V r.1972 natočil během jednoho týdne legendární hongkongský herec a mistr bojových umění Bruce Lee tři akční scény ke svému nově připravovanému filmu Game of Death. V tomto snímku chtěl Bruce představit svůj vlastní bojový styl Jeet Kune Do a měl ztvárnit titulní roli bojovníka, který se musí dostat na vrchol pětipatrové pagody, přičemž každé patro hlídá strážce, jenž je mistrem jiného bojového umění. Natáčení však bylo záhy přerušeno, neboť Bruce dostal nabídku natočit svůj první film v Hollywoodu(Enter the Dragon, 1973). Po jeho dokončení se k projektu Game of Death vrátil,ale pouhý měsíc nato předčasně umírá a nedokončený materiál je na pět let uložen do trezoru.

V r.1978 se rozdělané látky chopil režisér filmu Enter the Dragon - Robert Clouse a Brucovi blízcí přátelé a spolupracovníci Sammo Hung, Robert Wall či Dan Inosanto a očekávaný snímek se konečně dočkal uvedení do kin.

Příběh byl lehce pozměněn. Hlavním hrdinou je herec a šampión v kung-fu Billy Lo, který se dostane do sporu s mafiánskou organizací, jenž se rozhodne nepohodlného soupeře odstranit. Billy Lo atentát jako zázrakem přežije a využije situace k předstírání vlastní smrti,aby se následně mohl vrátit a pomstít. Film je částečně sestřihem scén z Brucových starších snímků, zbývající sekvence byly natočeny pomocí dvojníka, kterého hráli přeborník v taekwondo Tai Chung Kim a herec a kaskadér Biao Yuen. Vyvrcholením příběhu jsou pak zmiňované tři scény uvnitř pagody se skutečným Brucem Lee. Nejvíce pozornosti jednoznačně poutá finálový souboj Davida s Goliášem, respektive Bruce s Hakimem v podání Kareem Abdul-Jabbara, v té době nejvyššího basketbalisty na světě. Klub NBA Los Angeles Lakers,za který Jabbar hrál, kvůli natáčení údajně pojistil jeho nohy na milion amerických dolarů! (Vojcl)

keoma26

tak trochu kung fu bizár - aneb jak dokončení nedokončeného filmu Bruce konečně ukončilo otázky, jak moc byl Bruce nenapodobitelný a jedinečný ... ovšem hudba a některé překvapivé střihy, když nepočítám původní souboje v pagodě, jsou bezva. ()

Aslan

Úžasný film majstra bojových umení Bruce Leeho, v ktorom chcel ukázať akou veľkou výhodou je nekonvenčnosť v bojových umeniach. Pomali prechádza poschodiami Chrámu, kde na každom poschodí dokazuje, nadriadenosť svojho bojového umenia Jeet kune doo, nad tými klasickými. Na vrchu chrámu ho čaká bojovník jeet kune doo, ktorý jediný sa mu stáva skutočným orieškom. Skvelý film o skvelých bojových sekvenciách. ()

Earl10

Zbytečně dotočená hodina filmu! Je hrozně nudná a hlavně úplně stupidní. Špatnej střih, protože ty vložené scény z předchozích filmů, to je jak pěst na oko. Měli nechat jako krátkometrážní film jenom těch cca. 20 minut s Brucem a stejně by na to lidi chodili. Takže první hodina je skoro čistokrevnej odpad, až asi na dvě vyjímky. Ale když se konečně ukáže Bruce je to jak balzám na duši! Opět perfektní choreografie a skvěle vymyšlené scény, které samozřejme ve střižně také zmrvili. Protože tam absolutně chybí ještě dva spolubojovníci a nejhorší je, že jsou občas vidět i jejich stíny a dokonce i jedna mrtvola. Ale když to překousnete, můžete si užít posledních 20 minut legendárního Bruce na scéně ( i když scény natočil ještě před natočením filmu Drak přichází ). Je ho strašná škoda, ale i tak toho za svůj krátký život dokázal opravdu hodně! R.I.P. Bruce Lee!!! [50%] ()

Hanys_

Dějově tak nějak klasicky jednoduché, ale to provedení...ona slavná bitka s Abdul Jabbarem je tak nechtěně směšná až mi bylo za Bruce stydno. A co si odnesu z filmu? Třeba že když umře herec uprostřed natáčení, není nic jednoduššího, než vzít někoho jiného, nalepit mu fotku na obličej a nechat ho hrát. ()

Petr.Kocfeld

Hra smrti-Lee zde hraje herce a mistra v kung-fu Billyho Lo.Tento snimek neni spatny.Hodnotim jej 3/5.Lee i zde je dobry v akcnich scenach a malem zde prijde o zivot.O zivot skoro prijde pri nataceni filmu,kdy na nej cosi malem spadne...Asi jde o osvetleni k onomu filmu.Leeho tedy ceka jiny osud a v tomto filmu nema jen pratele,ale ma i nekolik nepratel...Plno akcnich scen a samotny Lee tento film zachranuji.Tento snimek ma sve osobite kouzlo...Souboje s mafiany jsou dobre. ()

Wishkah

Dolování peněz z legendy. Tohle je můj dojem z filmu. Pár zajímavých scén nedokáže udržet tenhle slepenec pohromadě a z těch několika bitek co dokázal zahrát ještě sám Bruce Lee každého fanouška jen zamrzí, proč se nedožil doby, kdy začal natáčet filmy Sammo Hung nebo Yuen Woo-Ping. ()

TERRORDROME

Film s Bruce Leem bez Bruceho Lee. Dôkaz toho, že ľudská fantázia je naozaj nekonečná. Producenti mali v šuflíku tri scénky s Bruceom ktoré stihol natočiť pred svojou smrťou a k nim dotočili celý film, v ktorom ho zastupuje dablér, čo sa na neho trochu ( trošku ) podobá. Nevychádzal som z údivu ako všemožne vynaliezavo ho tvorcovia maskujú, aby ho bolo čo najmenej vidieť. Vačšinou je snímaný zozadu alebo zboku, stojí v prítmí, má slnečné okuliare, nechajú ho postreliť do ksichtu takže chvíľu má hlavu omotanú obväzmi, následne podstúpi plastiku, nosí falošnú bradu či motorkársku helmu a korunou všetkého je Brucova fotka nalepená na zrkadle pod ktorou sa skvie telo dabléra. Nakoniec dôjde aj na scény so samotným Brucom, ale tie za moc nestoja a bitky v ktorých vystupoval jeho dablér boli lepšie. Keď Bruce vytiahne svoje slávne nunčaky, začne mocne kotkodákať, fakt, keby trochu zatlačil v správnych partiách možno znesie aj vajce. Jediné čo nesklamalo bol duel s Jabbarom, ktorý bol lepší než som čakal. Taká kuriózna prkotina, ale zasa sú aj horšie. ()

ondrula

Kňučící Bruce Lee ve svém oblíbeném žlutém pyžamu (vzor sršeň), to je prostě pecka. Nejvíc mi utkvěl souboj s Abdulem Jabbarem, kterýho do role obsadili očividně jen proto, že je vysokej, ale když bojuje, vypadá jako rozčilenej orangutan. A celou dobu má na držce sluneční brejle (i když dostává po tlamě), což je fakt síla. ()

Ant_Antony

Závěrečná věž je jediná originální část z původní verze filmu (proto 2 hvězdy), kterou Bruce i režíroval, i když i tak je o dost okleštěna, jelikož film měl být úplně o něčem jiném... škoda jen, že už to Bruce nedotočil sám... Je to první z kroků, které zničili jeho legendu díky snaze vytřískat z jeho jména ještě dolary navíc... ()

dezert

Nevím, jak to zhodnotit. Na jednu stranu geniální fígle Bruce Lee, na druhou stranu neuvěřitelná nechutná lumpárna, která jen zneuctívá památku Bruce Lee a za kterou bych všchny ostatní, kteří na tomhle filmu pracovali, odkrouhnul. (hlavně režiséra, protože to je neuvěřitelnej amatér. Ono se pozná, co si režíroval Bruce a co ten nádeník) Stačí vidět tak poslední půlhodinu, zbytek je jen na to, abyste viděli, kam až jsou filmaři schopni zajít při dokončování filmu (záběr na mrtvolu Bruce Lee. To snad ne!) Navíc je tam všechno mizerný - od návaznosti scén přes vychytávky typu zrychlený kopání Brucova dvojníka tak, aby to vypadalo jako Bruce sám, až po scény, kde je Brucův dvojník, kterej vlastně ani není vidět, protože je buď ve tmě, nebo zafašovanej, nebo má na hlavě helmu nebo je snímanej zezadu nebo...ale to je jedno. ()

krvavamera

nádherný pokus o natočení filmu bez hlavního představitele. někdy to funguje lépe, jindy (většinou) hůře, ale čiší z toho ryzí snaha dát filmu nějaký poživatelný tvar, která je sama o sobě dostatečnou zábavou. Pokud nemáte smysl pro béčka nebo vás podobné ryzí snahy nezabaví, pro vás má film kategorii jednohvězdičkovou či odpadovou a nedoporučuji. Pokud si jako já libujete v úleťárnách, poctách a kultech bojových hrdinů za každou cenu, tak se tímhle filmem protrojhvězdičkujete či možná pročtyřhvězdičkujete. Rozhodně bych úplně nezavrhovala, už kvůli těm scénám s "opravdickým" Brucem. jedním slovem: "hodně dobrý špatný film" ()

Jurkodak1

Tři hvězdičky za část od Bruce Lee. Když už točíte film, tak aby navazoval na existující materiál, tak ho natočte aspoň tak ať dodržuje nějaký filmový základy, jako třeba expozici postav, než se tam objeví, nebo třeba nenahrazování mrtvýho herce tím, že tam posadíte jinýho herce, kterej má přes obličej papír s fotkou toho mrtvého herce. Edit: Po závěrečných titulcích ubírám ještě jednu. ()

Puol

Film by sa nemal miešať so skutočným, tragicky ukončeným životom herca. Scény s pohrebu Bruce Leeho su absolutne nevkusné. Tých pár minút , kde hrá skutočný Bruce Lee je fakt paráda. Ku zbytku sa radšej nevyjadrujem. ()

Rami

Dávám 5 hvězdiček za parádní bojovky s Brucem - zbytek nebudu hodnotit. Dokonce ani nemůžu, protože sem ho nedopatřením ani neviděl. Nechápu, jak se to mohlo stát, ale viděl jsem jen scény s Brucem. :-) Jednu hvězdu ztrhávám za scény, kde Bruce nehraje (ale víc - kvůli těm podařeným 20 minutám - sundat nemůžu). ()

kkarx

Lee natočil jen několik scén a ty patří k tomu nejlepšímu. Nápad s "pyramidou", kde každé nové patro hlídá obtížnější bojovník zní nadmíru atraktivně. Vlastně to je takový předchůdce Mortal Kombat. A věřím, že by ten film byl opravdu dobrý, kdyby ho Lee dodělal. Souboj Leeho a obra vypadá až surealisticky. Ve stavu v jakém film je ovšem 3/4 filmu tvoří jen omáčka okolo s trapným nezajímavým scénářem. Doporučuju se s tím nepárat a přejet rovnou na závěrečný souboje. ()

zelda82

Bruce Lee oblizuje svoje nuncaky a je podobne kvalitni herec jako zulova socha... Jedna hvezda za legendarni zlutou teplakovku, druha za Kareema Abdula Jabbara ()