny a noci a všechen výdělek posílá rodině. Na večírku, kde Honza zaskakuje jako číšník se nechtěně dostane do sporu s hlavou partičky zlaté mládeže – golfistou Reném. Strýc Maxmilián zařídí Honzovi brigádu v golfovém klubu, kde se seznámí s krásnou PR manažerkou Alicí, která ho pozve na firemní golfový turnaj. V noci po směně najde Honza na odpališti pohozenou hůl a několikrát zkouší dávno zapomenutý švih. Staré instinkty se vrací. Golfový trenér Karel okamžitě rozpozná velký talent a nabídne mu pomoc. Svůj první turnaj Honza vyhrává. Otevírá se mu cesta do náručí P.R. manažerky Alice, a s ní i cesta do světa malého českého šoubyznysu. Honza brzy začne při své strmé cestě za úspěchem ztrácet půdu pod nohama. Přichází nejen o vztah s Terezkou, důvěru mladšího brášky Lukáška, ale nakonec i přátelství trenéra Karla. Alice ho zavaluje prací v reklamě a bez skrupulí na něm vydělává. Honza přestává mít čas na trénink a poslední kapkou je vážné zranění při tréninku na juniorském mistrovství republiky.. V nemocnici s ním Alice rázně ukončí smlouvu i vztah. A tady teprve Honzův příběh začíná. (oficiální text distributora)

Destinytte

Už dlouho (nebo snad nikdy?) jsem neviděla český film, po jehož shlédnutí jsem si řekla "Jo, ten byl dobrej." Tenhle fakt dobrej nebyl. Obyčejný, slušný kluk z Ústí na Labem se chystá na vysokou, jenže doma nějak nejsou peníze, tak se rozhodne jít pracovat, získá místo v golfovém klubu u jeho strýce, nejdříve pouze myje nádobí, ale pak zjistí, že mu jde golf a vypracuje se, stane se arogantním, nagelovaným pitomcem. "Je ti jasný, že když hraješ sám proti sobě, tak obvykle i sám sebe porazíš?" Asi jediná část filmu, která se mi líbila. Hm. ()

krabatt76

Vůbec nechápu to obrovské množství plivanců zde na tenhle film.Byl velice dobře koukatelný i přez výskyt některých herců a hereček,které moc nemusím.Zkrátka příjemně strávených 90 minut.Z komentů mne nejvíc zaujal tento.Asi to cítím taky tak ! : heyda **** Čekal jsem na CSFD všechno, ale 30% ??? To teda ne. Film na hranici odpadu to tedy rozhodně není!!! A ačkoli jsem měl v plánu udělit pouze 3 průměrné a zasloužené hvězdičky, tak svůj plán měním a hodnotím za 4 hvězdičky. Obhajovat si je tu snad ani nebudu, to by bylo jak přesvědčovat nacistický dav, že vraždit Židy je svinstvo. To by mě taky nikdo neposlouchal. 55% ()

Harts

Mě se to teda líbilo, komedie to byla, romantika také. Nechápu tak špatné hodnocení, ale to je jen subjektivní názor a možná jsem byl v jiném rozpoložení:-) ()

Dárius

Příběh který jako kdyby byl okopírovaný z dnešní doby plné honbou za penězi a podrazů.Moc se jim to povedlo. ()

Wopat

Nechutný, umělý příběh, který běží kupředu tak rychle a s člověkem to ani nehne. K tomu nehezky obrovská porce reklam. ()

Alice02

Nudné téma, sympatický Honza, hrozný zvuk, potěšující host Tom Klus, málo vtipné (1 scéně jsem se zasmála, jinak nic moc) a romantické to taky nebylo... ()

MeaCulpa

Tak už i do naší kinematografie se dostal žánr sportovní komedie. Nepřekvapivě však výsledek nestál za moc. Film louhuje snad veškerá klišé tohoto žánru a diváka může zaujmout maximálně nepříliš povedenými camei našich populárních tváří (Gott, Novotný, Skamene, Klus...). 30% ()

MELODY

Vždycky si u takových dílek vzpomenu na Případ nevěrné Kláry, otřesu se hnusem a přidám hvězdičku navíc. ()

cyright

Americký sen zfilmovaný po česku? To je jakoby měl Krytinář hrát Terminátora. Pěkně malý, vyžilý, skrz na skrz servilně komerční pokus o něco, co bylo stejně již stokrát a lépe natočené. Jen zatím ne u nás, tak proč to neposrat po našom? ;-) Tu 1* dávám jen proto, že zelená barva uklidňuje :-)) ()

quixote

Otřesné, nudné, ubohé. Kdyby se to od začátku bralo jako parodie na sportovní filmy - a trapně happyendový závěr tak působí (kam se na to hrabe "Pytlákova schovanka"!) - budiž. Ale tohle? Ze začátku se to tváří jako málem sociologická studie, pak zase jako moderní varianta Popelky (pardon - Popeláka), pak to rozbředne do něčeho, co snad ani nemá název. Až na Tomsu a Novákovou naprosto nezvládnuté herecké výkony, diletantský scénář, únavná muzika. Proti tomuto je i Olmerův film "Ještě větší blbec.....", který je ČSFD proklínán, ukázka kvalitního a smysluplného řemesla. ()

josieaddms odpad!

Typ odpadu, který dokážou takto natočit jen Češi. Zlé, urážlivé a nesmírně uboze trapné. Nechápu co se v posledních letech Češi rozhodli hrát si na Američany. Neříkám že u Amerických romantických komediích netrpím, ale tohle je utrpení na druhou. Otřesné obsazení trojice Tomsa, Nováková, a přestárlá Kocurová, o které by si normální člověk ani kolo neopřel. Tak strašné dialogy že dokonce dobří herci jako například Klepl, zněli jako by vůbec hrát neuměli. Celý scénář byl neskutečně nepravděpodobný, pitomý, a odhadnutelný navíc na komedii absolutně nevtipný. Docela fajn byla Dušková a Postránecký, ale zbytek byla hrůza. Nechápu na co si to hrají, fakt bych chtěla vidět začínajícího Českého golfistu, kterého na každém kroku pronásledují paparazzi. Fakt, ať se proberou! Plus to, tam museli dát trošku nahotin, a zlé vtipy na účet ne přímo vychrtlé slečny. Jak zlé a ubohé! Klasicky České, řekla bych. Navrch si přidali jedinou Českou celebritu, slizouna Káju Gotta, spoustu otřesné hudby, a hle! Další odpad je na světě. ()

kwaicheng

Nebylo to zase tak strašné, jak jsem si myslel že bude. Na druhou stranu, nebylo to o nic lepší. Při sledování mi to ale vůbec nevadilo... ()