Pěst plná hněvu

• Česko Čínská spojka (více)

Ve svém nejlepším filmu hraje Bruce Lee studenta bojových umění, který se vrací do školy svého bývalého mistra. Návrat je to tragický, protože jeho učitel byl zavražděn. Stopa vede k jedné z konkurenčních škol. Když se ale ukáže, že místní úřady nemají příliš zájem na vyšetření mistrovy smrti, rozhodne se žák pomstít svého mentora po svém. Někoho to bude hodně bolet. Při premiéře v roce 1972 během filmu aplaudovalo publikum ve stoje. Nastal čas si to zopakovat. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

lxbch

Ani nevím, co mě na tom tak zaujalo. Šablonovitý scénář, herecké výkony nic moc... Jo, ale taky je tu Bruce Lee, který do toho dal všechno. I konec byl super. ()

Ivo

Kňučící a vřeštící psychopat Bruce ve strhující frašce Kluci z naší (bojové) školky ... Nevím jestli dávnější čas vzniku díla je omluvou jeho bezbřehé, stěží uvěřitelné stupidity ? Nejzábavnější jsou ovšem ty ohlušující rány pytlem při každém fake doteku pěstí nebo šlapkou ... A celé to vznešeně doprovází sofistikovaná hudba ve stylu syrské dechovky hrající ruskou hymnu pro prezidenta Putina. I tato rozladěná (pa)hudba však svou uměleckou kvalitou pořád ještě nedohledně ční nad retardovaným scénářem, dementními dialogy, kamenně dojemnými romantickými scénami i tyče ohýbajícím a pokousaným soudruhem Petrovem. Sestřihnout do max.10 bouchacích minut by snad dávalo aspoń jakýsi srandovní koukatelný smysl, zbytek je prkenně a amatérsky nestravitelný chinese shit and dogs ... Že to ale jde i s trošku decentnějším použitím šedé kůry mozkové ukázal například Jet Li, který se později se stejným tématem vyrovnal o poznání inteligentněji ... ()

Sign

Bruce Leeho řešení problému? kop úder konec, jeho druhý snímek ukazující poměry mezi čínani a japonci, Bruce se staví k problému čelem a řeší je tak jak umí nejlíp, Kung Fu, už jen fakt že u všech jeho filmech se musely spomalovat jak kamery, tak i on sám musel na své rychlosti velice ubrat, Legenda nikým nepřekonaná ()

bakeero

Výplňové scény mezi bitkami nemá cenu hodnotit. O ty tady vůbec nejde. Ale samotný boj fakt stojí za to. Je vidět, že kvalitní choreografie se dá dělat i bez lan. A Bruce Lee byl borec. ()

Joski

Legenda vo svojej najlepšej forme, ktorá presahuje filmový žáner. V Bruceovych filmoch je vždy sila osobnosti a jej schopnosti nad filmom. V tomto kúsku sa dostal Bruce Lee najďalej. Škoda nenaplnených ambícií. Ale filmy a filozofia bojového umenia sú dostatočné dôkazy o nehynúcej legende karate. Nemožno tieto filmy hodnotit po obsahovej a ani formálnej ako ostatné. Skôr to považujem za "dokumentárny film o umení B.Leeho". Dávam mimo všetkých kategórií 80% ()

Armin82

Další z několika mála filmů,který stihnul velký mistr natočit a zase to stojí za to. Bruce ze sebe opět vydal maximum a ukázal nám,jak se to má správně dělat! Nejlepší je asi ta bitka v konkurenční škole,kdy studenti dostávaj a pak po Brucovi vystartuje ten brejlatej mistr,co spíš vypadá,jako by ho chvíli předtim vytáhli od kancelářskýho stolu :-) 80% ()

Luxocculta

Dvě hvězdy jen z obdivu k Bruceovi. Rád bych, aby vzhledem k tomu žalostnému málu, co Lee stihl natočit, byl tenhle film lepší. Bohužel, víc než cokoli, jde o přehlídku nelítostných soubojů nudy s trapností. Pokud ale patříte mezi obdivovatele Draka, budete rádi i za těch 102 minut bídy. ()

Likan7

Příběh je příšernej, všechno tu je příšerný...zachraňuje to jen Bruce Lee. Naštěstí tu je v takový formě, že to sám na ty 3* pomocí akce vytáhne. Jinak je to ale šílenej brak. ()

Dreadlord

Bruce Lee a jeho cesta za pomstou...Japonci mu zabiji mistra a on se je rozhodne vsechny vymlatit.Vim ,ze scenar typu:Zabili mi mistra parchanti!!! , je uz trosku klise takze pokud se divate na tento film ted mozna vam pripadne smesny ,ale take si musite uvedomit ,ze v te dobe tyto filmy nemely zrovna na ruzich ustlano a nebyt Bruce kdovi jak by to bylo se vsemy filmy typu Matrix,Kill Bill,Karate Kid atd... ()

AlexDLarge

Tento film není ani potřeba moc komentovat. Každý, kdo ho viděl, bude mít nejspíš stejný názor. Věc, která nejvíce táhne film ke dnu jsou naprosto otřesné dialogy a herecké výkony. Jsou příliš zdlouhavé a nudné. Z odpadu tento film vytahuje jedině jeho největší hvězda, tedy Bruce Lee. Jakmile se dostane do záběru, nuda začne ustupovat a člověk nevěřicně kroutí hlavou. A je úplně jedno, jestli zrovna bojuje nebo jen tak kouká před sebe. ()

Shanen29

Je pravda,jak se zde už kolegové zmínili,je chyba v samotných scenářích,kdy začínala éra tak zvaných filmů KUNG-FU BOJE a bylo to psáno rychle a nekvalitně ,jako na běžícím pásu.Mr.LEE se v těchto filmech opravdu plně neprojevil,i když několikrát bojové scény sám změnil,i tak byly většinou jeho filmy průměrné.Dostal se mě do ruk dokument o bojových umění Mr.LEE a věřte,že takový potenciál jaký měl,byl obrovský.Vlastně jsme nic z jeho umění neviděli,pouze ve filmové tvorbě a to je velice málo. ()

LuNaj

Je pravda, že v roce 2008 již nemá Pěst takové kouzlo, jako v době největší slávy B. Leeho. Osobně mám raději Jet Liho, nicméně kung fu filmy nezatracuji a rád se na ně podívám. I když jsou dost staré a zub času se na nich hodně podepsal. I když B. Lee není herec, ale lamač kostí. I když je scénář trapný jako metrosexuál na motorce. I když... Ale co, tak si zapištíme a užijeme tento film, ne?;-) ()

pekas

Nevím zda bohužel, nebo bohudík jsem Pěst legendy viděl mnohem dřív. A srovnání vyznívá dost jasně ve prospěch filmu s Jetem. Promiň Bruce, ale Tvůj údajně nejlepší opus mne neuchvátil. ()

Syna.1990

Prostě mě baví Bruce Lee, není to sice dobrý herec, ale mě se na něj dobře kouká a filmy s ním mě baví. Nehrát hlavní roli on, tak bych dal tomuto filmu maximálně dvě hvězdičky, ale díky němu uvažuji o 3-4 hvězdičkách! 70% ()