Hlavními postavami tohoto nízkonákladového filmu je 5 Sparťanů (Claudius, Darryla, slepec Demetrius, Shazaam a Testiclees), kteří se nezúčastnili bitvy u Thermopyl, a mají za úkol chránit průsmyk pro průchod koz. Co se ale nestane, objeví se perští bojovníci, a hrdinové utečou a jsou posměchem všech Sparťanů a krále Leonidase. Ukrývají se, ale jednou se rozhodnou zachránit a stát se sparťanskými bojovníky. (rozbris)

CuriousGuy

Nemůžu veřit tomu, že tu je tak málo hodnocení. Kurňa lidi stáhněte si to na netu. Tenhle amatérský film je plný originálních hlášek a pod vlivem zelené je to totální nářez. Fakt, že to natočila banda týpků za žádné peníze mi vůbec nevadil, ba spíše naopak. Alespoň díky tomu vynikly ty herecké ´výkony´. ()

rozbris

Na to, že to byl nízkonákladový film točený jen na zeleném plátnu, a všechna grafika okolo dělána na počítači, je tento film dobrý. Pět hlavních hrdinů, jsou dost srandovní, a film je pojat i jako film o filmu, kde probíhají rozhovory s hrdinami:-) Poslední bitva a vlastně taky první jejich bitva je zábavná a zabití válečkem na těsto je vychytaný:-) Určitě se podívám i na jejich další film od bratrů Holechků Arizonu. ()