K Zemi se blíží obří meteorit. Nastává apokalypsa. Zoufalství, chaos a smrt se nezadržitelně šíří mezi lidmi. Také obyvatelé jedné malé španělské vesnice se musejí vyrovnat s definitivním zánikem. Do zkázy zbývá pouhých 72 hodin. Rosa se pokusí, aby pro její děti byl konce světa nezapomenutelným okamžikem. Bohužel se vše vyvíjí jinak než si představovala. Do jejich vesnice navíc míří uprchlý zločinec toužící i v posledních hodinách života po pomstě.
Tento katastrofický thriller je více než obrazem globálního kolapsu psychologickou studií skupiny lidí. Tvůrci filmu zručně navazují na vlnu španělských hororů, v nichž jsou extrémnímu nebezpečí vystaveny děti, přitom ale nepřekračuje hranici nevkusu. Režisér získal stipendium od Universal Studios a měl možnost učit se ve studiích v Los Angeles, takže do jeho filmu se otiskly hollywoodské postupy. Jeho první krátkometrážní film Brasil (2001) byl nominován na Oscara. (oficiální text distributora)

Lukoboss

Mám pocit, že nikdo nevěděl, co chce vlastně natočit. Sci-fi to není ani při nejmenším, celkový téma okolo apokalypsy je naprosto okrajová záležitost - na začátku se to dozvíte a pak už to ve filmu takřka nemá váhu. A že se z vězení dostane jeden z nejhorších zločinců v okolí, kterej má zrovna chuť se jít pomstít jedné rodině a naprosto přesně ví, kde je najde atd., to už teda musí něco být. Pak vlastně sledujeme úplně jinej příběh, kterej s meteoritem vůbec nesouvisí. Hmm, je to prostě zmatečný. Oproti jiným "apo" filmům je to slabota, dokonce si říkám, že i ty 3* jsou možná hodně. 2,5/5* ()

Illy

Rozhodně zajímavé a netradiční pojetí konce světa. V jeho stínu se odehrává vlastně zcela něco jiného a i když není film úplně dotažený a vyvážený, stojí za to. ()

Siriuss

Teda řeknu vám, že tohle dotáhnout do konce a trochu více si pohrát se scénářem a postavami tak je to pecka, škoda. Třeba příště... Trailer : ZDE ()

KOZEL84

Španěláci se rozhodli armageddonit,ale kdyby radši akčnili,než nabízeli úplně blbay příběh,udělali by líp.Většinu postav tady chce někdo zabít a je to hrozně stresuje,což by bylo pochopitelné,kdyby se k zemi neřítil šutr o průměru 30 kiláků,který má zrušit celé lidstvo.Jasné,chápu!Nuda,nula akce,nesympatičtí herci a scénář je všech nesmyslů král!Já bych,tváří v tvář neodvratné katastrofě,šel ojet pár hezkých holek,vyrabovat pár obchodů a pak bych se vloupal do nějakého luxusního hotelu,kde bych se luxusně nažral a ožral.Čili žádná výrazná změna oproti mému běžnému dni. ()

tavlas

Opět jsem si potvrdil, že španěle umí točit filmy, které vás díky atmosféře vtáhnou do děje. U mě se jim to tedy povedlo na jedničku. Ti, kteří čekají něco na způsob Drtivého dopadu budou zklamání, tento příběh není o konci světa v globálním měřítku. Zde sledujete osud rodiny v jednom malém městě, jenž se musí postavit své minulosti v podobě psychopatického zločince, který se rozhodl pro pomstu, zatím co se k zemi blíží meteorit. Chránit své blízké po dobu 72 hodin, než nastane konec naší civilizace, se ukáže jako velice těžký úkol. ()

nightday

Nechápu podhodnocených 60% pro tento film. Jen 60% filmu jsem měl husí kůži. Perfektní kamera, audio-visuální efekty, hudba, děsivý scénář vytváří po celou dobu mrazivou až hororovou atmosféru. Tohle se v Hollywoodu jen tak neuvidí. Pro mě skvelý zážitek a těším se na další Gutierrezův film. ()

kojot.name

Moc pěkný film o tom, že stojí za to žít pro své blízké i když to už "nemá smysl". Když to srovnám s dějově i psychologicky nesmyslnou Trierovou Melancholií, není co řešit - takhle by se to skutečně mohlo stát. 80%. ()

Epco

Dva filmy spojené v jeden, oba nedostatočné na to aby vyžili osamote a zároveň sa vzájomne doplňajúce. Hlavne čo sa týka hybných motívov pre všetky zúčastnené postavy. A oba využité iba na pol plynu a tak vznikol výsledný film, ktorý je vizuálne zvládnutý ale vo všetkom inom je iba na pol plynu. ()

Roach

Tak tohle byla přímo laskomina...ačkoliv první třetina filmu se zdá jako naprosté nevyužití potenciálu a že to bude vlastně nudná blbost. (přeci jen svět za 3 dny končí a my sledujem babču s jejím buranským synkem co se stará o 4 svoje vnoučata v neskutečněm buranově kdesi ve Španělsku..jako cože? ) avšak jeden magor už je na cestě a má s rodinkou nevyřízené účty. To film chytnul grády a nebojí se řezat do živého. Poctivej thriller kdy zkáza světa hraje vlastně jen druhé housle...avšak víte že ať už to dopadne jakkoliv, happyend to nebude. PS. Španělská filmografie posledních pár let v tomhle žánru naprosto válcuje hollywood. Jen tak dál :) ()

danny79

Neni to kastroficky film, ale spise thriller o psychopatovi ohrozujicim jednu rodinu. Cernobile, spinave, syrove, hlavni postava absolutne nesympaticka, temer celou dobu bez napeti, chvilemi nelogicke - opousteni domu a cesta do mesta. nudne, spatne napsane. Ze zacatku to jeste malinko ujde a je tam zavan urcite atmosfery, ale s pribyvajicim case se vse dobre vytraci. ()

BigJohn02

Nevyužitá šance. Film není vyloženě špatný, ale není to, co slibuje. Vcelku banální příběh o psychopatickém vrahovi, který je jen tak mimochodem vsazen do posledních 3 dní lidstva. A nakonec se té apokalypsy divák ani nedočká. Ta kulisa katastrofy tam vůbec nemusela být, sci-fi to tedy fakt není ani náhodou. ()

sun.eagle

Trošku jinak zpracované téma apokalypsy než v podobně laděném These Final Hours(2013). Nutno říct že tohle se povedlo méně. Přál bych si film, který zpracovává poslední hodiny života na Zemi, bez nějakých hrdinských kousků, nebo nečekaných řešení, prostě jen sledovat chování lidí tváří v tvář nevyhnutelnému. Nechápu proč tady postavili po půl hodině téma apokalypsy na druhou kolej a rozjeli vcelku nezábavný a lehce stupidní thriller, kde chování postav absolutně nedává smysl. ()