Film nás svým dějem přivádí na stejné místo, které nám již představil snímek Kidulthood. Vše začíná propuštěním o šest let staršího Sama z vězením, kde si odpykával svůj trest za smrt Trifea. To že to neměl již dospělý Sam v base jednoduché není potřeba připomínat, záleží ovšem na tom, jestli ho jeho činy z minulosti nechají začít nový život. Dospělost se s nikým nemazlí ani mimo brány věznice a tak se nesmí nikdo divit, že zbraně, drogy a násílí jsou každodenní součástí životní reality i ostatních hrdinů příběhu ze západního Londýna. (don.gatzzi)

Zlaticko1

Kidulthood mě upřímně sedlo více než jeho pokračování... O 6 let později si lecos mění, a to i postavy... Oceňuju, že se štáb do toho zas pustil, ale tak celkově mě už to upřímně nesedlo.. Třeba si to pustím znovu a sedne mě to lépe :) ()

frxXx

60% Jednotka u mňa zanechala lepší dojem. Hudba sa mi v nej veľmi páčila a to vôbec niesom vyznávať daného žánru, no k filmu sa hodila a tu mi dosť absentovala. Vo filme je morálny potenciál aj nálady či pocity beznádeje postáv mohli byť lepšie vykreslené. Samové pátranie po ľuďoch čo mu chcú odpraviť rodinu mi prišlo trošku smiešne. No napriek všetkému som si film celkom užil. ** či *** rozmýšľal som dlho ()

elishia

Výborny film, který mě hodně vtáhnul. O 6 let starší a o 6 let vyzrálejší nez Kidulthood. Propracovanější a chytlavější. Doporučuju hlavně pro lidi, které baví trošku undergroundová kultura, hlavně ta Britská. Po roce v Londýně, kde jsem potkala lidi, co chodí do práce běžně sjetí na ketaminu a podobných šílenostech mi některé ty postavy připadají dost reálné...Akorát stejně jako v Kiduldhood mi nejde do hlavy jak se těch pár lidí dost náhodně potkává v tak obrovské oblasti jako je západní Londýn :) ()

jack_scott

Více povedené, prcítěnější a reálnější pokračování celkem skvělého snímku. Opět vynikající soundtrack,ale na filmu je tentokrát nejlepší scénář, to se fakt povedlo. I námět samotný je daleko lepší než u Kidulthood,je to fakt...víc o životě, nic čemu by se nedalo věřit. Nicméně, i díky tomu že je to moc reálné nemůžu dát vyšší hodnocení než 90%, protože vyšší hodnocení už by nebylo o realitě. Na to jsou jiné snímky, tento je "jen" úplně super podaný životní příběh/ příběhy pár lidí. Nic víc, nic mín. ()

ShortyIC

Myslím, že príbehovo niečo slabšie od jednotky, no napriek tomu sa mi film veľmi páčil. Bolo tam síce menej "zábavy" a bláznenia, ktoré sa mi tak páčilo v jednotke, ale o to viac emotívnejších scén. Tak ako som v jednotke Sama (Noela Clarkeho) v jednotke nenávidel, tak veľmi sa mi v tejto druhej časti zapáčil a dokonca mi ho bolo miestami ľúto. Postavy oveľa vyspelejšie, no niektoré ešte stále hlúpe tak ako v jedničke.. S Adulthood som spokojny - 70% ... P.S: Koľko krát si preboha Sam dal v tom filme kapucňu na hlavu? ()

solisoli

Spodina v Londýne. Drogy, alkohol, špina, nadávky v každom druhom slove. Veľmi prízemné, veľmi pripominajuce, veľmi podobný príbeh toho istého scenáristu, navyše tu aj režiséra a herca. Celý priebeh deja o násilí. Hľadať tu iskierku nejakého pozitívneho zmyslu, by bola márna snaha. Natočiť a zrežírovať takéto dielo nevyžaduje veľké umenie a prílišnú námahu. Stačí premieľať neustále zlo, čo je to najjednoduchšie stvárniť. Mnohým to lichotí, pretože sa cítia na hodne vyššej spoločenskej úrovni . Prostá prázdnota v kvadráte a inak vôbec nič čo by oslnilo a oslovilo. ()

Konys

Povedenější než nemastný, neslaný první díl. Přesto to celé pořád působí příliš uhlazeně a herci furt vypadají tak nějak "umytě" a "čistě". S takovými filmy jako This Is England nebo London to Brighton, se tedy Adulthood srovnávat nemůže. Ale jinak je to určitě vydařená záležitost s vynikající hudbou. ()

StinkingPooh

Oproti Kidulthoodu je to opravdu dospělejší a vyspělejší fim. Plus pro něj, že člověk nemusí sledovat zevlování opičáků a že film pěkně odsýpá, je více emotivní, dramatický ale také více moralizuje. Jak mi první díl připomínal Kids, tak u tohoto pokračování se nabízí srovnání s filmem Kult hákového kříže. Podle mého názoru druhý díl překonává první. ()

CradleSKS

Film priblizuje velmi realisticky dospivani mladeze v Anglii, v ne zcela idealnich socialnich podminkach, kde kvete kriminalita, obchod s drogami, nasilnosti a zasvecuje divaka do prostredi gangu mladistvych..jen malo z techto mladych ma sanci na lepsi budoucnost... na filmu ocenuji predevsim surovou realitu, ktera je v techto oblastech na dennim zivote... ()

dextrush

Bravúrny návrat Kidulthood po 6 rokoch. Výborná kamera, dodáva filmu autentickosť. Strihy dodávajú divákovi ucelený obraz o tom, čo sa doposiaľ stalo, čo ktorej postave práve beha hlavou. Pohyblivé fragmenty v ucelenom obraze ukazujú divákovi, čo ktorá postava práve robí, ako sa cíti, na čo myslí v reálnom čase. Rovnako tak hudba, ktorá strhne aj toho najchadlenšieho diváka a dodá človeku pocit, že sa nachádza priamo v dianí filmu. Je až neuveriteľne uveriteľný! Adulthood je režírovaný Noelom Clarkom, ktorý zároveň hrá hlavnú postavou, Sama. To, že ho stvárnil bravúrne, netreba hádam ani písať. Adulthood je sociálnou drámou, omnoho kvalitnejšie spracovanou, ako Kidulthood. Je zároveň veľmi emotívna a vypointovanejšia ako detstvo hlavných hrdinov. Už od začiatku je jasné, kto je Noelovým Clarkeovým protagonistom a kto antagonistom. Protagonistom sa stáva antagonista z detstva, ktorý prežil ťažkých 6 rokov vo väzení. Na konci filmu dospejete k záveru, že antagonistom vlastne nie je človek, jednotlivec, ale spoločnosť, v ktorej sa všetci nachádzame. ()

Svadbos

Film, ajkeď je konzistentne pozerateľný, pôsobí v sitých častiach až prehnane. Ale stále je to kompetentná britská filmárina. Je tak dobre urobená, že nie je potrebné vidieť "Kidulthood". ()

Fash

Oproti "prvnimu dilu" (Kidulthood) je Adulthood uz na trosku jine koleji. Nektere veci nedavaji moc smysl, ale porad je to docela solidni film na ktery se vzdy rad podivam. ()

Hansk75

Pro mě (asi jako jednoho z mála) lepší záležitost než Kidulthood. Názor na hlavní postavu se po shlédnutí změnil o sto osmdesát stupňů (což je na druhou stranu docela smutné :-) ). ()