V San Quentinu má být o půlnoci popraven vězeň z cely smrti, černoch Frank Louis Beachum, odsouzený před šesti lety za vraždu těhotné ženy, která mu dlužila 96 dolarů. Mladá reportérka deníku Oakland Tribune Michelle Zieglerová byla pověřena úkolem udělat poslední rozhovor s odsouzeným mužem. Jenže krátce předtím Michelle zemře při tragické autonehodě a šéfredaktor přidělí její úkol stárnoucímu veteránovi Everettovi. Sukničkáři, mizernému otci i manželovi a také bývalému alkoholikovi. Kromě toho má ovšem Steve dokonalý novinářský čuch a ten mu napoví, že s odsouzením Franka Beachuma není všechno v pořádku. Když se mu podaří zjistit, že klíčový svědek lhal o tom, co viděl, získá téměř jistotu, že odsouzený muž je nevinný. Na to, aby jeho nevinu dokázal, má však pouhých dvanáct hodin. Steve začíná zběsilý závod s časem, ve kterém jde nejen o život Franka Beachuma, ale také o něj samotného. Jeho nadřízený Bob Findley už dlouho hledá záminku, aby ho mohl zničit. Steve kousek po kousku odhaluje pravdu o zločinu, za který má být potrestán nevinný člověk. To však nestačí. Musí najít dostatek důkazů, aby dokázal popravu zastavit. (TV Nova)

Marwinek

Hodně dlouho je to na 3, místama 4, poslední vteřiny to ale úplně po ... Celkově taková agitka proti trestu smrti, bohužel dost schematická. ()

Clark_Kent

Ryzí upřímnost i trocha záletnictví. Co chcete víc? Plně svéraznej Clint. Pravda bolíííí a pravda zabíjí. Furt lepší jak kdejaký srágory z CGI. ()

dreamflyer

Je to po staru natočenej detektivní příběh o tom jak se reporter snaží zachránit nevinneho člověka od trestu smrti. Eastwood tu hraje zatrpklyho chlapka(docela mu sedi) kterýmu stopy padaj vesmes do klina tak nějak samy a vše získává jen jeho instinktem a náhodou. Není v něm nijak extra propracovaný jak se dopracovává pravdy, ale přes to jsem se tak hodinu a půl docela bavil u konverzačního filmu.Párkrát jsem se docela i zasmál(rozhovory eastwooda a woodse,zoo).Kdyby clint zvladnul konec, tak by to byli plnohodnotný ***. Jenže to se nestalo a konec je ještě jednodušší než jeho průběh.....tudiž nakonec **1/2. ()

V.N.

Film jako takový není opravdu ničím vyjímečný a ani ničím pro nás filmové konzumenty přínosný. Avšak za populárně skoromimozemské ale tradičně filmové jednání Clinta Eastwooda, balancující na samé hranici mezi divadelním projevem a filmovým herectvím, zaslouží minimálně dva bodíky. Vzhledem k tomu že to celé vážený pán C.E. ještě režíroval a né vyloženě špatně, hodnotím pravdu která zabíjí jako vemi slabý nadpůměr. ()

kubilov

Clint Eastwood a jeho variace Reportáže psané na oprátce, protože jeho už klasický charakter kladného vyšetřovatele musí do krátkého časového úseku vyřešit relativně jednoznačný případ, jenž by mohl znamenat smrt nevinného. Nic extra, ale na dvě hodiny to ještě vystačí. ()

pekas

Jako režisér i herec už Clint udělal lepší kusy, o tom není pochyb. Ale jako takové lehce průměrné drama do televize tenhle film rozhodně neuškodí. 60% ()

subic

Clintovi bylo 69, když se pustil do tohohle průměrného a na svoje možnosti docela vleklého kousku. Nejdříve si dáme rychlé zoo a pak se do toho pustíme. Znám lepší filmy o nevinných a křivě obviněných, ale nevybavuju si zrovna nic jiného, kde se o nevinu zajímá novinář. Takže Clint po nikom nestřílel ani se s nikým nepopral, na což jsem pořád tak nějak čekal. Za to pro jeho zapálenost ho vyhodí manželka z domu. A co tam měl tu čurdu na konci Lucy Liu? ()

Ocelotr

Trošku nudně působící film, po jehož zhlédnutí si ovšem člověk řekne nebylo to špatný. Film táhnou dialogy, které jsou hodně dobré a dva rozhovory / slovní přestřelky Mezi Eastwoodem a Woodsem jsou totálně boží. "A teď mi řekni, jako muž muži, byla opravdu dobrá ?" ()

borohub

Průměrný thriller, kterým ničím příliš nenadchne, děj je šíleně předvídatelný a docela se vleče. Konec je trošku napínavější (ikdyž je docela jasné, jak to dopadne) a daleko stylovější zakončení, kdyby dvě poslední scény (hračkářství a následně pak na té ulici před tím hračkářstvím) ve filmu nebyly. 50% ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,6/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 54%, Audience Score - 49% | FDb.cz - 75,1% | My ty Clintovy kriminálky opravdu žerem :) ..... Podobně jako u Blood Work, i tady je to tak 3 a půl*, nicméně jelikož Clint opět hláškuje a my s jeho postavou naplno sympatizujeme a zároveň je film říznut dramatickou linkou s nepravým odsouzencem, opět jsme se slitovali. Tentokrát ovšem zaujal i J. Woods, jelikož všechny (vtipné) scénky s ním jsme si užili na max. P.S. A Ladislav Županič je opravdu výtečný dabér! ()

m.xFuck

Veskrze průměrný film. Není to špatné je to jen průměrné. Clint tady je příjemný asi jako osina na pdeli :D ()

Nikiko

Nevím co se komu na tom filmu nelíbilo. Já byla spokojená. Jako vždy skvělý chlapák Clint, napínavý příběh, ani chvíli jsem se nenudila. ()

imaginer21

Když vidím ty pochmurné komenty typu "jeden z horších Eastwoodů" a podobně, musím přidat. Dneska se takhle precizně vystavěné příběhy nedělají. Přitom právě Eastwood tomu dává šťávu - svým drsňáckým chlapáctvím vs. zhýralostí své postavy, která v průběhu jednoho dne musí projít změnou, aby změnila osud jednoho nevinného odsouzence. Klišé? Určitě. Ale dlouhé záběry a nadutá stopáž je jen záminka pro jasnější uzření detailů, které konzumnímu diváku uniknou. Ať už těch vizuálních, nebo těch scénáristických. Jasně, vedle Gran Torina je to slabší kus, ale tenhle dvojí metr (srovnávat toto s jinými Clintovými filmy vs. srovnávat s obecnou filmovou tvorbou např. té doby) mi nedovoluje jít níž. Eastwood je prostě král a výkon Isaiaha Washingtona je tak uvěřitelný, že mi šel mráz po zádech, když už nedobrovolně našlapával do té smrtící komory. Nesnáším popravy a vždycky miluju závěr téhle Eastwoodovky. ()

Saxos

Staré, průměrné a obehrané. Ve všem rebelující novinář se snaží zachránit nevinného černouška odcouzeného k trestu smrti. ()

buchannon

Podle většiny je tento snímek jen lehce nadprůměrný a skoro celou délku filmu tomu tak je, ale posledních 15 minut bylo dechberoucích. Bohužel, kdybych film viděl někdy v budoucnu znovu, tak mě už nepřekvapí a těch posledních pár minut si tolik neužiju. Nečekal jsem happy-end, ale budiž. ()