Příběh se odehrává v malé jihomoravské vesnici Mouřínov, v níž končí silnice. Obyvatelé touží stát se obcí „průjezdní“, a protože je mezi nimi přeborník ve vábení jelenů, vynaloží velké úsilí, aby se v obci konalo mistrovství Evropy v této ojedinělé, avšak zajímavé disciplíně. Obec žije přípravami, ale nejen jimi. Souběžně s nimi se rozvíjejí zřejmé i nevyslovené vztahy obyvatel, a jak přípravy ovlivňují jejich život, tak jejich vztahy ovlivňují průběh příprav. A jednoho dne konečně mistrovství vypukne... Jak dopadne, a zda budou mít obyvatelé skutečně obec „průjezdní“, na to si už počkejte do uvedení filmu. (oficiální text distributora)

Schlierkamp

Česká komedie odehrávající se v malé jihomoravské obci Mouřínov, kde se pořádá mistrovství Evropy ve vábení jelenů. Vesnice žije přípravami na tuto nevšední událost, která se ve skutečnosti konala v areálu Bučovického zámku, a kterou má navštívit jako host i předseda vlády. Mezi nejvýraznější postavy této vesnice na Vyškovsku patřil starosta P. Zedníček, majitel hostince a amatérský malíř J. Dulava a místní podnikatel a sponzor celé kulturní akce J. Hanzlík. Vítězem netradiční soutěže v umění troubit na vábničky se stal podle očekávání mouřínovský občan Franta (J. Plesl), kterému dával užitečné rady exmistr Evropy v tomto klání M. Huba, a který se stačil sblížit s dcerou hostinského E. Vrbkovou. U příležitosti návštěvy ministerského předsedy I. Bareše, jenž se kvalitně opil ze slivovice a na slavnostním pódiu divoce zapařil na hit Ilony Csákové Malý vůz, se starosta Zedníček snažil neúspěšně zalobovat o vytvoření druhé příjezdové komunikace do obce, neboť do Mouřínova protizákonně vede pouze jediná cesta z Bučovic. O zábavu během onoho kulturně-sportovního odpoledne se postaral známý silák Železný Zekon a v roli polského soutěžícího, jenž zůstal v poli poražených, se objevil známý reportér České televize M. Karas. Místního nezvladatelného blázna s divoce rostoucími vlasy představoval fyzický básník, hudebník a vysokoškolský pedagog P. Váša a další postava, neúspěšný nápadník E. Vrbkové René v podání M. Trnavského zaujala především v dramatické scéně na železničním přejezdu. Z filmové komedie R. Sedláčka, jenž do svých děl s osobitým stylem opakovaně obsazuje své osvědčené herce, podobně jako ze všech jiných filmových počinů zmíněného režiséra, jež jsem dosud viděl, jsem měl příjemný pocit a mohu hodnotit více než průměrně. ()

Zevon

Do slavností sněženek je ještě velký kus cesty, ale poctivá snaha o venkovskou idylu v malém se opravdu upřít nedá. Škoda, že několik hluchých míst je nešťastně dlouhých, zde bych trochu pokáral scénář, neboť prostoru bylo jinak spousty, stačilo víc propracovat dějově spádové úseky. Na poslední dobu ale počin více než slušný. ()

arajnoha

Ano, sice to nemělo nejsilnější příběh, ale člověk musí občas vypnout. Ohodnotil bych ho jako skvělý na volný čas a odreagování...Bylo tam spoustu prvků, které opravdu v realitě mají své místo, což je možná škoda. ()

Henry Morgan

Ty 4 hvězdičky jsou proto, že poslední dobou je většina českých filmů směsicí infantilního, nekomického a debilního humoru, který mě rozčiluje, nehledě na to, že většina ani nemá příběh. Tohle bylo o jedné malé vesnici bez silnice a mělo to vcelku vtipné situace, dobré herce, od začátku se to netvářilo jako něco víc a asi to mělo i konec. Snažím se říct, že by tomu slušelo míň hvězd, ale jak se říká: jednooký mezi slepými králem. ()

E lan

Podle hodnocení většiny vidím, že asi zůstanu vcelku osamocen. Každopádně jsem už unavený záplavou rádoby kvalitních novodobých českých filmů, které místo na propracovaném scénáři stavějí na atmosféře, která se zcela prvoplánovitě nikam po stránce příběhu neubírá. Nelze zapřít několik kvalitních hereckých výkonů, ale co je to platné, když scénář je katastrofální, trapný a jen obyčejně neobyčejnou českou vesnici zobrazující. Škoda času... a peněz... ()

GodKnows

MFFKV - tak na tomto som sedel v kine Drahomira 120 minut na zemi hladajuci vsemozne polohy aby ma nebolel chrbat, nastastie bol aspon film celkom vtipny ()

Anayka

Asi chápu, "co tím chtěl básník říci", ale výsledek zůstal nějak na půli cesty. Vesnické prostředí a jeho problémy jsou zachyceny relativně věrně, ale z postav se staly groteskní figurky a scény leckdy zavánějí křečovitostí. Celkové zpracování poněkud nudí a tématika filmu nadchne zřejmě jen fajnšmekry. ()

Vladajsoucna

Typický Sedláček. Tak rád by chtěl udělat snímek, který je divácky atraktivní a přitom obsahově provokativní a hloubavý, až se mu nakonec celý rozpadá pod rukama. U jeho dokumentů alespoň sledujeme před kamerou nějaké výjimečné protagonisty (Zeman, Čuba, protagonisté listopadové rádobyrevoluce), u Pravidlech lži se mu celkem vydařila depresivní atmosféra i volba nějakých herců, Muži v říji však představují režisérův naprostý debakl, záměrem asi formanovsky hravou, výsledně však troškovsky prázdnou a nevtipnou podívanou. Ještě příjezd premiéra Bareše celé venkovské nudě s donekonečna opakovanými říhajícími herci trošku přidal na dynamice a trochu i na satirickém ostří, vše ale nakonec vyšumí do ztracena bez skutečně katarzní pointy. ()

sanikope

Muži v říji ako vidím si rozdelili svojich fandov na páči sa mi alebo odpad. Samozrejme všetci fanúšikovia Trošku Mužov asi neroschodia ale tým to asi adresované nie je.Čo mňa najviac asi prekvapilo pri sledovaní je že chvílami som sa prichytával pri myšlienkach že film vôbec nepôsobí česky. A tým myslím obrovský nadhlad nad všetkými drobnosťami a situačnými fórikmi, ktoré zvyčajne bývajú zneužité na prihlúple a trápne gagy.Najväčším problémom filmu je asi jeho troška nevyrovnané tempo ale i tak hodnotím pozitívne a čas ukáže čo nám zo Sedláčka ešte vyrastie. Po dvoch filmoch to vyzerá veľmi sľubne. ()

BDMarty007

Česká komedie, navíc z vesnického prostředí, která není debilní a hloupá. To tady pravděpodobně od Vesničko má středisková nebylo a je to počin, který si zaslouží pozornost a ocenění. Bohužel ta komedie ale zase není moc vtipná. Často je spíše smutná a nahořklá. I některé postavy jako by do žánru nepatřily, například postava manželky podnikatele (Marta Vančurová), ale i hlavní ženská role v podání Evy Vrbkové. Vlastně i Jaroslav Plesl představuje spíše smutnou figuru, podobně jako jeho Patka v Grandhotelu. Stejně tak celá epizoda s kolotočem. Jakoby Robert Sedláček nedokázal prostě natočit lehkou věc, ale měl potřebu to zaplnit i postavami a pár epizodami s potenciálem spíše na solidní psychologické drama a la Pravidla lži. Na druhou stranu Igor Bareš v roli premiéra je vynikající, skvěle mě bavil, jeho role je výborně napsaná a zahraná a je podle mě hlavním tahounem komediální časti filmu. Pak jsou tam ale zase komediální části, které jsou až obskurní a téměř trapné, počínaje samotnou pofidérní soutěží ve vábení jelenů. Ve výsledku je velkým problémem filmu jakási nesourodost, epizodnost a malý tah na branku. Nejlepší by asi bývalo bylo, kdyby Robert Sedláček natočil filmy dva. Jedno drama a jednu komedii. I já jsem rozpolcen, jak vlastně film hodnotit. Vidím to tak na 70%, ale myslím že to stojí za vidění, rozhodně to není tuctová věc. Kyselou prdel zaslouží zvukař. Tloukl jsem postupně do televize, do uší i DVD přehrávače, ale chyba nebyla na mém přijímači. Bohužel občas není hercům téměř vůbec rozumět! ()

Realmond

Co to vlastně mělo znamenat? Hrozně nudný, utahaný scénář kde se za celých ukrutně dlouhých 120 min. nic převratnýho až na nějaký houkání a vábení neděje. Mezi kvalitními českými herci Lábusem, Hanzlíkem a Zedníčkem se objevujou herci (neherci), kde jejich prkenné výstupy kazí, už tak zkažený dojem z nekonečný nudy. Čekal jsem od toho víc. ()

radeckator

Nepochopil jsem postavu Petra Váši, proč vůbec v tomto filmu byla, ale jinak příjemný a zábavný film. Do kina se mě ale moc nehodí, tak jsem rád, že jsem to viděl až v televizi (stejně mě jeho nasazení do kin uniklo :-) ). ()

HonzaMag

Není to špatný film, ale po těch všech pochvalných recenzích jsem čekal přece jen o něco větší pecku ... Takhle to vidím tak na 60%. ()

netWoor

čekal jsem trochu něco jiného, ale začátek mě uchvátil. Bydlím na vesnici a myslím, že podobné postavy i události bych ani u nás nemusel dlouho hledat a vím, že to, co se zde zdá směšné až parodující se běžně děje. Čelo mi nakrabatila až poměrně trapná scéna na kolejích. Proboha, pokolikáté už (pro smolaře ... dojde-li vám benzín (taková ta ručička na přístrojovce a oranžové světýlko je malá nápověda) a ještě setrvačností jedete, nevjíždějte na koleje a zastavte. Jste-li idiot a vjedete, pak u většiny aut ještě stále lze nechat zařazenou rychlost, začít bez spojky startovat a ten kousek "vyskákat"). Od této scény jsem na film začal koukat jinýma očima a už mi skoro všechno přišlo hloupé. Škoda ... ()

josieaddms odpad!

Strašně únavný film. Rovnou se přiznám že jsem v prostředku na chvíli usnula. Nedalo se to vydržet. Mělo to být takové vážnější Slunce Seno, akorát se to nějak nepovedlo, a nezachránili to ani ti dobří herci co se tam na chvilku objevili, ani ti špatní co se tam tak urputně snažili. Byla to zkrátka nepovedená nuda. Nechytrá, nevtipná, nevýstižná. Snad jednoho dne, se Češi proberou, a natočí něco opravdového, a skutečně o nich. Tohle jsou takové výcucky bez hlavy a paty, že to ani nemá cenu sledovat. Plus to, mohli by začít dávat filmům alespoň trochu vkusné názvy. ()

Festival nad řekou se blíží

Festival nad řekou se blíží